Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с оборотите Фиат Типо 1.6 i.e.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с оборотите Фиат Типо 1.6 i.e.

    Проблема е следният. Понякога когато започна да ускорявам, при отнемане на газта колата продължава да се набира, при изключване от скорост се форсира до 6000 оборота. Оправя се като я угася и запаля, но най-интересното е ,че като започне да се форсира и ми изчезват спирачките, все едно двигателя не работи ... Колата е на метан, не знам дали е от значение, макар, че не ми се вярва защото си е обикновенна метанова уредба и няма почти никакви електроники по нея.
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

    #2
    Ами пробвай първо на бензин как е за да елиминираш някои неща!
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #3
      Колегата е прав - виж на бензин как си. Ако ти го прави на само на метан ми мирише на ламбда сонда щом нямаш емулатор.Това, че нямаш спирачки на такива обороти, значи, че нямаш вакуум в сервото, което може да е причина или следствие! Но виж първо на бензин как е!
      Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

      Коментар


        #4
        Сигурен ли си че се затваря дроселовата клапа след като пуснеш газта?Евентуално задържане на жило или самата клапа за задържа в нейната си ос?Да липсва пружина която да връща жилото ,клапата или педала.Това че няма спирачки е логично,няма вакум,а той се появява когато дросела е пуснат т.е.затворен при работещ мотор.Не случайнонатискаме с един и същ крак газта и спирачката.Трябва да се затвори дросела за да има ефективна спирачка. Успех!!!

        Коментар


          #5
          Днес и на бензин ми направи така. Всъщност забелязах, че педала на газта се връща но много му се увеличава свободния ход, значи нещо някъде задържа .... но щом педала се връща значи няма да е от жилото май ....
          Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

          Коментар


            #6
            Имаш достатъчно материал за размисъл и действия.Не се плаши няма да я повредиш.Подавай газ направо на дросела с ръка,без да палиш мотора.Ако има някакво задържане ще го хванеш лесно.Дросела трябва да се връща сам до упора си без никакви засичания по пътя си.

            Коментар


              #7
              Виж тази тема най-накрая:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...5+%F2%E8%EF%EE
              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
              FIAT UNO 1.5

              Коментар


                #8
                angels написа:
                Днес и на бензин ми направи така. Всъщност забелязах, че педала на газта се връща но много му се увеличава свободния ход, значи нещо някъде задържа .... но щом педала се връща значи няма да е от жилото май ....
                И на мен ми го прави от време на време. Казаха ми, че може да е от потенциометърната плочка, която подава сигнал на компа, струва ми се, който пък управлява някаква клапа в моното. Още не съм я сменял тази плочка. Но понеже винаги търся първо механичните проблеми, направих нещо на пръв поглед тъпо - взех, че смазах всички въртящи се чаркове около дросела, включително и жилото на газта. И започна да се форсира от самосебе си много рядко. Понеже се чудех с какво да смажа системата, така че да не се запаля някой ден, понеже повечето смазки са на петролна основа, използвах течен парафин. Хем не се отмива лесно от вода, хем не е петорлен продукт, сиреч не е запалим. От време на време само бутвам тук там с една спринцовка и всичко си е ОК.
                Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                Коментар


                  #9
                  Виж предния ми пост 90% самофорсирането е от това, малко остават за засядащо жило и потенциометър.
                  FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                  FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                  FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                  FIAT UNO 1.5

                  Коментар

                  Working...
                  X