Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свързване на Sony XR5500

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свързване на Sony XR5500

    Здравейте, имам проблем с едно касетофонче. Не знам как да го свържа. Това е буксата:От едно старо PC захранване му пуснах +12V на второто краче от долния ред (Acc) с маса на първото краче от горния ред (Gnd) обаче не светна.Някой да знае за какво са тия входове - Bup (BackUp), Ant+ и Amp?Чувал съм за касетофони с два плюса, това пък какво ще рече?
    2.4 JTD

    #2
    Абе то УБУ, ама "закъси" ли PC захранването за да тръгне, че иначе...нема го тока :D има два плюса, защото едниия е за паметта на станциите. Да не го програмираш всеки пък като го пуснеш - демек

    Коментар


      #3
      Аз не виждам 2 плюса. Ant+ е изход за управление на автоматична антена (дето се показва сама, като включиш на радио). Ако нямаш такава, Ant+ не се включва никъде,
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        Еййй, за пръв път виждам с така означени изводи Обаче ми се струва, че и Amp, и Acc, и Bup трябва да са на +12V. Ако BackUp е за паметта, трябва да е постоянно свързан към +12V. Amp според мен е извод за захранване на крайното стъпало, т.е. за голям ток - през някакъв як кабел директно от акумулатора. А Асс предполагам че се свързва през контакта и е само за управление (да ти подкарва касетофона само когато си запалил).
        FIAT Tipo 1,4mi - EX
        Alfa Romeo 146ti - EX
        Alfa Romeo 156 2,4JTD

        Коментар


          #5
          Stilo написа:
          Абе то УБУ, ама "закъси" ли PC захранването за да тръгне, че иначе...нема го тока :D
          А, е тука ме фана в крачка, хич ме няма по закъсяванията. Иначе захранването е AT и към него си стои ключето - онова дето преди е било отпред на кутията - обикновено го включвам, преди да ползвам захранването. По същия начин преди време бях пробвал един друг касетофон, който не само че светна, а дори свирна Това Sony не ми се сщеше да хо хвърлям, щото е с RDS и има приличен дисплей, но май ще отиде на боклука.
          2.4 JTD

          Коментар


            #6
            Не го хвърляй, колко пари ще му търсиш?
            Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

            Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

            ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

            Коментар


              #7
              Acc-то е за напрежение по контакт на колата- като си дал контактбекупа е за запаметяването на станциите - постоянно +12вамп-а е за усилвател- тоест като си вкл. касетофона на амп-а отива автоматично-само 12в и включва усилвател-външенПРОБВАЙ и масата да я дадеш много хубаво на целия корпус на касетофона- това помага понякога!!!
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Цъ, слагам + на Acc и маса направо на корпуса, но не иска да светне.Има една лепенка, на която пише DC: 12V === NEGATIVE GROUND, това пък какво може да значи?
                pinko168 написа:
                Не го хвърляй, колко пари ще му търсиш?
                Pinko, ако не тръгне ще ти го дам за 10 лв.
                2.4 JTD

                Коментар


                  #9
                  Ernom написа:
                  Цъ, слагам + на Acc и маса направо на корпуса, но не иска да светне.Има една лепенка, на която пише DC: 12V === NEGATIVE GROUND, това пък какво може да значи?
                  pinko168 написа:
                  Не го хвърляй, колко пари ще му търсиш?
                  Pinko, ако не тръгне ще ти го дам за 10 лв.
                  Окей :D
                  Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                  ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                  Коментар


                    #10
                    Eеее, най-накрая +12 на ACC, +12 на Bup, маса на Gnd, взех че натиснах едно копче FM/AM и светна дисплея. Аз чакам да светне веднага след като подадеш напрежение, а то се включвало от това копче на панела.
                    2.4 JTD

                    Коментар


                      #11
                      На Gnd подаваш маса, на Bup и Acc +. Ако пак не стане опитай да го вържеш на акумулатора в колата,а не през това захранване.

                      Коментар

                      Working...
                      X