Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шумен - Несебър - откъде???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шумен - Несебър - откъде???

    Здравейте на всички. Утре ми се налага да пътувам от Шумен до Несебър, а като гледам картата, има няколко варианта... Лошото е, че първо не знам в какво състояние са пътищата в тази част на Бг, и второ - не зная дали няма да ужасно натоварено движението, ако избера "царския път" - Варна-Несебър покрай морето. Моля, кажете ми, ако някой е минавал по тези земи наскоро. Хич не ми се ще да си разбивам колицата, щот много си я обичам, а и всеки ден ходя с нея на работа от Шумен до Варна.
    Fiat Punto SX

    #2
    Варна - Несебър

    Недей се мъчи по разни измислени пътища колега дето и на картата ги няма!!! Имаш по-малко един час до Варна по магистралата (само че около двата Шела правят ремонт и не знам каква е хавата но щом пътуваш често трябва да си наясно за там) влизаш във Варна от магистралата и караш САМО направо докато не стигнеш Т образно кръстовище до катедралата! От него завиваш в ДЯСНО и караш САМО направо докато не стигнеш Несебър! Предполагам, че Варна - Несебър е доста натоварен пътя .. но мисля че вече целия е направен и няма да имаш проблеми с бързото предвижване и ще си запазиш колата!!! И разбира се УМНАТА Успех и да кажеш как е било като се върнеш!
    Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

    Коментар


      #3
      Re: Варна - Несебър

      Благодаря! Наистина е по-разумно да навъртя повече километри, но да знам, че ще стигна, отколкото да предпочета по-краткия път, ама през незнайни дупки по него... Ще разкажа после... А за Аспаруховия мост - мисля да не стигам до кръстовището на Катедралата, а още на втория светофар (на новия мол) да завия надясно покрай циг. махала. Така ще изляза на езерния, а от него ще се кача на моста. Не е ли приемливо? Или през катедралата е по-бързо?
      Fiat Punto SX

      Коментар


        #4
        От където си казала е доста по-удобно.
        Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
        Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
        Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
        BMW X3 3.0D Aut

        Коментар


          #5
          През катедралата не е бързо защото се минава през града .. но за хора които не познават Варна това е най-лесния вариянт. Но след като е ясно че града се познава ... ДА ...2 кръстовище ...дясно .. махлата... и моста правилно е приятно пътуване ... а как ми се ходи и на меннн ...
          Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

          Коментар


            #6
            Re: Варна - Несебър

            ivayla написа:
            Благодаря! Наистина е по-разумно да навъртя повече километри, но да знам, че ще стигна, отколкото да предпочета по-краткия път, ама през незнайни дупки по него... Ще разкажа после... А за Аспаруховия мост - мисля да не стигам до кръстовището на Катедралата, а още на втория светофар (на новия мол) да завия надясно покрай циг. махала. Така ще изляза на езерния, а от него ще се кача на моста. Не е ли приемливо? Или през катедралата е по-бързо?
            Аз бих минал покрай катедралата. Първо включването долу на край езерния път ще ти е кошмар, второ много ще чакаш на левия завой за качването на моста, ще се буташ между тирове и камиони. Може и да попаднеш в някое задръстване покрай катедралата но общо взето колоната се движи и всеки си знае коловоза. Е, все пак е въпрос на вкус. И през двата маршрута става.Много внимавай на прохода преди Несебър. Карай си с твойта скорост и не допускай да те натискат отзад да бързаш. Най-много внимавай от влизащи в твоята лента на завой идващи в насрещното. Отвратителен навик на някои шофьори. Ако чувстваш неувереност - лепвай се зад някой камион или рейс да ти прави заслон, като оставиш дистанция ако някой иска да те изпревари да може да се прибере, да не правиш колона, пък и да имаш време за реакция. Използвай моторна спирачка, защото спусканията там са продължителни, да не си подпалиш спирачките .Лек и безавариен път.

            Коментар


              #7
              Здравейте и днес! И честит и понеделник Успешна седмица ви желая на всички. Обещах да докладвам за моето пътуване от Шумен до Бургас (промених ас плановете - не стигнахме до Несебър...). Та, в крайна сметка се наложи да мина пред Ришкия проход, защото трябваше да се отбия през едно селце, та нямах много избор... Но добрата новина е, че проходът си е съвсем наред с изключение на един съвсем малък участък от 50-тина метра, който е непосредствено след прохода (посоката е от Шумен към Бургас). Е, там наистина прилича на лунна повърхност, но мисля, че се преживява. ТИР-ове нямаше много, а и тези, които засякох караха сравнително бързо. Мисля, че средната ми скорост в прохода беше около 60 км/ч. забелязах обаче други две неща в колата ми - разхода на газ ми излезе 6,12/100, което много ме изненада, защото пътувайки всеки ден по магистралата от Шумен до Варна и обратно, разходът ми не е падал под 7,2/100. Другото, което не знам дали не е притеснително е, че преди да тръгна, мъж ми провери маслото и каза, че трябва да долее малко - около 100 г. Това тревожно ли е???
              Fiat Punto SX

              Коментар


                #8
                За маслото не е тревожно, но си долей, щом е спаднало.Относно пътя - през Ришкия проход не съм минавал с години, още от когато беше като лунна повърхност целия път.Иначе то вече след дъжд качулка, но бих то препоръчал следващия път - Шумен - Дългопол (или малко след него излиза пътя) - Айтос - Бургас. Този път е още по кратък от Ришкия проход, а и си го бива. Има само един участък, където пътя е малко по-тесен от нормалното, но е добре обозначен. Асфалтът е почти по целия път нов, единствено в участъка с.Руен до Айтос е малко неравен.

                Коментар


                  #9
                  Re: Шумен - Несебър - откъде???

                  ivayla написа:
                  Здравейте на всички. Утре ми се налага да пътувам от Шумен до Несебър, а като гледам картата, има няколко варианта... Лошото е, че първо не знам в какво състояние са пътищата в тази част на Бг, и второ - не зная дали няма да ужасно натоварено движението, ако избера "царския път" - Варна-Несебър покрай морето. Моля, кажете ми, ако някой е минавал по тези земи наскоро. Хич не ми се ще да си разбивам колицата, щот много си я обичам, а и всеки ден ходя с нея на работа от Шумен до Варна.
                  За съжаление чак сега видях темата колежке!Бих ти предложил по-добър вариант за пътуване до Несебър и Бургас, ама късно! МИнава се през Айтоския проход - по-кратко и по-скокойно пътуване. А и има и какво да се види по пътя! Жалко!
                  Space Star 1.9 DID

                  Коментар


                    #10
                    Аз винаги като пътувам предпочитам малките пътища...Първо са по кратки...второ има доста повече какво да се види....трето има завои(за разлика от скучната магистрала по която минават всички). Единсвения проблем е с дупките...но и те се избягват.
                    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                    Коментар

                    Working...
                    X