Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Замърсени инжектори Фиат брава 1.6/16

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Замърсени инжектори Фиат брава 1.6/16

    Здравейте във връзка описания от мен проблем от миналата седмица (темата за фиат брава студен двигател не ускорява) с трудното ускорение на бензин реших да отида на стенд в Вантотрейд след теста констатираха... забавяне до 5msec впръскване на гориво от инжекторите при въпрос дали ламбда сондата е ОК ми отоговориха че при замърсени инжектори няма как работата и да бъде коректна... дали е така замерих датчика за темп на инжекциона при загряла кола - 230 ом при студена 2300 ом - това ок ли е от сервиза ми казаха че следствие работата на газ инжекторите винаги ше се замърсяват защото колектора правил накякъв завой...??? възможно ли е да се направи нещо да си концентрирам ли вниманието върху ламбдата или първо да почистя инжекторите, за 4 + работа = 70 лв - това добра цена ли е за софия и моля Ви ако някой е доволен от определен сервиз да сподели благодаря и лека седмица на всички
    ----------------------------------------------------------------------------
    Fiat Brava 1.6/16V - 1997
    Fiat Tipo 1.4 - 1990

    #2
    съпротивленията са добре2300 е при 20 оСпри 90 е 230-240най-вероятно са инжекторитес добвка за почистване може да се пооправи, но не напълно
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      здравейтеами с добавка съм, върви към добре, но сутрин не позволява форсаж, или много забавеннякое съвестно място където да си почистя инжекторите знаете ли
      ----------------------------------------------------------------------------
      Fiat Brava 1.6/16V - 1997
      Fiat Tipo 1.4 - 1990

      Коментар


        #4
        Тия добавки ги заеби. Аз казах около 100 км. със 140 - 150 км/час със новия бензин на ОМВ и със STP за почистване на инжектори и няма никакъв ефект (като изключим това дето си го въобразявам)
        Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
        MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
        Engine Stamp: 176B9.000
        Version Code: 176BV
        Version: V5 | SPORTING | 03.'98

        Коментар


          #5
          и моите са зацапани, но слагам добавка да не стане по-зле докато ги изчистя
          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

          Коментар


            #6
            По мое мнение/опит най-добре се справя добавянето на газ за горене. Върши по-добра работа от скъпите добавки и е към 3лв. литъра. Сложих 100мл на останалите към 15л в резервоара и ефекта беше още след няма и 100км. На няколко места ми го препоръчаха и накрая се престраших. От прехваления редекс никаква полза нямаше, а от газта почти веднага се усети. Доколкото разбрах, освен че смазва дюзите, също и разтваря и изкарва влага/вода от резервоара, което го правел и спирта за горене в същата доза, но той нямал смазващи свойства, като газта. Днес видях на бензиностанцията добавка от половин литър за 50л бензин за 35лв. Смях, вътре вероятно има точно газ за горене И дозировката е същата
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #7
              Стига с тези добавки.Ако сте по-сръчни и имате желание, сами можете да си изчистите инжекторите.Нужно ви е най-често 12в захранване, разни спринцофчици и маркучета скобички, кореселин и малко техническа мисъл и свободно време.По този начин ще изкарате примерно 50-60лв поне (поне аз така ги смятам, като изкарване на пари, не като спестени, като не ги дадете за почистване на дюзите) и ще имате поглед над всичко, няма някой майстор, който не му дреме за автомобила ви да направи нещо, което не искате.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                BO написа:
                Стига с тези добавки.Ако сте по-сръчни и имате желание, сами можете да си изчистите инжекторите.Нужно ви е най-често 12в захранване, разни спринцофчици и маркучета скобички, кореселин и малко техническа мисъл и свободно време.По този начин ще изкарате примерно 50-60лв поне (поне аз така ги смятам, като изкарване на пари, не като спестени, като не ги дадете за почистване на дюзите) и ще имате поглед над всичко, няма някой майстор, който не му дреме за автомобила ви да направи нещо, което не искате.
                И аз съм на това мение ама 1. няма време и 2. има опасност да прецакам нещо и да ми излезне още по солено после. Затова препочитам да си купя частта сам и да му я занеса да ми я сложи. Това е също един "средено" скъп вариант. Отпада момента да те изпържи с цената на частта или да каже,че "много трудно се намирала и му отнело цял ден".
                Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
                MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
                Engine Stamp: 176B9.000
                Version Code: 176BV
                Version: V5 | SPORTING | 03.'98

