Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблемите не чакат.....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблемите не чакат.....

    Проблемите не чакат възтановяването на форума на Алфа. Предлагам временно тук да обсъждаме най-неотложните проблеми по Алфите.

    #2
    Понеже не видях някой да реагира отрицателно на предложението ми, ще започна с моят проблем.Вентилаторът на парното ми в моята алфа 155 1.8 92г., отказа съвсем. До сега работеше само на 3 степен и когато се опитах да включа на четвърта нещо замириса на изгоряло и вентилатора спря. Гледах бушона му е здрав. Опитах се да сваля централната част където е ключът за степенните, но стигнах до някъде и не можах. Ако можете помогнете със съвет или идея как да разбера какво е изгоряло и да отстраня повредата.

    Коментар


      #3
      колега, не е проблем да пуснеш темата в по-посещаван разделпримерно в Автоелектроника
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        !

        Ass написа:
        Понеже не видях някой да реагира отрицателно на предложението ми, ще започна с моят проблем.Вентилаторът на парното ми в моята алфа 155 1.8 92г., отказа съвсем. До сега работеше само на 3 степен и когато се опитах да включа на четвърта нещо замириса на изгоряло и вентилатора спря. Гледах бушона му е здрав. Опитах се да сваля централната част където е ключът за степенните, но стигнах до някъде и не можах. Ако можете помогнете със съвет или идея как да разбера какво е изгоряло и да отстраня повредата.
        Колега, и аз имах същия проблем на Фиата ми.След като обиколих около 5 сервиза в които ми казваха едно и също:Неможем да открием проблема. И на последния сервиз момчетата се постараха повече и излезе че клемата към бушоните е прегоряла. Казаха че е един от малкото проблеми при всички италиански коли.Консумацията на 4-та степен била голяма и затова клемата не издържала и прегаряла.
        EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
        Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
        ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
        Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

        Коментар


          #5
          Колега благодаря за отговора, но кажи къде е тази клема и как да се добера до нея.

          Коментар


            #6
            Ako не си ги направил - погледни в краката на пътника -там е вентилатора.Буксата му е с 4 кабела и се закача на една малка платка с голям резистор ( мсиля че е такова де) на нея.Възможно е да са ти прегорели кабелите на самата букса или контактите.Свали и тази малка платчица ( при мен е зелена ) и е хваната с 2 рапидки и я огледай внимателно.
            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

            Коментар


              #7
              Благодаря!

              Коментар


                #8
                баш там в краката на пътника се крие и решението на проблема.... дано да не е сдал багажа самия мотор, ама най вероятно е да има там лош контакт.Успех
                СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                ИТАЛФЕСТ 2007

                Коментар


                  #9
                  !

                  Ass написа:
                  Колега благодаря за отговора, но кажи къде е тази клема и как да се добера до нея.
                  Ами на гърба на тяаблото с бушони. Демек към двигателя страната Възможно е и да е вентилатора както казаха колегите.Най-добре иди при някой който се занимава с това. Да замери и т.н.
                  EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
                  Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
                  ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
                  Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

                  Коментар


                    #10
                    Ще си позволя да използвам темата на колегата, за да отправя и аз едно питане Проблема е следния :В понеделник карах колата и нямаше никакъв проблем, а снощи като я запалих се почна : придърпване, загуба на ,мощност, силна миризма на бензин, леко припукване в колекторите...... Като загря и се оправи . Оставих я така 3-4 часа и после като запалих положението стана още по-зле-освен всичко друго започна и да гасне .Преди малко я запалих и установих, че два от изходите на едната бобина не работят-единият въобще, а другия сработва само отвреме на време и така бърка работата на двигателя. След като си поиграх малко да разменям кабели и комутатотори, стигнах до извода, че проблема си е в бобината, а не в нещо друго .Та да попитам на някой случвало ли му се е нещо подобно ? Бобината да не откаже нацяло, а да подава искра само когато си поиска ? На мен ми са случва вече за втори път с различни бобини И дали дъжда и влагата въобще не са дали отражение, понежо допреди да завали всичко си работеше ? И ще бъде ли проблем да карам само на една бобина доката си намеря втора, като не става въпрос за всекидневно каране ?

                    Коментар


                      #11
                      hsr написа:
                      Ще си позволя да използвам темата на колегата, за да отправя и аз едно питане
                      Беше започнал да ми липсваш, но за радост май скоро ще тръгне и нашият форум за да си общуваме :D За съжаление по тоците хич ме няма и не мога да помогна.До нови срещи!

                      Коментар

                      Working...
                      X