Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Икона на Desktop - а

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Икона на Desktop - а

    Колегите от форумите на VW (не било чак толкова гнусно да го напиша), АUDI & SAAB са направили така, че когато си извадиш иконка за пряк достъп до форума на Desktop - а - тя е под формата на емблемата на съответната марка. Направо се Не знам как са го направили, но е доста ефектно. Направо им завиждам. Хайде и ние много е
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #2
    икона на фиат не мога да намеря

    Коментар


      #3
      Икони по принцип се правят трудно със смаляване...Но за щастие са малки и се рисуват сравнително лесно на ръка.Вижте тези дали ще ви харесат...
      Прикачени файлове
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        johnfound написа:
        Вижте тези дали ще ви харесат...
        fiat1.ico е идеална ... а ето какво трябва да се направи в страницата index.html или както там се казва файла на сайта www.fiat-bg.org в тага <head> се слага: <LINK REL="SHORTCUT ICON" HREF="http://еди къде си/fiat1.ico">и тва е .... а за форума .. малко по-сложо е .... но утре ще го напиша .. че сега заспивам ...
        Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

        Коментар


          #5
          Доколкото знам, достатъчно е да се сложи иконата в директорията на index.html и да се кръсти "favicon.ico" - с повечето браузъри работи идеално. В случая със сайта и форума, трябва да се копира на две места - главната директория на сайта и "forum" директорията.А дори и да се използват тагове в <HEAD> пак е добре иконата да се казва "favicon.ico", за да са доволни всички.
          Fiat Ritmo 105TC
          1600cc 105к.с.

          Коментар


            #6
            johnfound написа:
            Доколкото знам, достатъчно е да се сложи иконата в директорията на index.html и да се кръсти "favicon.ico" - с повечето браузъри работи идеално. В случая със сайта и форума, трябва да се копира на две места - главната директория на сайта и "forum" директорията.А дори и да се използват тагове в <HEAD> пак е добре иконата да се казва "favicon.ico", за да са доволни всички.
            ЦЪК ... не става ... става по горе описания от мен начин ... а за форума:във всички файли с име overall_header.tpl от директория templatesсъответния_темплейтвмъква се ред в <head> тага примерно след тага <title> следното :<LINK REL="SHORTCUT ICON" HREF="еди_коя_си.ico">а иконката стои в главната директория на форума ....
            Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

            Коментар


              #7
              ivo написа:
              ЦЪК ... не става ... става по горе описания от мен начин ...
              Става, става, лично съм го използвал много пъти...
              Fiat Ritmo 105TC
              1600cc 105к.с.

              Коментар


                #8
                johnfound написа:
                ivo написа:
                ЦЪК ... не става ... става по горе описания от мен начин ...
                Става, става, лично съм го използвал много пъти...
                е да става ама при условие, че в <head> - тага имаш: <LINK REL="SHORTCUT ICON" HREF="favicon.ico"> Иначе ... кой ще каже на браузъра ти за тази икона, а?
                Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                Коментар


                  #9
                  ivo написа:
                  Иначе ... кой ще каже на браузъра ти за тази икона, а?
                  Браузърите проверяват за това име на файл всяко URL което им въведеш, ако няма дефиниран <LINK> в хедъра. Може да го провериш като погледнеш заявките в някой снифър.
                  Fiat Ritmo 105TC
                  1600cc 105к.с.

                  Коментар


                    #10
                    Колеги, честно казано говорите ми на някакъв извънземен език, но който може нека го направи.
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      [quote="johnfoundБраузърите проверяват за това име на файл всяко URL което им въведеш, ако няма дефиниран <LINK> в хедъра. Може да го провериш като погледнеш заявките в някой снифър.[/quote]A IE и той ли? Но няма значение - съгласен съм ... както и да е .... то тогава само остава: Мите, направи кефа на колегата - 1 мин. работа е ....
                      kiro_of_the_day написа:
                      Колеги, честно казано говорите ми на някакъв извънземен език, но който може нека го направи.
                      Пиш му на него - той има достъп до файлите на форума ... та той може единствено да го поправи ...
                      Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                      Коментар


                        #12
                        ivo написа:
                        Мите, направи кефа на колегата - 1 мин. работа е ....
                        Ivo не става въпрос само за моя кеф, надявам се да е за кефа на всички този "тунинг", нали? :D
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          kiro_of_the_day написа:
                          ivo написа:
                          Мите, направи кефа на колегата - 1 мин. работа е ....
                          Ivo не става въпрос само за моя кеф, надявам се да е за кефа на всички този "тунинг", нали? :D
                          ми не ...тва е пълна тъпня - има къде къде по серьозни неща за един форум да се направят ... особено тука.драгваш от адрес бара линка и го пляскаш на десктопа ... прилагаш му каквато искаш икона и си готов.
                          :: Show me some Madness ::

                          Коментар


                            #14
                            Я обеснете малко по добре как става номера щото нищо не разбрах
                            Господ пред мен, аз по него с Уно 1.3 70s

                            Коментар


                              #15
                              bademino написа:
                              Я обеснете малко по добре как става номера щото нищо не разбрах
                              По лесният начин: Взимаш иконата, която искаш да сложиш. Трябва да е Windows .ICO формат. Добре е да съдържа 32х32 и 16х16 пиксела версия на картинката. Сменяш името на иконата на "favicon.ico".Качваш я на сървъра, където е сайта в директорията/директориите където са html файловете.Опресняваш си браузъра с ctrl+F5За сложният начин ще трябва да питаш ivo :P
                              Fiat Ritmo 105TC
                              1600cc 105к.с.

                              Коментар

                              Working...
                              X