Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странни явления при загряване на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странни явления при загряване на Браво

    Колеги, здравейте отново. Искам да направя лека консултация с вас. Когато тръгна сутрин на студен мотор за работа и всеки ден ми се случва едно й също явление. След 4-5км каране колата си загрява нормално и точно тогава за около 20 секунди ми се пуска перката и ми показва че колата е загряла(по таблото точно на средата) и след това спира и температурата рязко спада до към 50 градуса. Термостата е сменян ама май проблема е в него. Не ми пречи да си я карам така ама ме дразни това нещо. Дали термостата закъснява малко с отварянето или някъде другате да търся кусура?Благодаря предварително!

    #2
    Ми май не е твоя термостат!
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #3
      Не е термостат, явно е датчика на температурата, защото колкото и да е не може да падне на 50 гр. от напълно загряла кола само от перката. Предполагам, че показанието на температурата на таблото не е вярно.
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        А и 4-5 км ми се виждат късо разстояние че и да загрее, че и да се включи чак перката на радиатора. То вярно, че зависи какво е карането, задръствания, ама... моята кола загрява нормално вече като стигна на работа, т.е. след 11 км, и то през лятото (без задръствания обаче).
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          #5
          Danchojn написа:
          Ми май не е твоя термостат!
          А чии!? Моя ли!?

          Коментар


            #6
            Включвателя на перката, на радиатора ли е или се управлява от датчик на термостата?
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              Ами сутрин в 5 00 в Габрово няма задръствания А тоя датчик за температурата къде се намира, не е ли в термостата? Колата наистина не е прегряла за да се включи перката, просто някъде има кусурче :D

              Коментар


                #8
                Shefy написа:
                Ами сутрин в 5 00 в Габрово няма задръствания А тоя датчик за температурата къде се намира, не е ли в термостата? Колата наистина не е прегряла за да се включи перката, просто някъде има кусурче :D
                Точно това те питам - перката с датчик, навит на радиатора ли се управлява или с такъв на термостата?
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #9
                  Някъде из форума бях попаднал на тема точно за термостата и затова, че струва в пъти повече отколкото за други модели и марки (аз имах "късмета" да се уверя лично), точно защото има датчик в него.
                  Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                  ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                  Коментар

                  Working...
                  X