Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Централно, аларма на Браво?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Централно, аларма на Браво?

    Здравейте, вчера си купих Fiat Bravo, много удобна кола. Получих 2 сини ключа и един червен, като червения не е с формата на сините. Има лампичка, която свети, но отпред е нещо като къса тръбичка, не знам за какво служи, някой може ли да ми обясни? И друго - от копчетата на ключа не мога да заключвам колата, лампичката свети, на таблото също примигва когато угася двигателя, но не работи?! Алармата от къде се включва? Нямам дистанционно към ключовете, и тя ли от копчето на ключа? Сигурно и тя не работи? Обяснете ми, моля ви кое за какво е и как точно действа, прегледах и другите теми, но не ми се изясни всичко До миналия ден карах Фиеста и сега това Браво ми изглежда, като космически кораб :D
    Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

    #2
    Честито Bravo! Пожелавам ти безаварийни километри!С колата са ти дали всички ключове, които стандартно вървят с нея, което е добре. Тук можеш да прочетеш друга информация за различните ключове. Къде се намира лампичката, за която казваш, че е "нещо като къса тръбичка", просто в момента не мога да се сетя какво имаш предвид? Предполагам, че имаш предвид червения диод, който се намира на централната конзола в колата и служи за индикация на състоянието на алармата?Ако колата има вградена аларма (аз предполагам, че е такава, щом имаш копчета на ключа), то тя може да се програмира или да се "запознава" с ключове, които да я управляват (аларма+централно). Към колата, освен ключовете, дадоха ли ти една карта, на която има цифрен код?Отговори на тези въпроси и се надявам да мога да ти помогна по-натам.

    Коментар


      #3
      Благодаря С колата ми дадоха 2 сини ключа, и двата с копче и лампичка, работещи. Освен тях има и още един червен ключ, който е по-различен. Представлява червена пластмаса, подобна по форма на сините, също с копче и лампичка, но отпред металното му е като къса тръбичка,около 1 см дълга и горе-долу с такъв диаметър, леко назъбена отпред. Предполагам е нещо за алармата, но не съм сигурна. Карта с код до момента не съм открила, червен ключ, който да е с формата на сините не са ми дали. Аларма фабрична има монтирана със сигурност, видях я къде е до акумулатора, и ако изобщо работи е изключена.Централното не ми работи от ключовете, въпреки, че диодите премигват. Диода на алармата на централния панел също премигва когато гася колата. Колата понякога не пали, понякога пали без проблем, но не знам дали това има общо с електрониката
      Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

      Коментар


        #4
        Ясно, аз не съм те разбрал правилно от първия пост. Не е проблем, че нямаш червен ключ към колата, повечето, така или иначе, нямаме. Ключа, който описваш, се използва за спиране/пускане на алармата. С него се контролира алармената система на колата - включено/изключено състояние. Мястото, където се поставя ключа, се намира при панела на бушоните при левия крак на шофьора. Може да погледнеш къде се намира и да видиш какво действие ще има. Ако е изключена алармата, пробвай да я пуснеш с въпросния ключ, ако се получи проблем, примерно да не можеш да изключиш алармата с бутоните на сините ключове, връщаш ключа в обратно положение. Възможно е ключовете, които имаш, да не са "обучени" с модула на алармата. В този случай може да пробваш да ги обучиш (програмираш) - става лесно, но първо провери в какво положение е оставен ключа, отговарящ за алармата, който е долу при бушоните, ако трябва, ще ти обясня и какъв е редът за програмиране.Не е нормално понякога колата да не иска да пали. В какво се изявява проблемът - двигателят върти, но на таблото свети CODE лампичка? Провери какви лампи светват, когато дадеш на контакт и след като вече е запалена колата.

        Коментар

        Working...
        X