Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моторист загина на пътя Варна- Бургас

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моторист загина на пътя Варна- Бургас

    колеги извинявам се предварително за правописа но много бързам и искам само да ви се оплача от нашата мила държава.та значи 07.вечерта стоя със един приятел на картинг пистата във Сл.бряг часът е някъде към 20.45 спират 4 мотора и едното момче сваля приятелката си и тръгва да кара на една гума,не е изминал и 200 метра и се чува много силен трясък,всички побягнахме натам и какво да ви кажа картината беше потресаваща.момента във който момчето беше вдигнал мотора един мерцедес тръгва да испреварва и понеже фаровете на мотора светят нагоре човека не го вижда,от там следва най ужасяващото нещо.неможем да намерим момчето 10 минути понеже има много трева от дясно на пътя,когато го намерихме гледката ........... единият му крак беше почти откъснат,каската му беше исхвърчала още при сблъсъка,целия беше във кръв.дойдоха гадните ченгета,момчето бере душа няма линейка питам куката кога ще дойде а той МОМЧЕ КОГА ЩЕ ДОЙДЕ ЛИНЕЙКАТА вика ми аз от къде да знам кога ще дойде и започва да се заяжда,със мен а никой не стои при момчето освен моя приятел и един случаен водач,няма фенерче да светнем да видим как е само се чуват хрипове пак отивам при глупак,викам му дай фенерче ония нямам от къде да ти го взема при което не издържах и му викам като си толкова отворен свали си униформата и ела ей там във храстите,но не му достигна смелост.от там минава една линейка,само че не била за този случай,доктора само слезе видя и каза че няма да го бъде и тръгна,минава втора линейка и тя не била за този случай,а приятелката на момчето е във шок и за нея трябва.но шибаната линейка не идва и момчето живя 10-15 минути и се предаде,бог да прости.НА 32г от Първомай.

    #2
    Все пак това е България. Със съд е ясно, че няма да стане ама един тупаник на ченгето в бързинета....тъй както не може!!! Да не ти се налага да викаш бърза помощ....макар, че на мен като ми наложи преди година да я викам за катастрофа на която бяхме първи..линейката дойде скандално бързо!!! Около 10 мин някъде между Ловеч и Търново!
    Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

    Коментар


      #3
      И тези двете дойдоха но не бяха за него. а за ченгетат,нали уж са обучени да оказват първа помощ,даже не дойдоха да видят понеже гледката била много страшна,стояха отстрани и само гледаха.

      Коментар


        #4
        не го съжалявам. не съм го карал да вдига предници, нагледахме се всички на изпълнители. а можеше мерцедеса да е някой от нас и този да влезе директно през прозореца при теб и да те убие, теб, жена ти и детето ти. дано човека в мерца е добре! има много неща казани, които важат за този случай, едно от тях е- ГРИЖАТА ПО СПАСЯВАНЕТО НА ДАВЕЩИТЕ СЕ Е ГРИЖА НА САМИТЕ ДАВЕЩИ СЕ. не може да караш с 200 на 1 гума и после да псуваш лекарите, че не успели да го спасят или че не са пристигнали за 2 мин. като не се пазиш сам, хич не разчитай друг да те пази и спасява.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          това си е твое мнение,да разбирам ли че ако видиш нещо подобно,няма да помогнеш на човека само защото има една страст и тя е да кара мотор,

          Коментар


            #6
            nai7 написа:
            това си е твое мнение,да разбирам ли че ако видиш нещо подобно,няма да помогнеш на човека само защото има една страст и тя е да кара мотор,
            не, бих помогнал. спирал съм на закъсали без да са ми махали и съм им предлагал да ги дръпна. страстта няма общо, аз също съм почитател на скоростите и на моторите, но това не е същото, като да правиш само простотии по пътя. и аз карам бързо и не се съобразявам особенно с ограниченията, но досега на завой без видимост не съм изпреварил, а вчера се връщах от морето и случайно попаднах на група мотористи, които караха бързо- минат ме и след малко спрат да почиват, аз мина покрай тях и след малко те пак ме минат. нямам нищо против, че ме минават със 140, а аз седя с 80 заради колоната, правих им път и място да влязат пред мен, но имам против, че изпреварваха на завой без никаква видимост и разчитаха ако дойде кола да минат по осевата. притискаха и тези насреща и тези в своята лента. ок, но някой насреща няма да успее да реагира да се прибере на завоя, че да се размине и с моториста. за това говоря. между другото един изпреварваше на 1 гума доста. ако падне е под моите гуми и освен това застрашава и мен. те разчитат в 99% от случаите на другите, като не си оставят вратичка ако .....дойде кола или ако този отпред удари спирачка и други ако-та. това е проблема на мотористите и не само на тях де, че разчитат винаги, че другите са ги видели, че другите ще ги пазят, че другите ще намалят, че другия има спирачки и т.н.
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              така е колега но човек който има мотор живее на ръба това е много опасна машина и аз имах но ми се роди дете и жената каза,или го продаваш или те напускам.та го продадох и аз бях като тези за който говориш когато караш със 250-290 адреналина е на МАХ и искаш още и още.доста съм падал но леко когато се учих да го карам на една гума,но не по пътя а на един полигон,на пътя само испреварвах по рисково.но какво да се направи СТРАСТ.

