Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПОМОЩ на двигателя му има нещо сериозно !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ПОМОЩ на двигателя му има нещо сериозно !

    колеги като ускйорявах на 2ра до към 6500 оборота колата вървеше.след това като спрях чух как силно трака мотора. а при подаване на газ още по силно трака ! сигурно съм прескочил зъб на ремъка... звука е ужасен ... колата си върви иначе. скъпо ли ще ми излезе минал съм 1000 километра с тоя фият се развали
    Bravo GT 1.8

    #2
    Малко спам обаче не знам какво й се е случило на колицата ти ама следващият пак я тормози така и може след това да я оставиш там където изгасне , даже и с ключовете вътре !!!
    Никога не е късно да откриеш себе си!
    Lancia Lybra 1.8cm3 131hp V.V.T. 2002г. Бивша
    Fiat Stilo 1.6 16v Dynamic 2002

    Коментар


      #3
      Re: ПОМОЩ на двигателя му има нещо сериозно !

      zloben9000 написа:
      колеги като ускйорявах на 2ра до към 6500 оборота колата вървеше.след това като спрях чух как силно трака мотора. а при подаване на газ още по силно трака ! сигурно съм прескочил зъб на ремъка... звука е ужасен ... колата си върви иначе. скъпо ли ще ми излезе минал съм 1000 километра с тоя фият се развали
      Какво правиш бе човек , незнам какво си гледал по колата като си я купувал , но явно не е това което си искал да караш. Необвинявай марката просто на такава кола си попаднал , дано да не е така но много проблеми описваш в различни теми Ти изобщо направи ли първоначалното обслужване и преглед в сервиз или от джамбазина направо в лютеницата я вкара ако е така не се сърди на никой не е виновен Фиат вервай ми.Все пак това са коли не първа младост.
      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

      Коментар


        #4
        Не е прескочил зъб от високи обороти.
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Мирише ми на превъртял основен или биелен лагер, щом трака пък върви...Следва - основен ремонт.Ми така е - купуваш за 2000лв кола, пържиш я веднъж и после набиваш още 2000 за да стане кола...Марката не е виновна пич - ФИАТ имат едни от най-яките двигатели, това че не е обслужван или не знае на колко километра е - не е виновна марката.
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #6
            Yavor написа:
            Мирише ми на превъртял основен или биелен лагер, щом трака пък върви...Следва - основен ремонт.Ми така е - купуваш за 2000лв кола, пържиш я веднъж и после набиваш още 2000 за да стане кола...Марката не е виновна пич - ФИАТ имат едни от най-яките двигатели, това че не е обслужван или не знае на колко километра е - не е виновна марката.
            колега клата е от ШВЕЙЦАРИЯ и казаха че ремъка бил сменяван не съм го пипал. струва 4000лева !шумът идва от горе където са валовете !
            Bravo GT 1.8

            Коментар


              #7
              Пич, какви ги вършиш?!? 6500 на 2-ра? И то на необслужен двигател? Това да не ти е ферарито на Пашата? Обади ми се, ако желаеш, ще те пратя при моя майстор да и види сметката. Телефона ми го има във форума.P.S. Между другото, това да не се случи пред бензиностанция "Еко" в петък вечерта?
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар


                #8
                Аз пък съм виждал как баш 1,8 ДВГто си чупят буталца кат халва. и То баш отгоре дан повярваш.Моли са батка да не е такова че няма да ти кажа колко струва един комплект бутала нови.

                Коментар


                  #9
                  Често я пържа мойта над 7к оборота и на 1-ва и на 2-ра. Не вярвам от това да е проблема. Най-много да се е проявил някой ’скрит’ дефект, дето си е бил там и преди това. И аз не съм сменял ремък, но това ’казаха че ремъка бил сменяван’ така без черно на бяло ли го приемаш? На мен ми дадаха оригиналната гаранция(сервизна книжка) от Бош с печат/подпис и записани километри за сменен ремък+ролки там преди 15к с попълнени рама, двигател и регистрационен номер. Имаш ли такъв документ? Колата беше личната на собсвеник на автокъща. Щом той също си обслужва колите, които е решил да ползва, значи наистина си требе. Това че е от Швейцария нищо не значи - навсякъде има мърлячи. Има и нашенски ’тарикати’ дето пускат умишлено в багажника и под седалките немски вестници Това не значи, че сме длъжни да им вярваме.
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    #10
                    Колегата нито масло е сменявал, нито ремъци, а и още не "познава" колата, нито капризите и. Затова го критикувам, че я е пържел. А иначе, всички правим глупости, а после обвиняваме фирмата
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар


                      #11
                      Rokambol написа:
                      Колегата нито масло е сменявал, нито ремъци,.....Затова го критикувам, че я е пържел. А иначе, всички правим глупости, а после обвиняваме фирмата
                      100 % съгласен.едно съседче така си изпържи MX -3 (мазда) - сега сигурно разправя че мазда са трошливи коли ПОНЕ масло да беше сменил щом ще се пържи на 6000 .... кой знае на колко километра е било това вътре - щом шума е отгоре - може да си си ’шлайфал’ гърбиците на разпределителния/те валове....

                      Коментар


                        #12
                        И аз не мисля, че проблема не е в оборотите сами по себе си - все пак хората са сложили ограничител на оборотите. По-скоро се е проявил някой дефект, който някой е "закърпил" за да продаде колата. Колега изоообщо не карай колата, докато не отворите главата, а то със сигурност ще с еправи.
                        FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                        FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                        FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                        FIAT UNO 1.5

                        Коментар


                          #13
                          Rokambol написа:
                          Колегата нито масло е сменявал, нито ремъци, а и още не "познава" колата, нито капризите и. Затова го критикувам, че я е пържел. А иначе, всички правим глупости, а после обвиняваме фирмата
                          малса ремъци и ролки са нови !не съм я пържил !!!сега е в сервиза ще видим какво ще кажат !
                          Bravo GT 1.8

                          Коментар


                            #14
                            zloben9000 написа:
                            ...малса ремъци и ролки са нови !...
                            zloben9000 написа:
                            ...колега колата е от ШВЕЙЦАРИЯ и казаха че ремъка бил сменяван не съм го пипал...
                            И ти вярваш на такива приказки?
                            zloben9000 написа:
                            ...сега е в сервиза ще видим какво ще кажат !
                            Къде си я закарал, ако не е тайна?
                            Fiat Marea 1.8i 16V
                            Fiat Tipo 1.4i 8V
                            Fiat Punto 1.6i 8V
                            www.italauto-bg.net/forum/

                            Коментар


                              #15
                              6500 оборота на втора и не си я пържил? Дано се окаже нещо дребно
                              Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

                              Коментар

                              Working...
                              X