Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дайте идеи за маршрути в Рила :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дайте идеи за маршрути в Рила :)

    Здравейте на всички! Ние с мъж ми сме големи пътешественици и като се съберат ден-два изобщо не си седим вкъщи. Та значи, тая събота ние тримцата - аз, мъж ми и хлапенце (на 4г.) тръгваме към Боровец за седмица. Ходили сме там, сега ще ни е 3-ти или 4-ти път (все през лятото). Винаги досега съм правела план-график на местата, на които ще отидем, ама таз година нищо не ми ражда мозъка. Та приемам идеи всякакви. Само да споделя къде сме били до сега: Черната скала, Паничище, Мальовишкия дял - Меча поляна и около нея пътечките, Рилски манастир, Скакавица, Мусала (само до хижата, щот дребньо не ще да върви), Ястребец.. Ми май това е, сигурно забравям нещо, ама не е фатално.... Трябва да уточня, че нашите преходи си ги правим без да преспиваме по хижите по ред причини.... Например до Скакавица стигнахме не без помощта на колата. Бръм до някъде, а после малчо - де на собствен ход, де на конче върху раменете на баща си... Ясна ви е картинката вече, предполагам. Но организацията ни е - ставаме рано, закуска и тръгваме. Вечерта пак се прибираме в нашата си станция. Е, до връх Мусала предполагам, че и тази година няма да се качим, щот там не става за "конче", но до езерото под върха, тоест - до хижа Мусала стигаме без проблеми, там преходът е равен.Та очаквам оферти, щот си купих вече нови планински обувки :D Само не знам колата дали да я водя на майстор преди да тръгнем...
    Fiat Punto SX

    #2
    Щом ще сте базирани в Боровец, разходете се по екопътеката, която започва от село Бели Изкър. Има директен път и с кола от Боровец до въпросното село, са 15 - 20. Карате по главната селска улица в посока планината (за да не се объркате, питайте някой за посоката). След като излезете от Бели Искър, продължавате 3-4 километра с колата по пътя през каньона и ще стигнете до един паркинг с табели за началото на екопътеката. Много е приятна за разходка и се вие все около реката, като непрекъснато се минава през дървени мостчета. Става и пикник да си направите, а и да се пльоснете в някой вир ако държите на студ. Ето едно зимно посещение на мястото http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...950&highlight=
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    Коментар


      #3
      Лифта лифтаааа!
      Некъдърността е винаги в компания-талантът винаги е сам.

      Коментар


        #4
        Здравейте на всички! Върнахме се, беше страхотно! Направила съм много снимки, които обещавам най-скоро да кача в нета... Изпълних всичките ви заръки и ходих на местата, които препоръчахте - страхотни са! Е, малко дъжд ни валя по Бели Искър, ама и той не развали хубавината.... Още много мога да разказвам, ама да не дотягам... Фиатът се държа мъжки, абе обичам я тая кола, това е Е, сега трябва да я пратя на основен преглед, щот ми се струва, че е време, май започнаха да скърцат спирачките и ме е шубе да не направя беля... А може и друго да излезе, знам ли.. Всеки ден я карам до Варна и обратно до Шумен, така че.... Благодаря ви още веднъж!
        Fiat Punto SX

        Коментар


          #5
          Обещах снимки от планинската ни ваканция. Ето ги: http://www.dsqi.info/gallery/Към началото на септември мислим да ходим и към морето, до Ахтопол, надявам се да е красиво и там.... Не съм ходила никога по тези земи...
          Fiat Punto SX

          Коментар

          Working...
          X