Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свети лампата на ръчната

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свети лампата на ръчната

    Имам следния проблем: на няколко пъти вече в движение ми пресветва лампата на ръчната спирачка, която предполагам че светва и в случай различен от тогава когато е дръпната ръчната.Проверих данеби да няма антифриз, проверих спирачната течност, течността на сервото, всичко е ОККоалата е Фиат Брава 1.6 16V 96г.Помагайте колеги!

    #2
    И аз го имам същия "проблем"Понякога свети, понякога присветва, понякога няма нищоНе е само при теб
    Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г

    Коментар


      #3
      Колата я имам от около 4 месеца пресветна ми за първи път преди 2 дни, вчера пак пресветна веднъж, днес пак го забелязах.gamberro имаш ли представа на какво се дължи?

      Коментар


        #4
        Никаква идея
        Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г

        Коментар


          #5
          gamberro написа:
          Никаква идея
          Извинявайте за тъпия въпрос, но тая лампа не свете ли и когато няма достатъчно спирачна течност?
          Tipo DGT, 1.6 DOHC

          Коментар


            #6
            поне при темпрата тази лампа свети при намаляване на нивото на спирачната течност. когато накладките са поизносени повече, както и дисковете хода на буталцата се увеличава и влиза повече масло в апаратчетата за да се задействат наклатките. само при натискане на спирачките датчика отчита ниско ниво на масло. при ненатиснат педал маслото е в нормите. много често кабелчето за датчика за износени спирачни накладки е прекъснат още при покупка на колата и за това не ни отчита, че накладките са макс. износени. провери ги.
            TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

            Коментар


              #7
              Значи лампичката при типото и темпрата за износени накладки е друга не е тази на ръчната спирачка(малка поправка)Евентуално може от време на време да присветва ако жичката която идва от прекъсвача на ръчната спирачка да се е опрял на маса и от време на време да контактува с купето и от там да свети-така че провери пътя на цялата жичка и виж дали е здрава цялата
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                знам, че лампичката е друга. исках да наблегна на факта, че търговците са големи тарикати и ни продават коли със заминали накладки. за да не си личи при покупката предварително режат кабелчето на датчика. накладките са заминали, а ти си чакаш да светне лампичката, но вместо нея свети тази за спирачната течност. изпитал съм го на собствения си гръб и за това съветвам да се проверят накладките когато свети лампата за ниско ниво на спирачната течност.
                TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

                Коментар


                  #9
                  В интерес на истината наняколко пъти чувам да стърже отзад като натисна спирачка, освен задните да са за смяна тъй като отпред са добре накладките.Това което каза за кабелчето е така, от едната страна е прекъснато и си виси, но лампата пресветва не когато съм натиснал спирачката.Първия път когато я забелязах се изкачвах по един доста стръмен баир.

                  Коментар


                    #10
                    и при мен първите пъти светваше на баир. после доливах течност, а след като смених накладките, които бяха на желязо и спираха супер, но развалят дисковете, системата изхвърли поне 300-400 грама течност. повярвай ми накладките са ти за смяна. хубаво е да смениш и спирачната течност така и така ще обезвъздушаваш, а тя трябва да се сменя на 2-3 години.
                    TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

                    Коментар


                      #11
                      Аз имах подобен проблем и на мен ми присветваше лампата.На мойта и беше клеясало жилото на ръчната.След като се опитвах да го раздвижа явно е задържало малко и лампата ми светкаше на баир или завои. Провери си жилото може да е от него. Надявам се да съм помогнал поне малко.


                      В Италия е истината

                      Коментар


                        #12
                        Работата ми се вижда проста: датчика за спирачна течност е в предната част на съда и на баир или при рязко ускорение течността отива в задната част, отпред остава по-малко и той присветва.Спирачната течност от своя страна може да намалее (т.е. не да намалее, а да й спадне нивото в съда) заради износени накладки или теч. Ако приемем, че теч няма - то извода ми се види ясен. Та както каза bereta - НАКЛАДКИТЕ! Доливането на спирачна течност ще реши проблема с дразнещата лампа, но ни най-малко няма да реши проблема със накладките.
                        Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                        Коментар


                          #13
                          То се е видяло ще сменям накладките, отзад пристъргват чат пат.Ще ги сменя и ще пиша какъв е резултата.Благодаря на всички.

                          Коментар


                            #14
                            bereta написа:
                            знам, че лампичката е друга. исках да наблегна на факта, че търговците са големи тарикати и ни продават коли със заминали накладки. за да не си личи при покупката предварително режат кабелчето на датчика. накладките са заминали, а ти си чакаш да светне лампичката, но вместо нея свети тази за спирачната течност. изпитал съм го на собствения си гръб и за това съветвам да се проверят накладките когато свети лампата за ниско ниво на спирачната течност.
                            и нашият кабел беше срязан ама накладките-добре
                            Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

                            КУПУВАМ: Теглич за Темпра
                            КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
                            КУПУВАМ: Спортен волан

                            http://www.tempra-clube.hit.bg
                            http://www.tempras.myfreebb.com

                            Коментар

                            Working...
                            X