Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат 500 възкръсва

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат 500 възкръсва

    ’Фиат 500’ възкръсваИталианците ще работят по малък градски автомобил съвместно с ’Форд’09.11.2005Легендарният мъник "Фиат 500" ("Чинкуеченто", както звучи на италиански) ще бъде съживен, а "Форд Ка" ще се сдобие с елегантен наследник, стана ясно, след като компанията от Торино и европейското подразделение на "Форд" обявиха, че обединяват силите си за производството на нов автомобил от сегмент А.Двата автомобила, които ще се сглобяват в завода на "Фиат" в Полша, трябва да се появят на бял свят през 2007 г. - точно 50 години след дебюта на "Чинкуеченто". Те ще използват базата на италианската "Панда" и най-вероятно два от двигателите на торинци - 1,2-литровия бензин и 1,3 литровия multijet дизел.По план годишно трябва да се произвеждат по 240 хил. коли, като бройката ще се раздели по равно за двата модела.Като от "Форд", така и от "Фиат" обещават обаче, че двата нови автомобила няма да са "близнаци" и макар да са идентични в техническо отношение, ще се различават значително на външен вид и в оформлението на интериора, носейки отличителните елементи в дизайна на всяка от марките.Концептът "Трепиуно", лансиран като наследник "Фиат 500", бе представен на автоизложението в Женева през миналата година.За разлика от класическия модел, които има задно разположен двигател, задвижващ задните колела, при "Трепиуно" компановката е точно обратната - предно предаване и двигател, който се намира под предния капак.Слуховете твърдят, че италианците обмислят дали да не изправят новия мъник в директна конкуренция срещу "Мини". Цените на малкия "Фиат" се очаква да бъдат доста по-приемливи от тези на легендарния британец.Що се отнася до моторизацията на върховата версия, се споменава името "Абарт", разбира се. Което само по себе си е достатъчно да учести пулса на всеки, за когото автомобилите не са просто парче метал...
    Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

    #2
    Страхотии, ужасии, чудесии и изродии :D Размечтаха се хората, но да чуем присъдата на Абарт
    Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

    Коментар


      #3
      Без да звучи по "Фиатски" патриотарско, НО мисля, че ФИАТ няма какво да вземе или научи от Форд, а пък още повече при този клас автомобили. Погледнете само тази пародия-КА и вижте, който и да било модел на ФИАТ от този клас, при това независимо от кое столетие, десетилетие и т. н. и ще се убедите.
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        В някой от снимките май е поиграл Фотошопа
        FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

        Коментар


          #5
          на мен донякъде ми нахълва на нещо немско в предницата и малко френски дизаин,но може и да греша!Дано поне има успех с продажбите!
          Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17 & Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
          ex Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-Tronic '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp ELX '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 16v '97, ex Fiat Punto 1.1 S '95

          Коментар


            #6
            gogata написа:
            на мен донякъде ми нахълва на нещо немско в предницата и малко френски дизаин,но може и да греша!Дано поне има успех с продажбите!
            Сакън!!! Не думай!!!
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              flx написа:
              В някой от снимките май е поиграл Фотошопа
              Ми как иначе да помечтаеш на тема "нероден Петко" Те и оригиналните са "пунтаж", защото са на прототипа.
              Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

              Коментар

              Working...
              X