Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на радиатор (парно)-Пунто мк1 с климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на радиатор (парно)-Пунто мк1 с климатик

    Днес започнах тази тежка задача.До сега съм сменял на Пунто но без климатик.Гледам ,и си мисля ,че ще трябва да разкача и климатичният радиатор .А той си работи перфектно.Дали съм на прав път??Някой подменял ли е на кола с климатик??Колата е Пунто 1.6 ,,90 кс.,SX 1995г.
    Fiat Bravo 1.9 JTD

    #2
    Има важна тема по въпроса
    Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
    MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
    Engine Stamp: 176B9.000
    Version Code: 176BV
    Version: V5 | SPORTING | 03.'98

    Коментар


      #3
      easylife написа:
      Има важна тема по въпроса
      Колега, аз добре съм видял важната тема а ти прочете ли ,че става дума за Пунто с КЛИМАТИК.И идеята е дали се разкача КЛИМАТИЧНИЯТ радиатор,или има друг метод.
      Fiat Bravo 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Няма начин да стане,без да се разкачи изпарителя на климатика...Отвиват се двете гайки на тръбите откъм ДВГ, до тях са и двата маркуча на парното.Ако не искаш хладилния агент /R-134A-да отиде във въздуха -и след това цялостно зареждане,предварително го източете на централа .
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          vesko.t написа:
          Няма начин да стане,без да се разкачи изпарителя на климатика...Отвиват се двете гайки на тръбите откъм ДВГ, до тях са и двата маркуча на парното.Ако не искаш хладилния агент /R-134A-да отиде във въздуха -и след това цялостно зареждане,предварително го източете на централа .
          Прав си колега. Без разкачане на радиаторчето на климтика не стана.Лошото е,че заради парно,сега нямам и климатик .Една от гайките на климатика се усука заедно с тръбичката и се скъса.Имате ли идея от къде мога да си намеря тръбички с накрайници??Скъсаната е по дебелата от двете.
          Fiat Bravo 1.9 JTD

          Коментар

          Working...
          X