Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внимавайте с фаровете за мъгла(халогените)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Внимавайте с фаровете за мъгла(халогените)

    След като на баща ми му написаха акт заради халогените в сряда през нощта, днес дойде и моя ред Доколкото разбрах от самите полицаи, които ми написаха акта преди малко, ( на Лебеда на Панчарево, даже не бяха от КАТ, просто полицаи с една 4-врата Нива), имали такава инструкция и са безмилостни. Аз в четвъртък се разминах с предупреждение, ама днес ми написаха акта вече - 70 лева и 10 точки май, бях много сърдит и забравих точно. Изобщо не дадоха да се спомене за пари, направо почнаха да пишат акта. Даже извадиха правилника и ми показаха какво пише, допълнителните фарове за мъгла се използват само при намалена видимост - снеговалеж, мъгла и т.н., през нощта също са забранени. Веднага след мен, докато пушех цигара да се успокоя, спряха един адски лъскав джип Нисан Мурано заради същото. Баси, сега трябва освен акта да плащам и за възстановяване на точки. Направо ми идеше да ги изритам халогените или да ги счупя с камък.
    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

    #2
    Re: Внимавайте с фаровете за мъгла(халогените)

    pinko168 написа:
    Изобщо не дадоха да се спомене за пари, направо почнаха да пишат акта.
    Е, това е наистина доброто в цялата неприятна история. Дали пък родната полиция не е почнала да се оправя?...
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #3
      10 точки за халогени никой неможе да ти отнеме. В списъка с нарушенията за които се отнемат контролни точки съгласно наредба №139 от 16. 09.2002 такова нарушение НЯМА!Намалената видимост е относително понятие и то зависи не само от снеговалеж или мъгла. Зависи от модела кола. При Бравото например късите светят фабрично слабо. Съответно шофьора невижда добре и съществува намалена видимост.Куките са ТЪПИ парчета и вече се чудят закакво да се заяждат и как да цоцат повече пари!

      Коментар


        #4
        Чл. 74 (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно. (2) Допълнителна задна светлина за мъгла с червен цвят се използва само когато видимостта е намалена под 50 м.Ми така ми обясниха куките, явно наредба №139 от 16. 09.2002 е старичка, над 3 години са това.Само последната година на няколко пъти вдигаха наказанията, за колан също вече е 10т.
        Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

        Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

        ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

        Коментар


          #5
          The Secret Lover написа:
          10 точки за халогени никой неможе да ти отнеме. В списъка с нарушенията за които се отнемат контролни точки съгласно наредба №139 от 16. 09.2002 такова нарушение НЯМА!Намалената видимост е относително понятие и то зависи не само от снеговалеж или мъгла. Зависи от модела кола. При Бравото например късите светят фабрично слабо. Съответно шофьора невижда добре и съществува намалена видимост.Куките са ТЪПИ парчета и вече се чудят закакво да се заяждат и как да цоцат повече пари!
          Конкретния текст, който се използва,е:Чл. 180. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. водач, който: 1. наруши правилата за използване светлините на пътно превозно средство за престой или за паркиране, за използване на пътното платно или управлява технически неизправно пътно превозно средство, извън случаите по чл. 179, т. 4, когато в резултат на нарушението е създадена непосредствена опасност за движението;по-конкретно - наруши правилата за използване на светлините на пътно превозно средство за използване на пътното платно.А наказанието е 5т., прав си, май са ме излъгали ченгетата или аз не съм разбрал.За неспазване на правилата за спиране, престой и паркиране или за използване на пътното платно. /чл.180, ал.1, т.1, предл. 2,3 и 4, т.3, предл.3/ 5 к.т. Никъде в закона не пише, че късите на Бравото били фабрично слаби и за Фиат Браво закона не важи.
          Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

          Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

          ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

          Коментар


            #6
            наредбата не е стара. куките са те метнали. за халогени точки немогат да ти отнемат пич. не се шашкай.http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/7C884...lni_Tochki.pdfсега прочети и дефиницията на НАМАЛЕНА ВИДИМОСТ в закона. това както казах вече е разтегливо понятие. ако бах аз щяхда кажа че вечерно време поради тъмнината видимостта е намалена и е по добре да си пусна халоените за да виждам качествено отколкото да хакна някой.

            Коментар


              #7
              И мен са ме спирали за халогените в Катуница до Пловдив. Но когато полицаят ми разясни ситуацията кога и за какво се пускат - аз му зададох логичния въпрос - Ти знаеш ли аз от каде идвам? и ме остави за халогените хвана се за коланите и т.н. Или полицая трудно стопляше или закона не е ясен.
              Почиствам пътни знаци.

              Коментар


                #8
                Абе, някои полицаи са си живи балъци. Спряха ме веднъж с Кромата на един приятел за пустите му "халогени". Направо щяха да пишат акт, обаче го баламосах, че така са си направени фабрично - да си светят като се включат късите светлини, като съответно и му показах... Ама така, че да е на мойто. Та се отървах. Още му се чудя на акъла че ми повярва.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  The Secret Lover написа:
                  ... ако бах аз щяхда кажа че вечерно време поради тъмнината видимостта е намалена и е по добре да си пусна халоените за да виждам качествено отколкото да хакна някой.
                  Това съм го пробвал и не проработи Написаха ми обаче само фиш.Но понятието "ДОПЪЛНИТЕЛНИ ФАРОВЕ" в закона може да се окаже разковничето. Моите фарове не са допълнителни, а фабрично монтирани. Ако ми бяха написали акт, щях да го обжалвам с този аргумент.Между другото на Мерцедес 190 фаровете за мъгла са монтирани вътре в общото стъкло на фаровете. Не съм чул досега някой с такъв Мерцедес да са го глобили за "халогени".

                  Коментар


                    #10
                    Immortal написа:
                    Между другото на Мерцедес 190 фаровете за мъгла са монтирани вътре в общото стъкло на фаровете. Не съм чул досега някой с такъв Мерцедес да са го глобили за "халогени".
                    На Шкода Октавия (старата) също.
                    FIAT BRAVO 1.6 16V

                    Коментар


                      #11
                      А каква е схемата за определяне дали да е фиш или акт

                      Искам да знам, защото мен винаги(е спира ли са ме 2-3 пъти) ме заплашват направо с акт. При мен винаги казват "еми трябва акт да пишем"Малко не е по темата въпроса.

                      Коментар


                        #12
                        Re: А каква е схемата за определяне дали да е фиш или акт

                        Georgi написа:
                        Искам да знам, защото мен винаги(е спира ли са ме 2-3 пъти) ме заплашват направо с акт. При мен винаги казват "еми трябва акт да пишем"Малко не е по темата въпроса.
                        Защото очакват ти да кажеш "Еми не може ли да измислим нещо?" та да вземат някой лев!
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          За халогени се пишат актове не от вчера,и нито един не е отпаднал ако е написан свястно така че внимавайте.А на The Secret Lover полицията му е виновна за всичко така че не се учудвам на крайните му изказвания :D
                          FIAT Coupe

                          Коментар


                            #14
                            то пък една полиция, едни закони, един парламент... да се разплачеш от срам направо

                            Коментар


                              #15
                              Mitko написа:
                              Това е така, но само да припомня че във форума има полицаи наши колеги с FIAT-и. Също така е много грешно да се слагат всички полицай под общ знаменател.
                              Също така е грешно е да се казва, че на мен полицията ми била виновна за всичко.

                              Коментар

                              Working...
                              X