              Коментар


                #8
                Лека му пръст на момчето.НО в случая си мисля, че толкова си потресен от станалото че се чудиш на кого да си го изкараш. Не виждам какво е виновен полицая, да отиде да бута линейката ли?! Първа помощ можеш да окажеш за охлузване, айде, счупване, обаче това дето ти описваш е размазване с което и доктор трудно ще се справи. Фенерче няма защото не му е зачислено, ако имаш претенции отивай да бучиш пред министерството, а не на полицая. Според мен полицая дори ти е влязъл в положението, щото нали се сещаш в една нормална държава ако кажеш на полицай ’смъкни униформата и ела в храстите’ какво те чака? Това дето се е случило, колкото и грозно да звучи, е само по избор на твоя приятел. Това от което аз съм доволен е че не е отнесъл някой друг със себе си в гроба, защото вината си е само негова.

                Коментар


                  #9
                  Лека му пръст на загиналото момче ама аман от тъпи малоумници с мотори Карат с 200,изпреварват те отдясно,карат на една гума !?! Еми кво очакват да стане освен да се пречукат някъде Изобщо не ми жал за такива с мотори които са си счупили главите някъде но по страшното е че убиват и съвсем обикновените хора които си карат спокойно !!!
                  TEMPRA 1.6 i.e. SX

                  Коментар


                    #10
                    пичове, факт е че ченгетата не са реагирали адекватно и заслужават да излетят от службиците си за това - утре в същата ситуация няма да е лудия мототрист, а някое прегазено детенци и тия лайна ще седят до него и ще го гледат как си отива....., а колкото до това кой е давещ се и кой трябва да го спасява може да се спори много...а па такива абсурдни изказвания от сорт на това, колко невинни са убити от мотористи, изобщо няма да коментирам.
                    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                    Коментар


                      #11
                      Чарли, що да са абсурдни?!

                      Коментар


                        #12
                        защото е доста радко срещана ситуация, моторист да причини смъртта на невинен, за разлика от шофьор
                        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                        Коментар


                          #13
                          Чарли, нали знаеш че и ’мотористите’ са ’шофьори’. Освен това ако вземеш съотношението *брой автомобили/катастрофи заради коли* и *брой мотори/катастрофи заради мотори*, думите ти ’доста рядко’увисват във въздуха. Казвам ти го, защото ’запалянковското’ мислене в случая само ти пречи. Дай да не отваряме тема кой повече не спазва правилата. Ти в задръстване да си видял мотор да не се мушне между колите? Да си видял на светофар мотор да не минава и да застава отпред? Да си видял мотор да кара в града с 50? Извън града с 90? на магистрала със 130? И не ми излизай с думите ’преценявам че е безопасно да нарушавам закона’ щото такава алинея няма никъде.

                          Коментар


                            #14
                            ls1 написа:
                            Лека му пръст на момчето.НО в случая си мисля, че толкова си потресен от станалото че се чудиш на кого да си го изкараш. Не виждам какво е виновен полицая, да отиде да бута линейката ли?! Първа помощ можеш да окажеш за охлузване, айде, счупване, обаче това дето ти описваш е размазване с което и доктор трудно ще се справи. Фенерче няма защото не му е зачислено, ако имаш претенции отивай да бучиш пред министерството, а не на полицая. Според мен полицая дори ти е влязъл в положението, щото нали се сещаш в една нормална държава ако кажеш на полицай ’смъкни униформата и ела в храстите’ какво те чака? Това дето се е случило, колкото и грозно да звучи, е само по избор на твоя приятел. Това от което аз съм доволен е че не е отнесъл някой друг със себе си в гроба, защото вината си е само негова.
                            колега във една нормална държава полицията би оказала помощ колкото може дори и да няма смисъл, те ме накараха да кажа на приятелката му че е починал.кажи това нормално ли е?аз мисля че не е.

                            Коментар


                              #15
                              Каквато държавата - такива и ченгетата. Я си спомнете кой беше доскоро министър на това силово министерство?Функцията на ченгетата отдавна е друга. Те отдавна нямат нищо общо с превенцията и съблюдаването на общественият ред. За съжаление. Те просто станаха поредните хрантутници, които висят на шията на народа...П.П. Да не ви се случва да имате работа и да се надявате на помощ от Бърза помощ...

                              Коментар

                              Working...
                              X