Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Парното на Палиото не ми работи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Парното на Палиото не ми работи

    Здравейте, колеги.Преди месец си купих Палио Уикенд 99г., с климатик (не с климатроник).Понеже преди това с Пасат-а си имах проблеми с парното, сега(нищо, че е посред лято) реших да пробвам дали с Фиата всичко е наред. Оказа се, че не е. Студено духа без грешка, даже и да не е включен климатика, но ...топло няма. Нито на 1-ва, нито на 2-ра, нито на 3-та, нито дори на 4-та степен. Просто си духа студено на всички степени.Може ли някой да ме насочи къде е проблема и евентуално как да го реша?Предварително благодаря на всички отзовали се.
    Бате Гоги няма да изпружи ноги.

    #2
    Честито колега. Аз моята кола я вземах точно със същия проблем. От страната до водача, лягаш и гледаш. Виждаш нещо кръгло и в него влиза маркуч. От горната му страна ще видиш и жилото, ако не е скъсано вече от заялата клапа. Та преди да и теглиш една виж къде и е лостчето и пробвай да го движиш в двете посоки - трябва да се движи свободно. Ако се движи - значи не е клапа е най-вероятно въздух в системата. Ако е въздух - вдигаме капака и гледаме двата най-горни маркуча които влизат в купето. Там ще видиш и нещо кръгло с място за отвертка - това е пробката за обезвъздушаване. Палиш колата и развиваш, почва да тече вода или антифриз, държиш развито докато тече свободно вода а не на мехурчета и след това затягаш.Ако обаче клапата не се движи, значи ти е блокирала и то най-вероятно като мен - в студено положение и не пуска топлата вода да минава през радиатора. Та.... гледаш хубаво клапата и виждаш 3 видии на триъгълник. Развиваш ги и бъди готов да протече вода - доста. Т.е. да имаш канче под ръка че иначе цапа яко, защото може и да ти е оцветен антифриза с едни глупости против шупли. Развиваш и скобата на маркуча който е към клапата - само него. Скобата ако не е пипана е за еднократна употреба, махаш я и я хвърляш и купуваш нова. След сваляне на клапата - хубаво почистване с гореща вода и киснене. Така няколко пъти и на другия ден я монтираш. Тогава задължително обезвъздушаваш и си готов за зимата с яко парно.
    Fiat Palio Weekend TD70
    ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

    Коментар


      #3
      Благодаря.Ще проверя и ще споделя.Може би трябва да уточня, че когато сменям позициите от топло към студено и обратно( с врътката в ляво), ясно се усеща прещракването.Та мисълта ми е - да проверя първо за въздух и тогава за друго?
      Бате Гоги няма да изпружи ноги.

      Коментар


        #4
        Ама разбира се че първо въздуха - то е най-лесното. Другото иска много гъзурене. А и щракането е от въртенето на врътката а не от клапата. При мен от блокирането, и напъването на врътката ми се счупи чопа на жилото който е на врътката за топлото. И в момента се върти свободно без да прави нищо.
        Fiat Palio Weekend TD70
        ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

        Коментар


          #5
          Ойде! Отиваме на раз(с)валяне на клапа. Лостчето не мърда. Лошо... В тия дъждове... Ще се чака слънце
          Бате Гоги няма да изпружи ноги.

          Коментар


            #6
            - Знаех си аз . Точно моя проблем - сваляне - промиване и пак слагане. И си направи нещо гарнитура, аз от балатум си направих и не пуска. Защото поне не видях да има стара като свалях. Иначе ще ти тече от там. И много важно - след това не стягай много видиите - може да превъртят.
            Fiat Palio Weekend TD70
            ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

            Коментар


              #7
              Вчера ходих при един майстор и се оказа, че клапата и жилото са си в ред, но е счупена една зъбчатка(пластмасова) на врътката, която дърпа и връща жилото. Ходих да търся из половин софия, но няма. Като чуят за Палио и ме гледат умно.На едно място само ми предложиха цялата платка, но и на нея същата джиджавка беше счупена. Имаш ли представа дали предлагат само тая врътка?И става ли същата от Пунто или Браво? Засега накарах майстора да остави жилото отвън и го дърпам и бутам на ръка и си работи парното.
              Бате Гоги няма да изпружи ноги.

              Коментар

              Working...
              X