Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дайте съвет за Фиат 124 - 1969 година

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дайте съвет за Фиат 124 - 1969 година

    Колеги изпадна ми един Фиат 124 - 1969 година година, не е каран от 8 години(В смисъл каран е, но колкото да се знае, че върви) дайте съвет добра ли е тая колица, като модел и за какво да внимавам при покупка...така като я гледам няма много изгнило двигатела си работи добре..та за какво да внимавам?
    LanciaDedraSWturbo
    Alfa 146 1.4 ts 2000'
    BMW E36 Turbo
    eX - BMW e30 330 Turbo
    eX - Lada 2103 turbo 1500cc

    #2
    за кой модел колега

    Колега 124-ки имат сигурно 10 разновидности....За кой модел става въпрос. Прати и снимка ако можеш :D

    Коментар


      #3
      Еми двигатела е 1.2 абе това дето жигулата го копира...неса му сменени номерата и ми го дават за 200лева...добре ли е ?
      LanciaDedraSWturbo
      Alfa 146 1.4 ts 2000'
      BMW E36 Turbo
      eX - BMW e30 330 Turbo
      eX - Lada 2103 turbo 1500cc

      Коментар


        #4
        ma7e4k0 написа:
        Еми двигатела е 1.2 абе това дето жигулата го копира...неса му сменени номерата и ми го дават за 200лева...добре ли е ?
        За тея пари взимай и бегай
        Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
        Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
        Ventura garage

        Коментар


          #5
          мдааа

          :D , колега за 200 лв си е смешно.........че то за скрап да я дадат ще и вземат 400 хубавото на този модел че има всичко за него и за без пари Само дето като взимаш такъв стар автомобил, трябва да знаеш с какво се захващаш

          Коментар


            #6
            хубавото на този модел че има всичко за него и за без пари
            Не е точно така (за намирането), особено с двигателната част, но като цяло си е еФтинджос. Моя го продадох с клизма за 400 лв преди 3-4 години, а го бях направил в близко, до състоянието му при излизането от Торино + някое и друго подобрение. Продадох го, защото ми писна всяка пролет да го кърпя, иначе беше железен - не ме е оставял никъде, дори из чукарите, където съм ходил за риба и малко коли, изобщо биха минали от там. Ако е в оригинално положение с хоризонталният Солекс и е читав, колата харчи смешно малко, но върви повече от прилично. Ако не е, намирането на колектор за вертикален карбуратор си е тото, макар, че може да е направо с такъв и вече ще имаш разнообразие от карбураторите, които може да си сложиш - идеално става с 33-ков Вебер или Солекс. С такъв за Лада 2105 - върви по-малко и харчи повече от Лада. Веригата е като на Фиат 125 и е задължително при първите симптоми на отхлабване да я смениш, за да не си търсиш, в последствие, ангренажен капак. Ако мотора си е изпял песента, което хич не се случва лесно, ще ти е по-лесно да шлайфаш цилиндрите до 76 мм и да шибнеш жигулови бутала, отколкото да търсиш ремонтен размер на оригиналните 73 мм. Сравнително лесно се слага ладов алтернатор, защото оригиналното динамо е супер неефективно (а моето направо и умря) и едни халогенни крушки даже му идват в нанагорно. Ако ще го взимаш провери токоразпредилителя за луфт в оста, за да нямаш вечни проблеми с паленето. Шлиците са като на ладовите делка, но те са по-високи и трябва да има "пригоди си сам", за да присадиш такова. И те така ... Айде и да пишеш, какво е станало ...
            AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
            AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
            FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

            Коментар


              #7
              Към 15-ти август ще ходя да го гледам и ако пали и върви го взимам!а тои човека неиска да го дава на вторични бил е на баща му ала човека починал преди години ...та иска да попадне в добри ръце ако ще да го подари....та ще пиша какво е станало спокс :D Само неми се иска да го купя и да се развали някоя част дето немога да я намера щото после ...............тряяя да го водя към НАДИН
              LanciaDedraSWturbo
              Alfa 146 1.4 ts 2000'
              BMW E36 Turbo
              eX - BMW e30 330 Turbo
              eX - Lada 2103 turbo 1500cc

              Коментар


                #8
                нема да се плашиш Ще помагаме

                Коментар


                  #9
                  Нещо се отказах ... няма никви номера и е позагнил....
                  LanciaDedraSWturbo
                  Alfa 146 1.4 ts 2000'
                  BMW E36 Turbo
                  eX - BMW e30 330 Turbo
                  eX - Lada 2103 turbo 1500cc

                  Коментар


                    #10
                    F124

                    Колега, малко късно виждам за това фиатче, ама да пробвам .Ако колата стои все още, аз ще я взема. Пиши къде се намира и как да открия продавача!
                    Продавам на части :
                    Mercedes 190 E, 1991
                    Mercedes 190 D, 1988
                    BMW 520i , 1994
                    Renault 19 , 1.7i, 1991

                    Коментар

                    Working...
                    X