Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с централното вратите не се отварят !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с централното вратите не се отварят !

    Здравейте колеги нужен ми е съвет как да разглобя кората на Tipo без вратата да е отворена.Имам следния проблем:Имам аларма и централно на Tipo като включа алармата затваря стъклата и вратите(вратите ако са добре затворени ако ли не затваря за малко и пак отвария). Това е нормалната работа.От скоро имам следния проблем: Изключвам алармата вратите виждам и чувам че се отварят за малко и пак се затварят със изключение на една-(предна дясна).След което със ключа си отварям шофьорското място, паля и карам без проблем след това по обратен ред със ключа затварям шофьорската врата и след това включвам алармата.Но дясната врата не се отваря и това си е проблем.Предполагам че там е проблема но не знам първо как да сваля кората и второ какво да гледам след това.Чета форума и предполагам че е моторчето.Приемам мнения и насоки как да сваля кората ! Благодаря за съветите

    #2
    Предна-дясна врата и с ключа ли не се отваря?При затворена врата мисля,че нямаш шанс да свалиш кората без да я счупиш.

    Коментар


      #3
      Предна дясна трябва да се отваря отвътре от дръжката независимо дали е заключена. Ако чуваш моторчето че цъка в нея и после пак заключва- вероятно проблема е в бравата- най- често клеясва и не може свободно да се движи палчето за заключването.
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #4
        кола

        оправя се няма проблем и без да се разглобява първоначално как е затворена но носле трябва да се погледне вътре как е
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Проблем с централното вратите не се отварят!

          Колеги благодария за отговорите. Проблем с централното вратите не се отварят! -Проблема решенДясната врата не се отваряше от вътре нито чрез палчето нито от дръжката за отваряне и от вън с ключа пак не се отваряше(просто ключа не се завърташе - заяжда). Започнах да се занимавам със вратата първо с малко спрей във ключалката после със малко сила я понапънах(навътре и навън без излишна сила да прилагам) и след няколко отключвания и заключвания от дистанционното на алармата вратата се отвори неочаквано Отключва и заключва без проблем за сега. Смазах със машино масло ключалката и механизма на вратата който се вижда, но не съм отварял отвътре да проверя какво е положението. Минах без отделяне на много време и пари.

          Коментар


            #6
            Сваляй кората докато е още лято, че като дойде зимата и ще береш ядове. Ключалките се поизносват и това си е основен проблем на Типото. Трябва им хубаво смазване и отвътре на всички шарнирни връзки по заключването. Моята пък като стане студено, явно се мокри и като замръзне - не ще да се затваря. Което си е доста гадно, щото докато затопли парното да се размръзнат малко ключалките, трябва да карам и да държа вратите да не се отварят. Затова, преди да сковат студовете и правя профилактика - обилно смазване с течен парафин. Него не го отмива водата много лесно. И зимата отминава без екшъни с вратите.
            Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
            Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

            Коментар

            Working...
            X