Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко вода е нормално да се губи ??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко вода е нормално да се губи ??

    Здравейте,отворих капака на двигателя и забелязах, че водата в компенсационното казанче е намаляла, като долях 100 150 мл и се върна към нормалното. Въпроса ми е колко е нормално да губи колата и за какъв период от време ??
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    #2
    Ами не трябва да се губи. най много 100-200 грама на година или 10 000км.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #3
      За 9 месеца съм долял около 300мл. Ще му мисля ако стане по-сериозно положението. Единствено забелязвам под мястото където влиза маркуча дето връща антифриза в казанчето там някой път е мокро. Сменях скобата, стягах повече но не се оправи много положението. Моите познати като им кажа колко сам долял "к’во се притесняваш това се изпарява да не мислиш, че е херметично, това е нищо дето си долял"
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        spark написа:
        Моите познати като им кажа колко сам долял "к’во се притесняваш това се изпарява да не мислиш, че е херметично, това е нищо дето си долял"
        Дано твоите познати никога не пипат колата ти, с тези "познания"

        Коментар


          #5
          За година нито капка антифриз.
          Фиат Брава 1.4 12V 1998г

          Коментар


            #6
            spark написа:
            .... Моите познати като им кажа колко сам долял "к’во се притесняваш това се изпарява да не мислиш, че е херметично, това е нищо дето си долял"....
            Човека, който ми сменя антифриза и маслото каза същото Ако било по литър на седмица , тогава било проблемно Аз често отварям капачката за да се разкара вакуума, може да се изпарява от там .. знам ли
            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

            Коментар


              #7
              Колега ако охладителната с-ма ти е наред, включително и капачката, изчакай хубаво да изстине, на равно място, долей до нивото, затегни капачката и повече не я развъртай, само проверявай. естествено че от това изчезва малко по малко.

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                Колега ако охладителната с-ма ти е наред, включително и капачката, изчакай хубаво да изстине, на равно място, долей до нивото, затегни капачката и повече не я развъртай, само проверявай. естествено че от това изчезва малко по малко.
                мерси за съвета
                Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                Коментар


                  #9
                  Стига глупости - от развиване на капачката не може да се губи охладиелна течност. Търси теч от някъде, ако не - теча е ясен в цилиндрите или в маслото.
                  FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                  FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                  FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                  FIAT UNO 1.5

                  Коментар


                    #10
                    stanleyhacker написа:
                    Стига глупости - от развиване на капачката не може да се губи охладиелна течност. Търси теч от някъде, ако не - теча е ясен в цилиндрите или в маслото.
                    по 5 минути на седмица средно отворена капачка в продължение на 6 месеца , при горещ двигател докато си ровя това и онова или сменям някоя крушка .. незнам според мен е това, защото долях малко , като сложа ръка на ауспуха не пуши, с бяла салфетка също не я цапа.. а вече маслото незнам как да проверя . а и освен антифриз, има някъде литър дестилирана вода. незнам антифриза при каква температура се изпарява, но за водата ми е ясно
                    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                    Коментар


                      #11
                      От както съм сменил антифриза преди около 9 месеца и 15000 изминато км. почти не е мръднал. Най-много 1-2мм по показания на казанчето.
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        #12
                        :D Я стига сте плашили човека - на предната си кола доливах течност на всеки две седмици - дори и сега отварям капака на фиата по навик - проблемът беше малка дупка в горната част, до капачката. Няма как да се забележи, освен ако не погледнеш при загрял двигател, както и разбрах за това - чиста случайност. ... Готина кола беше.... още не мога да я прежаля....
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #13
                          Аз това казах - има теч някъде. Това че е от капачката, не го прави по-малко теч. Сега се сещам, на мене откъде акумулатора ми е мазен постоянно - явно от капачката за антифриза. Но въпреки това не ми се губи - а искам, защотото съм налял много. Също така го проверявам често, но загуби видимо няма!
                          FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                          FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                          FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                          FIAT UNO 1.5

                          Коментар


                            #14
                            100 - 150 грама не са проблем. Нормално е по малко да се изпарява. А на колегите дето не им се губи и грам ще ги посъветвам даси проверят капачките, дали им отварят клапанчетата. Всяка една кола без значение марката има такъв вентил и след като се спре колата налягането в системата се повишава защото спира да циркулира охл. течност. Тогава именно отваря вентила и от там се изпарява. Вентилите са около ~ 1bar обикновено. При 0.5 литра загуба - това вече е проблем.Поздрави!
                            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              Интересна е теорията, че налягането се повишава, когато изгасиш колата. Аз си мислех че се повишава налягането, защото течността загрява се разширява... Според мен тази капачка отваря , когато стане нещо непредвидено - налял си повече антифриз като мене или колата прегрее.
                              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                              FIAT UNO 1.5

                              Коментар

                              Working...
                              X