                Коментар


                  #9
                  Най доброто прочистване/ако проблема не е механичен/ е със сто октанов бензин.Примерно от бензиностанции Еко.Тези добавки ги заебете.Ако има вода или влага наистина малко спирт или газ ще свършат работа без да навредят ако не се злоупотребява с тях де.Ако и след това не се оправи проблема тогава се търси друго,но винаги съм бил на мнение да се работи на принципа на изключването като се започне от най-лесната и най евтина операция.Успех

                  Коментар


                    #10
                    wwalker написа:
                    По мое мнение/опит най-добре се справя добавянето на газ за горене. Върши по-добра работа от скъпите добавки и е към 3лв. литъра. Сложих 100мл на останалите към 15л в резервоара и ефекта беше още след няма и 100км. На няколко места ми го препоръчаха и накрая се престраших. От прехваления редекс никаква полза нямаше, а от газта почти веднага се усети. Доколкото разбрах, освен че смазва дюзите, също и разтваря и изкарва влага/вода от резервоара, което го правел и спирта за горене в същата доза, но той нямал смазващи свойства, като газта. Днес видях на бензиностанцията добавка от половин литър за 50л бензин за 35лв. Смях, вътре вероятно има точно газ за горене И дозировката е същата
                    Къде мога да си купя такава газ? Направо в резервоара ли да я налея ? Трябва ли да заредя после за да се смеси?? Има ли голяма опасност да прецакам нещо? Мерси много за съвета с газта, дано проработи просто искам да е сигурно, че безопасно и безвредно за двигателя. П.С. имам около 70 мл. редекс в резервоара , ще пречи ли ако сложа газта или да го изгоря първо ?? и колко да сложа на колко литра ?
                    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                    Коментар


                      #11
                      Аз я взех от магазин на ’Вулкан’. Щом си от Варна ги знаеш - има ги във всеки квартал. Пропорцията дето я видях на много места в нета, както и майсторите казват е 100мл/10л. Едва ли е добра идея да се слагат като имаш добавен редекс. Не рискувах с половинка на цял резервоар, ами сложих 100мл долу-горе на 15-тина литра в резервоара. Скоро май няма да има нужда да слагам Чак пък да ти повреди мотора... но отговорноста си е изцяло твоя. Който го е страх от мечки не ходи в гората.
                      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                      Коментар


                        #12
                        здравеите варненски колеги,аз моита я изчистих за 15 лв.Занесох я на един маистор които се занимава с това и готово.Каза че имала някакво забавяне и разни мръсотии вътре.

                        Коментар


                          #13
                          policaiko написа:
                          здравеите варненски колеги,аз моита я изчистих за 15 лв.Занесох я на един маистор които се занимава с това и готово.Каза че имала някакво забавяне и разни мръсотии вътре.
                          дай малко повече инфо къде и какво и е правил, ако обичаш да го имам в предвид
                          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                          Коментар


                            #14
                            незнам какво точно я е правил но каза че я закачал на стенд и там снещо като някакво много тънко масло и с разните му там неща се чистила,щото ми я върна в една малка торбичка и беше в нещо като като масло.

                            Коментар


                              #15
                              за такава газ ли говорите за прочистване на дюзите?? днес я закупих 250 мл е ако е същата сипвам 100 октана на ЕКО 15 литра и 100 грама от тфа... ии дано не стане нещо да се изкофти ДВГто ми .. :/
                              Прикачени файлове
                              Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                              Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                              Коментар

                              Working...
                              X