Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катастрофа Автобус/Камион

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Катастрофа Автобус/Камион

    http://dariknews.bg/view_article.php...4712Мамка му, толкова ли е сложно тези Камикадзета /ТИР/ да бъдат спрени или ограничени, защо всички тук карат като пълни идиоти и кретенизащо не карат така и на запад...??? жалко за загиналите хора.

    #2
    И автобусните шофьори не са цвете за мирисане - днес се връщах от София и се наложи десетина километра да карам след един автобус, понеже насрещният трафик беше натоварен и накрая се наложи със 140 да го изпреварвам - така се наемаше, а уж им бяха ограничили скоростта. А и никаква колегиалност към другите шофьори не проявяват.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #3
      Дам и тия с автобусите не знаят кфо правят - Вчера след моста на обеля при екото ние сме за към софия рейса за към Костинброд и си тръгна да изпреварва една кола влезна си в насрещното - и ние за да не се ударим на спирачките ,а рейсаджията си показал едната ръка през прозореца и си говори с един вътре и не му пука....Ма ако беше камион щеше си седи мирен ма нали сме лека кола...
      Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
      Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
      Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

      Коментар


        #4
        Тези психопати с камиони...автобуси... Малко им липсва акъла! Естествено не са много но все пак грам не мислят.... Вчера имах кофти случка ... спускам се по дълъг наклон и зад мен автобусче ... надолу карам с 50км/ч най-много 60...по инерция защото наклона голям .. и гледам в огледалото как автобуса ще ме подпре и така 200-300м и не се отлепя .... в най-оживената част където изпреварването е ЗАБРАНЕНО има непрекъсната линия и + това се движим надолу пича най-смело тръгна да ме изпреварва при положение, че отпред идват коли и то не една и се набрали заради баира ... следователно аз трябваше да натисна спирачки ... да завия към бордюра за да може господина на мине една кола напред и да намали защото има трафик като ми сече пътя .... пуснах го .. не исках да подам гас и да мина пред него и да го оставя в насрещното платно. Дори и ръката не си подаде .. никакъв знак за извиненеи.... в най-удобния момент с леко подаване на гас минах пред него и останалата част от баира около 1-1,5км карах на първа пред него за назидание!!! Питам се аз ... малко ли са катастрофите с камиони и автобуси че не вземат малко да се замислят господата водачи за малко по разумно и коректно шофиране. Защо аз мога да карам в града с 50-60км/ч и камион с 5т пясък да минава с 90км/ч защото бил чисто нов.
        Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

        Коментар


          #5
          sugarboy написа:
          И автобусните шофьори не са цвете за мирисане - днес се връщах от София и се наложи десетина километра да карам след един автобус, понеже насрещният трафик беше натоварен и накрая се наложи със 140 да го изпреварвам - така се наемаше, а уж им бяха ограничили скоростта. А и никаква колегиалност към другите шофьори не проявяват.
          А имаше ли знак който ти разрешава да се движиш с тази скорост? Усещаш ли как се хвалиш че си създал предпоставка за тежък пътен инцидент с вероятни жертви, понеже нямаш нерви да караш зад автобуса, който според думите ти е карал доста бързичко: "...наложи се със 140 да го изпреварвам - така се наемаше... "А карането зад автобус е поне 10 пъти по- безопасно, отколкото пред него, или изобщо без него. Щото като се появи някой нервак отсреща, дето бърза и изпреварва със 140-150, по-вероятно е да се блъсне в автобуса, и да умре само той, отколкото в теб, и да умрете и двамата. Карането зад автобус не е толкова лошо, честно ти казвам.

          Коментар


            #6
            Ясно е, че не може да има знак, който да ми разрешава да карам със 140. След като съм карал 10 километра зад него, значи не съм създал предпоставка за ПТП, защото достатъчно търпеливо съм изчакал да се появи прозорец, в който да го изпреваря. Образът на автобусните шофьори като по правило се допълва от телефон в ръка - почти не съм срещал такъв "елитен" шофьор, който да не бистри незнайни и за самия него бизнесдела. На теория карането зад автобус, а още повече и зад ТИР, наистина е по-безопасно, но на мен ми е по-комфортно да имам видимост на дълъг участък от пътя пред мен, а не да карам в стил "газ-спирачка" зад някой, който ме подпира и изцяло да завися от неговите реакции по отношение на евентуални неравности по пътя, каквито в България са често явление. Само не ми казвай, че е нормално лека кола да се съобразява по скорост с автобус или камион. А в потвърждение на това, че има такива и такива шофьори, на излизане от София, по Ботевградско, зад мен стриктно пак десетина километра си кара един самосвал, като само ние двамата спазвахме ограничението от 60, на моменти 50 - всичките други драйвери бяха големи бързаци, само защото са с местни номера.
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар

            Working...
            X