Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За пътуващите към/от морето С.Загора-Бургас

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За пътуващите към/от морето С.Загора-Бургас

    За избягване на АДЪТ, наречен път 66 (от А1 - Ст.Загора - Сливен) и път 6 (Сливен - Карнобат, до А1), може да ползвате алтернативен маршрут:За идващите от София/Пловдив към Бургас препоръчвам:- Като свърши магистралата и стигнете до Стара Загора, качвайки се на околовръстния път на града още на следващата детелина да тръгнете към Раднево.- в Раднево си карате по околовръстното и продължавате по посока Нoвоселец. (Има табели)- В село Пет могили, непосредствено преди края на селото завивате на ляво по посока на с.Млекарево / Нова Загора (има табели) - В с.Млекарево, малко след центъра на селото има една табела - направо - Нова Загора, надясно - Ямбол. Веднага след табелата свивате надясно.- в следващото с.Еленово в центъра има 2-3 легнали полицая - веднага след тях излизате на Т-образно кръстовище БЕЗ ТАБЕЛИ. Там завивате НАДЯСНО!!!- продължавате само направо през всички следващи села, навсякъде има табели с означение Ямбол.- Достигайки в Ямбол, имате два избора - или да продължите към Петолъчката и от там - КАрнобат - А1 до Бургас, или да минете по ненатоварения път през Средец (Грудово). Изборът е ваш.Разликата на този маршрут в сравнение с традиционния от С.Загора до Ямбол е само 6 км!!!. Предвид непрекъснатата колона от автомобили, движеща се по главния път, по този маршут ще спестите най-вече нерви, а може да стигнете и по-бързо.Пътят навсякъде е много добър, в някои участъци е току що преасфалтиран (качествено!!!).Да обобщим - главния път - нерви, камиони, автобуси, прелитащи джипове и Мерцедеси, непрекъснати колони зад някой пъшкащ ТИР... Няколко катастрофи покрай вас за около 150 км...Алтернативният маршрут - пътувате по почти безлюден път, нов асфалт, спокойно, без нерви.Стара Загора - Раднево - Пет Могили - Млекарево - Еленово - Златари - Бояджик (родното село на бащата на Джон Атанасов, изобретятелят на компютъра, освен това известно с Бояджишкото клане - подобно на Баташкото. Има паметник в центъра) - Болярско - Ямбол.(Пътят е лош само в началото на гр.Ямбол - има няколко километра паваж)В обратна посока пътят е в обратен ред За пътуващите от Бургас на запад - ВНИМАНИЕ. В с.Еленово карайте внимателно, при достигане на нещо, приличащо на селски център, трябва да завиете НАЛЯВО през центъра. Табели НЯМА. Най-добре е да питате, ако не сте сигурни.При излизане на Т-образно кръстовище в с.Млекарево - завивате наляво (табела НЯМА), веднага след края на селото - надясно. (Тук ИМА табела).Навсякъде другаде пътя е добре обозначен.

    #2
    Re: За пътуващите към/от морето С.Загора-Бургас

    Immortal написа:
    ... модерирано ...
    Колега тва по добре го "модерирай" щото аз знам какво имаш предвид,но въпреки това трябва да се НИ СЕ НАБИВА В ГЛАВИТЕ ,че трябва да се шофира разумно!!! Иначе евала за алтернативата,аз се измъкнах от "ада" но три часа след мен имаше отново смърти!!!
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    Коментар


      #3
      Мерси колега за ценната информация...ще ми бъде от полза понеже в петък вечер тръгвам от софия посока бургас и много искъм да избегна този път...Предния път като пътувах през пролетта като видях колко паметници има по този път ми настръхнаха косите А иначе някои има ли инфо за подбалканския път...Има ли много дупки...движението как е...Понеже аз се бях насояил към него.
      Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

      Коментар


        #4
        А имам и още един въпрос....Да кажем че съм минмал по алтернативния маршрут и съм Ямбол...Решавам да мина през Грудово....Има ли табели в Ямбол, по които да се ориентирам. И втори въпрос - Хубав ли е пътя от там?А и така като гледам, понеже пътувам директно за Китен...Майче от там ще ми е по-удобно.
        Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

