Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вечер, в която цифрите заговориха

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вечер, в която цифрите заговориха

    Днес ( по точно вчера ) се събрахме на една прословута отсечка-мерилка край Русе да позасичаме времена с една програмка, наречена "ГПС перформанс" за покет ПЦ.Температурата на въздуха беше малко под 30 градуса.Да запонем от най-слабата кола Ланча Призма 1.6 турбо, карана само на газ понеже всъщност е неразредена атмосферна турбоконверсия, която не може да се настъпва на бензин заради детонации.ускорение 0-100 км/ч за 8.995 сек. постигнато за 360 метра400 метра за 16.346 сек. терминална скорост 135 км/ч, макс Же 0,4Втората кола е Алфа 155 2.0 8V туинспарк на другаря Цецо с ник ченкете :D Направил и е само ревизия на мотора с леко портване и олекотяване на мотовилките.ускорение 0-100 км/ч за 8.157 сек. постигнато за 340 метра400 метра за 16.089 сек. терминална скорост 143 км/ч , макс Же 0.4Третата кола е Ланчиа Дедра 2.0 16в турбо на иванко рс ускорение 0-100 км/ч за 5.962 сек. постигнато за 167 метра 400 метра за 13.651 сек. терминална скорост 170 км/ч, макс Же 0.57Пък аз ще се меря като си намеря леки 17-ки, че сега е малко куца с едното копитце.
    sigpic
    Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
    475HP 11,5/1,9/191
    YouTube

    #2
    брао на колегата с дедрата завидно добри резултати.
    F.I.A.T-fix it again tomorrow xaxaxaxa

    Коментар


      #3
      Не не туи не мож да бъде истина ми са струва Аз докат не видя с очите си не вярвам ( едно време си спомням че гледах едно Коси с очите си и не вярвах тогава 0-100/ 3,9s )

      Коментар


        #4
        Абрей Ици,забрай да споменеш че всички коли си бяха сток(имам в предвид за килограми,ся някой да не помисли за друго) с пълни багажници с инструменти щот са "италянки" .Мойта е не по-малко от 1400кг,правете си изводите и най-вероятно отново с пукнат маркуч на бензина в резервоара ,щото почна да увисва пак
        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

        Коментар


          #5
          Брях брях брях, многоо бягала таз дедра ве.Иванко кога ще усетим какво е усещането да се повозим?Все бягаш по тъча
          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

          Коментар


            #6
            Евала! Dedra-та си е сила! Аз подписа отдавна съм го забелязал! :D
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              С какво ги мерихте тия времена?
              KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
              Land Rover Discovery 2.5TD '94
              EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
              EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
              EX: Fiat Regata 1.7D '84

              Коментар


                #8
                Да и мен ме интересува с какво са мерени да пробвам и на мойто покет пц
                Grande Punto 1.3MJet 90HP

                Коментар


                  #9
                  Scorpion_BV написа:
                  С какво ги мерихте тия времена?
                  Смартфон с Уиндоус, ГПС и една прграмка "ГПС перформанс". Точността е 0.001 сек. По-добро е от Г-тек.
                  sigpic
                  Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                  475HP 11,5/1,9/191
                  YouTube

                  Коментар


                    #10
                    kalata8 написа:
                    Да и мен ме интересува с какво са мерени да пробвам и на мойто покет пц
                    Ако ти е с Уиндоус и имаш ГПС, ето я
                    Прикачени файлове
                    sigpic
                    Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                    475HP 11,5/1,9/191
                    YouTube

                    Коментар


                      #11
                      да с уиндоус е , благодаря ще я пробвам
                      Grande Punto 1.3MJet 90HP

                      Коментар


                        #12
                        Хихихихих,скоро ще има и надпис Integrale,а който не вярва на надписа ще трябва да заляга отдолу за да се убеди А вече е поръчано и ново турбо Garrett GT2871 и метална гарнитура Cometic П.П.Аве Ники(tyson) кой бяга по тъч линията Не се крия аз кат мишка в дупка ,не сме ти виждали очите 3 седмици,па и вие сичките сте по "тъч линията" в неделя когато стават мероприятията
                        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                        Коментар


                          #13
                          Евала пичове!Дано в неделя като съм в Русе да ми остане време да ви видя!Само ще ви звънна да разбера къде сте...вие си дадохте телефоните, щото исках да ви видя колите само дано не сте си сменили номерата или пък да сте далече от Русе!
                          now. BMW E39 523i '98 170hp
                          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                          Коментар


                            #14
                            Re: Вечер, в която цифрите заговориха

                            ici написа:
                            Днес ( по точно вчера ) се събрахме на една прословута отсечка-мерилка край Русе да позасичаме времена с една програмка, наречена "ГПС перформанс" за покет ПЦ.Температурата на въздуха беше малко под 30 градуса.Да запонем от най-слабата кола Ланчиа Призма 1.6 турбо, карана само на газ понеже всъщност е неразредена атмосферна турбоконверсия, която не може да се настъпва на бензин заради детонации.ускорение 0-100 км/ч за 8.995 сек. постигнато за 360 метра400 метра за 16.346 сек. терминална скорост 135 км/ч , макс Же 0,4Втората кола е Алфа 155 2.0 8в туинспарк на другаря Цецо с ник ченкете :D Направил и е само ревизия на мотора с леко портване и олекотяване на мотовилките.ускорение 0-100 км/ч за 8.157 сек. постигнато за 340 метра400 метра за 16.089 сек. терминална скорост 143 км/ч , макс Же 0.4Третата кола е Ланчиа Дедра 2.0 16в турбо на иванко рс ускорение 0-100 км/ч за 5.962 сек. постигнато за 167 метра 400 метра за 13.651 сек. терминална скорост 170 км/ч, макс Же 0.57Пък аз ще се меря като си намеря леки 17-ки, че сега е малко куца с едното копитце.
                            направи ми впечатление, 16.3 не е ли силничко доста за кола която 0-100 е 9 сек....
                            ex Fiat Bravo GT

                            Коментар


                              #15
                              Re: Вечер, в която цифрите заговориха

                              ivo098 написа:
                              направи ми впечатление, 16.3 не е ли силничко доста за кола която 0-100 е 9 сек....
                              Понеже се правят отделни засичания за 400м и 0-100км/ч двете времена не може да се разглеждат като произлизащи от един рън.Едва ли му е най-доброто това. Сега трябва да изпробвам една друга програма MaxQData, тя си прави баш драг лог от един рън със време за 60 фута, 0-100км/ч и т.н. Нейните логове и графики може да се свалят и гледат на PC.Като стане ще ги кача и тогава ще може да се анализират доста нещата.Оппа, сега пак погледнах графиките и коригирам : на иванко рс - 100км/ч ги прави за 5.962 сек и 110-тина метра, 400м за 13.651сек, а терминалната е към 160 км/ч Алфа 155 на Цецо 100км/ч за 8.157 сек. и 140-тина метра, 400м за 16.089сек. с терминална към 140 км/ч Призма 1.6 турбо на газ-Йото 100км/ч за 8.995 сек. и 150 метра, 400м за 16.346сек. с терминална към 130 км/чДа доуточня, че времената 0-100 са засичани с двама човека.
                              sigpic
                              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                              475HP 11,5/1,9/191
                              YouTube

                              Коментар

                              Working...
                              X