Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с климатика

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с климатика

    Климатика на Мареата изстудяваше слабо и решех да отида до сервиз за диагностика . Закачиха го на машина която изсмука фреона и майстора каза че бил само 300гр.Допълни определеното количество след справка в компа и когато запалих да пробваме доидоха проблемите.Духаше студено по-слабо от преди , а "майстора каза че вдигал много високо налягане може би имало нещо запушено.След 10минутно тюфкане покрай колата изтегли 100гр. и каза пак да пробваме същата работа пак било високо налягането После като се видях с приятели ми казаха че този неразбирал и да е направил най-много 10-15 диагностики Това не е всичко колата се спъна още повече при пуснат климатик , имам чуството че я задържа и натоварва прекомерно .Изстудяването е такова че неможе да отдели даже и конденз , днес я държах на място около половин час като държах 1500-2000оборота и нищо и капка даже не капна а преди това си капеше добре от дренажа.Помагайте колеги , ако има някой от Пловдив да казва сервиз който е ползвал и е доволен че хората си разбират от работата.Пловдив ми е най-близко на 35мин. но бих се разходил и другаде без значение от километрите искам климатика да работи :D
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    #2
    Аз като цяло трета година ходя по мъките с моя климатик. Проблема ми е от друго естество но поне мога да ти кажа сервизи за климатици.1. Импас - 56 - Пловдив ЕООД, Пловдив, ул. Знаме №4 тел. 032/643999 -винаги имат много работа но според мен са читави.2. На рогошко шосе - минаваш моста до Бриколажа в дясно към Рогошко и влизаш във първия портал(в дясно). Има табела на портала ЗОРА... 3. Динекспрес - на пещерско шосе, след Хирургиите посока пазарджик...Абе аз вече имам едно такова особенно мнение за майсторите ама.... Дано някъде да ти решат проблема...
    Fiat Punto 1.7TD

    Коментар


      #3
      моята е още по-зле няма пресостат, и като включа климата , толкова я товари че едва не гасне. Ще и правя ремонт за около 200 лв !! така че може и по зле да е било , споко
      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

      Коментар


        #4
        B1keP_B0y написа:
        моята е още по-зле няма пресостат, и като включа климата , толкова я товари че едва не гасне. Ще и правя ремонт за около 200 лв !! така че може и по зле да е било , споко
        Казвай резултата веднага :D за това добър ли е сервиза за пари няма проблем ще дам но да са свястни майсторите че ми писна от аматьори.Незнам как живеят спокойно такива хора пишман майстори , аз ако си върша работата като тях незнам сигурно отдавна да съм на дъното на някой язовир , но при мен се отнася за двигатели струващи хиляди долари
        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

        Коментар


          #5
          ами още нямам пари за поправката и немога да ти кажа какво ще направят иначе уж били добри
          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

          Коментар


            #6
            B1keP_B0y написа:
            моята е още по-зле няма пресостат, и като включа климата , толкова я товари че едва не гасне. Ще и правя ремонт за около 200 лв !! така че може и по зле да е било , споко
            Ама като не ги разбирате тия работи кви глупости пишете колеги. Този така наречен пресостат е електрически ключ управляван от налягането в системата той има две основни функций. 1.ва та е да не позвлли включването на компресора когато липсва хладилен агент(фреон). 2.рата е когато вдигне високо налягане от липса на охлаждане да изключи компресора. Това че колата ти е спъната е нормално при използването на климатика само при автомобили с голям двигател не се чуства загуба на мошност например Чероки 4000кубика.
            Обичам си работата.

            Коментар


              #7
              Re: Проблем с климатика

              Atanas71 написа:
              Климатика на Мареата изстудяваше слабо и решех да отида до сервиз за диагностика . Закачиха го на машина която изсмука фреона и майстора каза че бил само 300гр.Допълни определеното количество след справка в компа и когато запалих да пробваме доидоха проблемите.Духаше студено по-слабо от преди , а "майстора каза че вдигал много високо налягане може би имало нещо запушено.След 10минутно тюфкане покрай колата изтегли 100гр. и каза пак да пробваме същата работа пак било високо налягането После като се видях с приятели ми казаха че този неразбирал и да е направил най-много 10-15 диагностики Това не е всичко колата се спъна още повече при пуснат климатик , имам чуството че я задържа и натоварва прекомерно .Изстудяването е такова че неможе да отдели даже и конденз , днес я държах на място около половин час като държах 1500-2000оборота и нищо и капка даже не капна а преди това си капеше добре от дренажа.Помагайте колеги , ако има някой от Пловдив да казва сервиз който е ползвал и е доволен че хората си разбират от работата.Пловдив ми е най-близко на 35мин. но бих се разходил и другаде без значение от километрите искам климатика да работи :D
              Писал съм за тия машини че с тях работят хора дето нищо не разбират от климатична техника. Незнам какво точно се е получило при тебе след зареждането за да ти дам съвет но според мен би трябвало да се източи каквото има в климатика ти и след вакумиране да се зареди с везна с фреон и масло. Преди пътувах често до Пловдив и можеше да ти го заредя като минавам през Карлово ама сега нямам път на там.
              Обичам си работата.