        Коментар


          #5
          вчера след обяд се прибирах от Стара Загора... просто .... / демек без думи /от Стара Загора до с. Трапоклово - между Сливен и Петолъчката беше горе-долу добре... от там обаче като почна 1 колона в насрещното... дооооооооооо надлеза на ЖП линията малко преди Карнобат после от светофара на Айтос до ... почти до разклона за с. Съдиево... п.п. един автобус за малко щеше да ме отнесе...
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #6
            Стара Загора - Раднево - Пет Могили - Млекарево - Еленово - Златари - Бояджик - Болярско - Ямбол-Средец-Бургаспо този път пътувам вече няколко години от Стара Загора до Бургас , последно го минавах тази Събота , става за каране като има на няколко места по лош път и паважа като влизаш в Средец. На всеки който му е мил живота да минава от там.

            Коментар


              #7
              Geraka, има една табела в началото на Ямбол за Средец( Грудово ) и после чак на изхода, където излиза пътя за Средец.. За ориентация в града е доста трудно, особено ако е тъмно, но предполагам с питане на местните би се справил.. Пътят до Грудово е доста поносим, обикновено почти няма движение, има дупки тук-там, но лесно се заобикалят.. От Грудово до Бургас е доста по-разбито, но отсечката не е много дълга и се преживява.. Освен това тръгвайки към Грудово трбва да внимаваш ако се водиш по картата, защото на нея( дори в BGmaps ) отсечката Калчево - Победа - Челник - Тамарино е главен път, но пътят между Челник и Тамарино мисля още не е завършен.. преди години си беше направо земен път..Леко и безаварийно пътуване!
              Alfa Romeo 156 1.9JTD '03
              Punto SX 1.2 8V '00
              Uno 55 S 1.1 '84

              Коментар


                #8
                Всичко това е много добре, докато достигнеш на входа на Бургас, откъм Средец. Оня ден там се натъкнах на един абсурден светофар на изхода на кв. "Меден рудник". Там импулсът спира за 84 секунди движението по главния път, а пуска идващите от квартала. Зеленото е само 24 секунди. В резултат на това се беше образувало километрично задръстване, в каквото и в София не съм попадал в петък вечер в 17 часа. Движихме се повече от час, докато стигнем до следващия светофар, който пропуска трафика от Созопол през околовръстния път. Първо мислех, че задръстването идва оттам, но след този светофар вече движението се отпуши. Всъщност, преди няколко дни по радиото или телевизията ми се мярна информация за такива задръствания при "Меден рудник", но не й обърнах особено внимание, докато не изпитах всичко на гърба си. А това беше в събота сутрин, когато се предполага, че трафикът не е интензивен. Представям си какво е в час-пик. На всичко отгоре входът на Бургас откъм Средец е все пак някакъв второстепенен път, който иначе не е и толкова натоварен. Така че абсурдите по организацията на движението по и без това абсурдните ни пътища продължават.
                Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                Коментар


