Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за масло на Бравото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за масло на Бравото

    Здравейте колеги, искам да ви попитам какво масло да долея на бравото понеже нивото малко е спаднало, значи колата я взех обслужена и маслото беше сменено преди 700км обаче лепенката падна по някое време и аз забравих да видя преди това какво масло беше със сигурност пишеше селения ама какъв модел незнам. Та се питам каква селения да сипа става въпрос предполагам за около 100-200мл не повече понеже е малко над средата на метъра на щеката, иначе ако покарам още около 4000 км и ще го сменям цялото ама за всеки случай мислех да долея.
    Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

    #2
    И като е малко над средата защо ще доливаш?

    Коментар


      #3
      4o4kata написа:
      И като е малко над средата защо ще доливаш?
      Ами нали за да му е добре на двг-то трябва да си има масло.Според мен масло се долива не само когато падне на минимум
      Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

      Коментар


        #4
        Без значение е колега дали е над средата или малко повече. двигателя не прави разлика. Важно е да е над минимума да не смуче помпата въздухИначе тия 100 - 200 грама само се се плискат в картера.
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Интересен факт , количеството масло от мин. до макс. е 1л. при повечето автомобили
          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

          Коментар


            #6
            Ами най вероятно си с полусинтетично масло 10W40. Каквото и друго полусинтетично да налееш няма да се пресекат, та и пълна синтетика да долееш пак няма да се пресекат. Например SELENIA 20K e 10W40.Поздрави!
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #7
              Извинявам се за спама, но за да не пускам отделна тема ще попитам тук.Смених си маслото преди няколко дена, но поради заварка на картера нямам пробка на картера и маслото ми го източват чрез вакуум.Та понеже майстора ми е налял супер много масло...Доста над максимума - може би надвишението като разстояние по пръчката еколкото от мин до макс. Искам да попитам пречи ли това на двигателя?
              Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

              Коментар


                #8
                Geraka написа:
                ....Та понеже майстора ми е налял супер много масло...Доста над максимума - може би надвишението като разстояние по пръчката еколкото от мин до макс. Искам да попитам пречи ли това на двигателя?
                Не само пречи, а направо много пречи. Отивай при майстора да извади излишното по най-бързия начин! Постарай се да не вдигаш повече от 1500-2000об, докато нивото не бъде нормализирано. И си потърси картер с пробка.
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #9
                  Хм...Доста ме стресна с тоя отговор...Аз вече пътувах с колата и то с доста над 1500 обората...Минах около 1000км и то с обороти около и над 3000.Можеш ли да ми кажеш на какво по-точно пречи?
                  Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                  Коментар


                    #10
                    Повишеното количество на масло, освен че товари помпата, повишава и картерното налягане. Маслото има лошия навик да си намира начин за пробив, така че най-малкото, което може да се случи е мотора да текне като лейка през семеринги, уплътнения и подобни. Не искам да те плаша, но литър повече масло може да ти докара куп неприятности. Друг е въпроса дали е литър или само 100-200гр., но ти казваш, че е над макс. с толкова, колкото е разликата с мин., т.е. 0.7-1л. Наистина трябва да източиш излишното количество.
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар


                      #11
                      Ами не знам колко точно е...Купиох туба селения 5 литра...Сега в нея има около 200 грама...А доколкото знам колата побира около 4 литра...Направа като го видях още на място колко наля си казах че ще имам проблеми, но викам си аз-Той е майстора....Трявбва да знае.
                      Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                      Коментар


                        #12
                        На майстор вяра да нямаш, щом си го знаеш колко побира защо си му позволил да сипва повече. Много вероятно е да изхвърля и през семерингите от високото налягане и да ти позапуши катализатора (ако го имаш)и ламбда сондата. Твоят двигател е точно за 4,1 Л.
                        --Старата ръжда любов не хваща!--
                        156 sportwagon 1,9 jtd 115
                        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                        Коментар


                          #13
                          Geraka написа:
                          Ами не знам колко точно е...Купиох туба селения 5 литра...Сега в нея има около 200 грама...А доколкото знам колата побира около 4 литра...Направа като го видях още на място колко наля си казах че ще имам проблеми, но викам си аз-Той е майстора....Трявбва да знае.
                          Според мен имаш с около половин литър повече масло. Най-добре както каза колегата отиди да източат колкото е необходимо.
                          Fiat Bravo 1.8 GT

                          Коментар


                            #14
                            Не знам дали ми се привижда или не, но от тогава колата пуш синьо...Преди това само черен пушек излизаше. Нормално ли е това пушене при по-голямото количество масло?
                            Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                            Коментар


                              #15
                              Geraka написа:
                              Не знам дали ми се привижда или не, но от тогава колата пуш синьо...Преди това само черен пушек излизаше. Нормално ли е това пушене при по-голямото количество масло?
                              да нормален проблем при този случай е.също както е нормално ако те застрелят в главата - да не се чувстваш добре и е възможно да умреш.сори колега ама - това първа кола ли ти е? как може така да се доверяваш на ’майстори’?не само за ФИАТ, а и за всеки автомобил е вредно да се кара с повече от MAX масло.не отлагай източването - а,и си прегледай колата на канал - да не е тръгнала да тече отнякъде - дали е ’омаслила’НО НЕ се доверявай на ’майстори’ - прегледай я ти.майстори много, ама механиците и монтьорите са много малко.

                              Коментар

                              Working...
                              X