              Коментар


                #8
                Re: Проблем с климатика

                Valentin_V написа:
                Писал съм за тия машини че с тях работят хора дето нищо не разбират от климатична техника. Незнам какво точно се е получило при тебе след зареждането за да ти дам съвет но според мен би трябвало да се източи каквото има в климатика ти и след вакумиране да се зареди с везна с фреон и масло. Преди пътувах често до Пловдив и можеше да ти го заредя като минавам през Карлово ама сега нямам път на там.
                Незнам какво направи малоумника но климатика стана по зле от преди .Кажи си кординатите , пусни ми едно съобщение на лични да ти се обадя и разберем кога да дойда да го видиш че съм бесен.Незнам може да има някаква повреда , днес един прятер ми разправя за някакъв дехидратор че може да е пълен с вода намерих го между другото каде се намира :D външно е здрав Накрая ще изкарам един курс по хладилна техника , ей така за обща култура то само такъв дукумент нямам Сега ще слеза до гаража да видя дали няма грешка да изписва на дисплея , нали си имаха един режим за проверка за грешки.
                Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                Коментар


                  #9
                  Ето ти малко основа.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                    #10
                    с риск да ме наругае колегата от плевен и аз да кажа нещо просто ти споределям опит, а изводите си прави ти- на крома 2000 кубика с климатроник уж си духа студ ала бала, ама трябва да седи на 3 т.е. при нея е на макс това, за да потдържда някаква прилична темепратура. хич ама хич не се усещаше натоварване на двг или загуба на мощност. като цяло нямаше нужда да се пипа, ама викам айде аванта и отидох да го дозаредя. не помня колко взе, но почна да си духа студ както си трябва и ....ето защо ти казвам всичко това- веднага се спъна колата. така че очевидно е нормално при липса на фреон/но работещ все пак климатик/ да не усеща зор колата и при напълване и вече работещ на 100% климатик да се усети на мощността
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      pakumba написа:
                      с риск да ме наругае колегата от плевен и аз да кажа нещо просто ти споределям опит, а изводите си прави ти- на крома 2000 кубика с климатроник уж си духа студ ала бала, ама трябва да седи на 3 т.е. при нея е на макс това, за да потдържда някаква прилична темепратура. хич ама хич не се усещаше натоварване на двг или загуба на мощност. като цяло нямаше нужда да се пипа, ама викам айде аванта и отидох да го дозаредя. не помня колко взе, но почна да си духа студ както си трябва и ....ето защо ти казвам всичко това- веднага се спъна колата. така че очевидно е нормално при липса на фреон/но работещ все пак климатик/ да не усеща зор колата и при напълване и вече работещ на 100% климатик да се усети на мощността
                      Случая е същия като го описваш.Преди зареждането двигателя не се товареше толкова но сега е различно усеща се но не е чак толкова страшно леко падна динамиката .
                      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                      Коментар


                        #12
                        Колега извинявай, че ти пиша в темата но и аз имам едно питане за климатика..... и да не пускам нова тема. Абе забелязвам, че като пусна климатика, започва да си духа студено и след около няколко минути всичко е ОК става перфектно вътре... нооо супер много товари двигателчето и то при определени обороти. Значи като пусна климатика веднага се усеща загубата на мощност но не толкова фрапиращо, но виж като влезна в диапазона 2700-3000 оборота започва едно зверско тормозене и бучене все едно карам с дръпната ръчна. По самия педал за газта почва да се усеща едно стържене здраво. Мина ли над 3000 оборота вече нищо не се усеща т.е. усеща се че я товари но няма нито стържене нито бучене нищо...... Защо така се получава? Под 2700 е същата работа не се усеща
                        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                        Коментар


                          #13
                          И при мен има нещо подобно. Загубата на мощност от климата я забелязвам най-вече при потегляне и в ниските обороти - под 1500... На празен ход оборотите понякога ми падат на 700, което за дизела не е чак толкова ниско но... Също така понякога се появява едно стържене - като на центрофуга, не мога да го опиша но е стряскащо. Всичко това обаче или на празен ход или при потегляне и ниски обороти. Иначе над 1500-2000 мога да кажа, че не правя особена разлика с клима или без.
                          Fiat Punto 1.7TD

                          Коментар


                            #14
                            И моят климатик не духаше...сякаш! Нямаше струя - смених поленовия филтър...и сега е бомба! Защо първо не смени филтъра, ами направо се пусна да точите фреона?
                            Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                            Коментар


                              #15
                              nikki_sixx написа:
                              И моят климатик не духаше...сякаш! Нямаше струя - смених поленовия филтър...и сега е бомба! Защо първо не смени филтъра, ами направо се пусна да точите фреона?
                              Колега филтъра ще го сменям втори път вече , преди 7хил.км. го сменях но вече е доста замърсен :D не е там проблема
                              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                              Коментар

                              Working...
                              X