                  #9
                  @sugarboy: А добър ден, това задръстване го минавам всеки ден особено в понеделник е някакъв ужас. Това е единствения път от Меден рудник до центъра на Бургас, а Меден рудник е вече около 100 хил. души всички минаващи по този път. И като сумираш и колите от страната и става при нас е весело От две години говорят за някакви детелини и нищо не се прави. А светофара по-добре не може да бъде направен, защото иначе задръстванията стават вътре в комплекса където светофари няма и тогава става още по-зле а и от там минава градския транспорт.
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    Влизайки в Ямбол по този път май наистина няма табели за Средец.Ще го опиша най-образно, за да ви е лесно - влизайки в Ямбол, първо от дясно ви се пада бившия огромен завод Ямболен, отляво е поле. Има една бензиностанция на Петрол и толкоз. Минавате през един жп прелез (влакове там отдавна не минават) и отляво почват разни заводи, а отдясно става поле Стигате до първото възможно отклонение надясно, вижда се една бензиностанция на Петрол - завивате там надясно и след бензиностанцията минавате по мост над Тунджа. Веднага след моста започват блокове (ж.к.Златен рог), а напред са къщи.Карате направо към къщите, отляво ви остава магазин "Паскалев шанс" (голям супермаркет за строителни материали). На първото кръстовище завивате надясно и следвате пътя. След около 100-тина метра улицата завива естествено наляво, след още 100-тина метра се стига на кръстовище, където завивате надясно и се озовавате на околовръстното (южната му част). От там си карате вече само направо, докато видите табела "Средец - надясно". Това е маршут, който почти не влиза в града.Алтернативата е - влизайки в Ямбол, карате до първите светофари само направо, на тях завивате надясно и карате пак само на право, минавайки през 4 светофара. След 4-тия светофар, след около 200 м булеварда завива естествено надясно. Продължавате по булеварда, следват още 3 светофара (обикновено 2-рия, точно пред Кауфланд не работи или мига жълто), на 3-тия светофар завивате наляво, така че отдясно да ви остане ОМВ. Продължавате направо (улицата има естествен завой наляво), минавте покрай магазин САРА (на втория етаж - мебели АРОН) и на следващото кръстовище - надясно. От там - само направо до Средец Относно пътят от Калчево през Победа и Челник, който си мислите че не е завършен - аз минавам винаги по него. От Калчево до Челник е тесен, има 2-3 сериозни дупки, но е поносим. От Челник нататък е чисто нов, широк път с всички знаци и маркировка. В с.Тамарино се слива с другия път. Но там откъдето и да минете е все едно и също.Подбалканската линия - не е за предпочитане, от Карлово до Сливен асфалтът е сравнително добър, но от Казанлък до Сливен вървят много камиони.До Карлово (от София) не го знам как е.

                    Коментар


                      #11
                      Immortal написа:
                      Влизайки в Ямбол по този път май наистина няма табели за Средец.Ще го опиша най-образно, за да ви е лесно - влизайки в Ямбол, първо от дясно ви се пада бившия огромен завод Ямболен, отляво е поле. Има една бензиностанция на Петрол и толкоз. Минавате през един жп прелез (влакове там отдавна не минават) и отляво почват разни заводи, а отдясно става поле Стигате до първото възможно отклонение надясно, вижда се една бензиностанция на Петрол - завивате там надясно и след бензиностанцията минавате по мост над Тунджа. Веднага след моста започват блокове (ж.к.Златен рог), а напред са къщи.Карате направо към къщите, отляво ви остава магазин "Паскалев шанс" (голям супермаркет за строителни материали). На първото кръстовище завивате надясно и следвате пътя. След около 100-тина метра улицата завива естествено наляво, след още 100-тина метра се стига на кръстовище, където завивате надясно и се озовавате на околовръстното (южната му част). От там си карате вече само направо, докато видите табела "Средец - надясно". Това е маршут, който почти не влиза в града.Алтернативата е - влизайки в Ямбол, карате до първите светофари само направо, на тях завивате надясно и карате пак само на право, минавайки през 4 светофара. След 4-тия светофар, след около 200 м булеварда завива естествено надясно. Продължавате по булеварда, следват още 3 светофара (обикновено 2-рия, точно пред Кауфланд не работи или мига жълто), на 3-тия светофар завивате наляво, така че отдясно да ви остане ОМВ. Продължавате направо (улицата има естествен завой наляво), минавте покрай магазин САРА (на втория етаж - мебели АРОН) и на следващото кръстовище - надясно. От там - само направо до Средец Относно пътят от Калчево през Победа и Челник, който си мислите че не е завършен - аз минавам винаги по него. От Калчево до Челник е тесен, има 2-3 сериозни дупки, но е поносим. От Челник нататък е чисто нов, широк път с всички знаци и маркировка. В с.Тамарино се слива с другия път. Но там откъдето и да минете е все едно и също.Подбалканската линия - не е за предпочитане, от Карлово до Сливен асфалтът е сравнително добър, но от Казанлък до Сливен вървят много камиони.До Карлово (от София) не го знам как е.
                      Едно голямо от мен колега...Много ценна информация...Ще пробвам този път, че както гледам всеки ден има загинали по другия Имаш една голяма бира от мен като се видим
                      Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                      Коментар


