Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С марийка до Анталия(състоя се ,но до Кушадаси)+снимки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С марийка до Анталия(състоя се ,но до Кушадаси)+снимки

    Здравейте,Колеги!Смятаме да пробваме нашата марийка ,дали ще издържи на едно пътешествие до нашата южна съседка Турция.Моля, ако има колеги които са пътували по маршрута да споделят впечатления и съвети.Между другото марийката я купихме тези дни от Амстердам,и я чака голям преход( Амстердам-Хасково) малко почивка после(Хасково-Анталия)Благодаря предварително на всички отзовали се.Ако някой има интерес,четете новите постове+снимки.
    Прикачени файлове
    Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

    #2
    Колега, щом ще издържи от Амстердам до Хасково, не може да не изкара до Анталия, но...Като се прибереш в Хасково - вземи я обслужи и се обади да ти дам едно стикерче на клуба Без него не се полага форумци да се движат по пътищата !Освен това за Турция имай предвид че ако имаш газова уредба може да си навлечеш неприятности...Не пускат на границата коли с газови уредби да влезнат в Турция освен ако не са с Турска регистрация.Мда, а за Анталия - сори, не мога да помогна - стигал съм само до Истанбул
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      колега, имай в предвид че горивата в Турция са доста скъпигазта е около 2 лева, бензина е 3 и нещо, нафтата е 3,60ходил съм до Кушадасъ с колапътя е достадо Анталия е още повечеима малко магистралидо Измир, даже и след това пътя минава покрай моретоима много селища и придвижването става бавноне бих се хванал да отида с кола до там...баща ми е ходил поне 3 пъти тази година до Турция с колата сиколата е с газова уредбаникога не е имал проблем
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Не забравяй да си вземеш и вазелина На Турска страна на границата гледай този пред теб какво прави и прави същото, за да не се връщаш напред назад (проверка на печатите и т.н. Турски глупости).А и наште глупаци и те са въвели едни ЮеСБи донгъли с цел плащане на едно място само, но спираш на 10 места и ефекта е поне 1 час губиш на границата дори да няма много хора!
        F31 BMW 320d

        Коментар


          #5
          Yavor написа:
          Колега, щом ще издържи от Амстердам до Хасково, не може да не изкара до Анталия, но...Като се прибереш в Хасково - вземи я обслужи и се обади да ти дам едно стикерче на клуба Без него не се полага форумци да се движат по пътищата !Освен това за Турция имай предвид че ако имаш газова уредба може да си навлечеш неприятности...Не пускат на границата коли с газови уредби да влезнат в Турция освен ако не са с Турска регистрация.Мда, а за Анталия - сори, не мога да помогна - стигал съм само до Истанбул
          Колега,аз незнам още дали ще издържи до Хасково ,но нищо неми пречи да я пробвам.Иначе колата е Жтд и е напълно обслужена.Но по принцип както всички знаем колите 2-ра употреба са си лимонки :D ,но човек ако внимава малко преди да купи може и да попадне на нещо хубаво.Между другото аз нямам лоши впечатления от фиат този ни е третия 1-брава55,,,2-мареа седан 75 и сега 3-мареа викенд 105.Патувал съм доста по Европа с бравичката най вече,и до Истанбул съм ходил,но не и надолу към джандема за това питам ако някои е ходил да сподели,заслужава ли си?А що се отнася за стикера няма проблем,кажи от каде да си го взема?
          Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

          Коментар


            #6
            Тurbodieselcomby написа:
            Не забравяй да си вземеш и вазелина На Турска страна на границата гледай този пред теб какво прави и прави същото, за да не се връщаш напред назад (проверка на печатите и т.н. Турски глупости).А и наште глупаци и те са въвели едни ЮеСБи донгъли с цел плащане на едно място само, но спираш на 10 места и ефекта е поне 1 час губиш на границата дори да няма много хора!
            Колега,аз съм ходил до Истанбул и минах без вазелин,но явно има сафорумци които не са успяли :D Аз морафетите по границите ги знам, не ми е ясен пътя за Анталия,дали е хубав и заслужавали си главоболията?И най-вече имали нещо интересно по пътя за гледане(забележителности)
            Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

            Коментар


              #7
              пътя е хубавпо път са ти Троя е Ефес...това е ако решиш да минеш покрай морето
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Троя веднага след ферибота на Чанаккале, Ефес до Селчук и после леееееекинко навътре в страната отбивка от 150 км. до Памуккале. После се спускаш към Анталия. Памуккале не трябва да се пропуска. За Ефес си приготви много вода за пиене

                Коментар


                  #9
                  Yavor написа:
                  Колега, щом ще издържи от Амстердам до Хасково, не може да не изкара до Анталия, но...Като се прибереш в Хасково - вземи я обслужи и се обади да ти дам едно стикерче на клуба Без него не се полага форумци да се движат по пътищата !Освен това за Турция имай предвид че ако имаш газова уредба може да си навлечеш неприятности...Не пускат на границата коли с газови уредби да влезнат в Турция освен ако не са с Турска регистрация.Мда, а за Анталия - сори, не мога да помогна - стигал съм само до Истанбул
                  Колега от къде можем да си вземем стикерче за Бравото?
                  Fiat Bravo 1.9 TD100 04.1997

                  Коментар


                    #10
                    ivantt написа:
                    Колега от къде можем да си вземем стикерче за Бравото?
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=18382
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      Това с вазелина не го разбрах
                      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

                      Коментар


                        #12
                        msi написа:
                        Това с вазелина не го разбрах
                        И аз?
                        Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

                        Коментар


                          #13
                          Като се прибереш в Хасково - вземи я обслужи и се обади да ти дам едно стикерче на клуба
                          Колега, прочетох по-подробно темата за стикерите,и май още не съм си го заслужил.Но ако предложението още важи то ще се въсползвам с радост
                          Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

                          Коментар


                            #14
                            Така колеги,малко-up на темата :D Не можахме да стигнем до Анталия,но не заради технически проблеми,просто решихме да сме в Кушадаси.Отдавна мислех да пиша,но не ми идваше музата :D Та пътуването мина супер,приятно съм изненадан от отношението на мастното население към нас Българите,хората са любезни дори в малко повече.Маршрута ни беше,Хасково-Свиленград-Одрин-Чанакале-Измир-Кушадаси-Денизли-Памукале и обратно общо 2300км+/-. Пътя е чудесен и има много забележителности за гледане,(за това препоръчвам да се кара през деня).За хубаво или лошо пътя минава през градовете и селцата,на мен поне ми беше много интересно да се сблъскам с натуралното(културата) на народ с който сме си имали зимане/даване векове на ред. И знаетели какво колеги останах очерован Главното ни седалище беше в Кушадаси,където бяхме една седмица.Страхотно си прекарахме,обслужването беше невероятно просто казано супер.За колегите който смятат да ходят през тази година там,мога да им дам по-подробна информация ако искат.
                            Прикачени файлове
                            Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

                            Коментар


                              #15
                              И така колеги,ще пиша по-етапно както мина пътуването.Първата забележителност е Чанакале.Там се пресичат дарданелите с ферибот.Само до пристана има статуя на троянския кон.Гледката е изумителна.П.П - Искам да ви предопредя,че ако пътувате нощем,ферибота не работи от 2-4сутринта.
                              Прикачени файлове
                              Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

                              Коментар

                              Working...
                              X