Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с климатика

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с климатика

    Здравейте От скоро съм собственик на Фиат Браво 1.8GT 1997 година Много ще ви бъда благодарен ако някой помогне с някаква информация относно моя климатик Проблема е следния: Когато пусна климатика се чува типичното изфъскване обаче колкото и да го изчаквам духа топло,все едно съм без климатик! Та ако може някой да даде някаква идея на какво се дължи това? Дали е някой предпазител или фреон....знам ли
    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

    #2
    Най-вероятно няма фреон
    Bravo 1.6 GT 16V

    Коментар


      #3
      Re: Проблем с климатика

      PaUnOff написа:
      Здравейте От скоро съм собственик на Фиат Браво 1.8GT 1997 година Много ще ви бъда благодарен ако някой помогне с някаква информация относно моя климатик Проблема е следния: Когато пусна климатика се чува типичното изфъскване оба4е колкото и да го изчаквам духа топло,все едно съм без климатик! Та ако може някой да даде някаква идея на какво се дължи това? Дали е някой предпазител или фреон....знам ли
      колега и на мен ми се чува същия звук и не духа студено.. ( климатика ми е присаждан) , отивам да го напълня установиха че не е вързана 1вата степен на перката, че не е вързан за защитата си и като я напълниха с фреон едва не гаснеше при включен климатик.. при теб дано е само липса на фреон. за всеки случай не го включвай докато не отидеш на сервиз
      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

      Коментар


        #4
        А случайно някой да знае къде в Пловдив най-добре ще ми кажат от какво е и съответно да ми сложат фреон ако е от това? B1keP_B0y как разбраха че твоя е "присаждан" аз мога ли да го проверя това или да си ходя при "майсторите" :D
        Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
        Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
        Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

        Коментар


          #5
          В Пловдив Импас 56 на ул."Знаме" №4 , правят всичко по автоклиматиците.Щом компресора тръгва и чуваш съскането най вероятно е останал без фреон и има около 100 грама (при мен беше точно така) иди при момчетата занимават се с климатици от 15 години и знаят как.Фреона струва 60лв./кг. твоя най вероятно събира 550-650 грама така че смятай , маслото за компресора е 20лв. , реактив (боя) да се види дали изтича от някъде също е 20 лв. и за труд взимат 20 лв. за сериозни ремонти цените са други.ул."Знаме"№4 я има в БГМапс ако не знаеш къде е.

          Коментар


            #6
            PaUnOff написа:
            А случайно някой да знае къде в Пловдив най-добре ще ми кажат от какво е и съответно да ми сложат фреон ако е от това? B1keP_B0y как разбраха че твоя е "присаждан" аз мога ли да го проверя това или да си ходя при "майсторите" :D
            аз също ходих при Импса 56 и там ми казаха че това е проблема, но във Варна. А знам че е присаждан защото 1во сега знам че е закачен много некадърно за да е фабричен, а и ходих в един сервиз в Търново където ми казаха че знаят колата, описаха ми даже предишната собственичка, сменяли и таблото ( на колата ) и и присаждали климатик ... по описание беше същата госпожа :/ А по спомен май ме бяха напълнили с 1250 грама фреон , така че ги предупреди колко да слагат за всеки случай макс 700 !!
            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

            Коментар


              #7
              Много благодаря на всички че се отзовахте компетентно по проблема пък и доста бързо! Тези дни ще отида до "Импас 56"... :D
              Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
              Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
              Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

              Коментар

              Working...
              X