                        #12
                        Минавайки през Ямбол може да се обадиш, да си получа бирата Майтап, вероятно ще съм на работа, ако е през деня и не е събота или неделя.Иначе телефона ми го има в "Телефони за спешна помощ"

                        Коментар


                          #13
                          С удоволствие, но най-вероятно ще е късно презь ноща в петък...Мисля да паркирам направо пред Зангадор в Китен в малките часове на ноща :D :D Иначе аз до Бургас често пътувам, понеже приятелката е от там, и другия път като мина през Ямбол ще се почерпим :P
                          Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                          Коментар


                            #14
                            Здравейте отново...Вече се завърнах от морето...жив и здрав ...и почернял .Та да кажа две думи за пътя, по който минах....Пътувах на отиване Петък вечер, а на връщане Неделя Вечер...общо взето едни от най-натоварените часове.До Стара Загора по стандартниоя път по магистралата...Трафика беше натоварен, но се живееше...Имаше няколко тъпанара с БМВ-та мислещи се за безсмъртни, карайки с 200 и посточнно светкащи отзад, но и те се приживяха, макар че много ме ядосаха От Стара Загора, както беше описал колегата Immortal тръгнахме към Ямбол през Раднево, село Пет Могили и т.н.т, както е описал колегата...Пътя беше перфектен, като изключим едно две места, на които имаше дупки, но те лесно се избягваха.Стигнахме Ямбол...на околовръсното няма да ви казвам как меришеше. Не знам от какво беше, но беше много гадно....с мирис на септична яма :D . В Ямбол отново следвайки инструкциите на Immortal почти без з да влизаме в града стигнахме до отбивката за Средец...Малко се пообъркахме на околовръстното....Хванахме малко по рано една отбивка на дясно , мислейки си, че това е разклона за Средец, но бързо се усетихме.Така....Пътят Ямбол-Средец-Бургас....Много дупкии...много неравности...на връщане се бяхме накачурили 5 човека с багаж и на едни от неравностите за малко да литнем...Имах чувство, че гумите ще влязат в купето :D . Общо взето е доста зле пътя, но аз го предпочитам пред касапницата Нова Загора и Карнобат. Та равносметката е...На отиване тръгнах към 17:30 и бях в Китен в 23:30 с нормално каране и с много спирания, като едно от тях беше за ядене.На връщане в 19:00 тръгване от Бургас...в 23:30 бяхме в София отново с нормално каране, не повече от 130-140 по магистралата и 120 по другия път с 2 спирания за по 10 минути.За сравнение едни приятели в 12 часа са тръгнали от Сл. Бряг и чак в 22 са се прибрали в София...Миналата седмица една колежка в 15 е тръгнал от Бургас и в 22 е била още на Карнобат и са се отказали и са спали някъде там Така, че аз ви препоръчвам алтернативния път, ако пътувате в натоварените часове...Няма никакво движение...Пътят е хубав с някои изключение, а и камикадзетая не видях.Отново големи благодарности на колегата Immoeral Супер обяснения, които си бях напечатал и дори нямаше нужда да отварям картата :D
                            Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                            Коментар


                              #15
                              Относно пътя Ямбол - Средец - Бургас.На практика дупки няма, има обаче доста неравности, пътят на места е доста "нагънат" и много друса, ако сте с твърдо окачване.На дедрата много не се усеща, но...Въпреки всичко, пътя е приемлив, предвид непрекъснатата колона от коли по главния път 6.Ако все пак не ви се друса много, може от Ямбол да продължите към Петолъчката и да се включите в главния път до Карнобат, откъдето се качвате на магистралата. От Петолъчката до Карнобат има-няма 20 километра. Обаче това е и най-натоварения участък от пътя за морето, особено в петък вечер, събота сутрин и най-вече неделя следобед.

                              Коментар

                              Working...
                              X