Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проверете си габаритите!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проверете си габаритите!

    Сряда, 09.11.2005, 18:30. Най-културно се прибирам от бачкане, съвсем трезвен (само на 27-28 кафета). Никакви изцепки. От Стабмолойски за да си вляза на паркинга имам веднъж десен завой, след 30 метра ляв и маневра за да се наредя до колите на комшиите. По целия път към вкъщи никакви ченгента. Излизайки от Стамболийски си гледам огледалото за обратно - един Ford от големите Scorpio или неще в тоя десен, караше си след мен човека, зави след мен и след това обърна на втората пряка в противоположна посока.Аз си спрях пред паргинга и почнаах да връщам на заден за да си застана на мястото и в този момент гледам некакви фарове зад мен на 20-тина метра. Изтеглям до край назад, за да им освободя пътя и тогава виждам, че се ченгета - пътна полиция, бяла Vectra с лампите отгоре и униформени приятели вътре.Екипа е старо куче и новобранец (новобранеца е на шовьорското място). Излиза единия - старото куче: Абе момче я излез и си погледни колата отзад. Толкова съм се разбил от бачкане, че не стоплям за кво става въпрос и го питам: Що кво й има на колата? Ами включи си късите и виж - имаш ли габарити.Гледам, ама никакви габарити не се виждат - свети само номера.После: Дай си кокументите.Давам ги и ебати абсурда - паркирал съм си пред блока и хората си ми пишат акт.Та написаха си акта, залепиха ми някаква лепенка на предния джам и аре сега да подписваме.И кво пище в акта: на 09.11.2005, около 18:25 часа в гр. София, по бул. Ал. Стамболийски, в посока ...(не се чете) собстеника на автомобил (данните) .... пак не се чете ...., че водача управлява технически неизправно МПС / не светят задните габаритни свтлини при две, през /ноща/ в тъмната част на денонощието)./с което е нарушил... чл 139 (1), чл 101 (3) т. 8 от ЗДППосле има: Иззех като доказателства: к.т. N......, СРМПС N..........., на основание чл. 165 (2) т.2 във връзка с чл. 181 т.2 от ЗДПт.е. взеха ми и двата талона - на колата и на книжката.На другия ден естествено разкарах лепенката и отидох на бачкане. След като се обърнах към приятели получих временен талон (за 30 дена), същите приятели ме увериха, че след 10-тина ще ми донесат мойте си талони.Другия начин е молба, минаване през канала, и пак чакане за да си пуснеш колата в движение.Ебаси идиотщината.
    2.4 JTD

    #2
    Прословутата акция "Светлина"

    Коментар


      #3
      дано чак пък да спират колата от движениепърво да се оправят с тия без гражданска отговорности с мутрите , които продължават да се държат супер нахално и показно на пътя
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Тия ченгели са изкукали Предималко дочух, че глобяват, ако нямаш в колата резервни крушки Не знам това като част от акцията ли е или те си го насосват!!!
        Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

        Коментар


          #5
          DEYAN IYI написа:
          Тия ченгели са изкукали Предималко дочух, че глобяват, ако нямаш в колата резервни крушки Не знам това като част от акцията ли е или те си го насосват!!!
          Не е баш така, ама е нещо подобно.Ако нещо не ти свети, куката те спре, обърне ти внимание и ти НЯМАШ РЕЗЕРВНА КРУШКА, която да смениш веднага, тогава те глобява.Иначе, за Бога, не карайте на халогени през деня(през нощта също), АКО НЯМА НАМАЛЕНА ВИДИМОСТ, 10 точки и 70 лева е акта.Баща ми му написаха акт, аз се разминах само с кутия скъпи цигари, конско и предупреждение.
          Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

          Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

          ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

          Коментар


            #6
            Чак пък да ти спрат колата от движение - тия са ненормални. Много по нормално ще е примерно да ти дадат два дни срок да сложиш крушки и тогава ако не си сложил да те нападат. Щото гадните крушки могат да изгориат и в движение - пък човек докато кара не си вижда габаритите.
            The world belongs to those who dare to be first

            Коментар


              #7
              и затова те спират и имаш възможност да си отсраниш проблеа,но кофтито е ако нямаш крушки под ръка

              Коментар

              Working...
              X