Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алергия от климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Алергия от климатик

    Здравейте,Ето за какво става върос на бързо. Две седмици ме болеше гърло и отидох на доктор. Противно на мойте очаквания доктора каза,че не съм пред гнойна ангина, а имам алергия вседствие най вероятно от мръсни климатици в бачкането. Интересното е, че, според доктора, 90 % от алергиите са вследствие непочисстени климатици, и че трябва да се чистят на 20 дена (!!!). Както и да е. Оказа се, че е от климата в колата. Купих си препарат за почистване от бактерии - много по-добре стана. Сега обаче ми се иска да сменя и поленов филтър. Отворих пластмасата под чистачките - няма го там(а в аутодата пише,че е там някъде). Та въпроса ми е: Къде е фитъра на Пунто 1.2, 16V, 98 г. - Спортинг ?
    Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
    MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
    Engine Stamp: 176B9.000
    Version Code: 176BV
    Version: V5 | SPORTING | 03.'98

    #2
    Ами и моя пишеше че е там, ама се оказа че като погледнеш от мястото на шофьора, пъхаш се отдолу и ще видиш една продълговата капачка със щипки. Откачаш ги и вадиш филтъра. Той е в началото на цялата кутия представляваща пакета парно и климатик и веднага след вентилатора. При теб има вероятност и да се сменя от мястото до водача - трябва да погледнеш точно.
    Fiat Palio Weekend TD70
    ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

    Коментар


      #3
      Това с климатичните алергии се дължи на факта, че въздуха не се обменя, а се върти.. и се образуват гъбички от овлажняването на питите. Прав е доктора ти... Рердовна профилактика (при мен всяка неделя на домашния климатик) и редовна подмяна на поленовия филтър.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #4
        Въздуха ще се върти един и същ ако е включил клапата за вътрешния въздух. Иначе ако си вкарва отвън свеж въздух и пак има алергия може да не е от климата а изобщо да си имаш алергия - в тоя случай отиваш при специалист алерголог. Пиши дали си го намерил филтъра и дали си го сменил.
        Fiat Palio Weekend TD70
        ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

        Коментар


          #5
          lz2rmi написа:
          Ами и моя пишеше че е там, ама се оказа че като погледнеш от мястото на шофьора, пъхаш се отдолу и ще видиш една продълговата капачка със щипки. Откачаш ги и вадиш филтъра. Той е в началото на цялата кутия представляваща пакета парно и климатик и веднага след вентилатора. При теб има вероятност и да се сменя от мястото до водача - трябва да погледнеш точно.
          Луелуеее. Няма да е лесно. довечера ако имам време ще погледна. Само едно уточнение: пак е под пората под чистачките така ли?
          Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
          MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
          Engine Stamp: 176B9.000
          Version Code: 176BV
          Version: V5 | SPORTING | 03.'98

          Коментар


            #6
            Цък. Ако там не си го намерил при първото търсене - отиваш в купето да търсиш вече. Виж ТУК .В линка е описано за Палио, и е от мястото до водача. При мен беше от мястото на водача. Трябва да видиш при теб къде ще е. Т.е. - пъхаш се отдолу, светиш щото е много тъмно и гледаш. Намираш тази капачка която се вижда на снимката махаш я и си готов.
            Fiat Palio Weekend TD70
            ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

            Коментар


              #7
              lz2rmi написа:
              Въздуха ще се върти един и същ ако е включил клапата за вътрешния въздух. Иначе ако си вкарва отвън свеж въздух и пак има алергия може да не е от климата а изобщо да си имаш алергия - в тоя случай отиваш при специалист алерголог. Пиши дали си го намерил филтъра и дали си го сменил.
              Да, би се обменял, но я си помисли - като угасиш колата и климатика е бил включен - влагата от външния въздух кондензира по питата... ти се шматкаш 2-3 часа или цял ден, качваш се в колата, палиш, лъхва те на умрели лебеди и след малко като изстуди - си замирисва ОК. И така по няколко пъти на ден... дали се обменя и какво??? въздуха - да, но гъбичките си ги произвеждаш по вътрешния радиатор на климатика... Аз лично карам в града ВИНАГИ на вътрешен въздух, а като спра, точно преди да угася двигателя - спирам климатика, отварям клапата за външния въздух и изчаквам да духне топъл чист въздух... честно казано - отдавна не и е смърдяло гадно...
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                За алергии от климатици не се бях сещала, но явно това е причината и аз да подсмърчам от 1 месец В моята кола намирисва по скоро на пържени картофи въпреки, че поленовия филтър е сменян скоро. А от къде си намерил този препарат за почистване от бактерии??
                НАМАЛЕТЕ СКОРОСТТА - СПАСЕТЕ ЖИВОТ!!!

                Коментар


                  #9
                  Братовчед ми беше така и това било, защото от климатика се развивали някакви бактерий.
                  Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                  Коментар


                    #10
                    Значи от къде си купих препарата. Първо да уточня, че на пазара има два вида препарати. Първия вид се поставя зад шофьорската седалка, натиска се, пускаш климатика и излизаш от колата. След 10 мин. забърсваш задната седалка ако се е изцапала с препарат и и зхвътрляш флкона. Втори вид, който си купих аз, се пръска направо в отворите за парното ама си има една дълга тръба към него, с която бъркаш яко навътре. Пръскаш и в 4-те отвора, затваряш ги и пускаш климата при затворени клапи. След 10 мин. отваряш клапите, климата даваш на мах, отваряш прозорците ( може и задния капак) за да излезнат гадостите. Аз използвах този - струва 10 лв. на Илиенци и съм доволен. Алергията ми отшумя.
                    Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
                    MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
                    Engine Stamp: 176B9.000
                    Version Code: 176BV
                    Version: V5 | SPORTING | 03.'98

                    Коментар


                      #11
                      easylife написа:
                      Втори вид, който си купих аз, се пръска направо в отворите за парното ама си има една дълга тръба към него, с която бъркаш яко навътре. Пръскаш и в 4-те отвора, затваряш ги и пускаш климата при затворени клапи. След 10 мин. отваряш клапите, климата даваш на мах, отваряш прозорците ( може и задния капак) за да излезнат гадостите. Аз използвах този - струва 10 лв. на Илиенци и съм доволен.
                      СПРЕЙ ЗА АВТОКЛИМАТИЦИ Откакто използвах такъв спрей преди около месец, всякакви гадни миризми изчезнаха. И е супер-евтин!

                      Коментар


                        #12
                        6ma7ka7a написа:
                        Братовчед ми беше така и това било, защото от климатика се развивали някакви бактерии.
                        Аз спазвам следното правило, което уж предотвратява появата на бактерии и плесени: ако е работил климатика, по възможност поне 2-3 минути преди спиране на двигателя изключвам климатика, но оставям вентилатора да духа, като дори го усилвам, а превключвателят е на положение "външен въздух".
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          snake написа:
                          6ma7ka7a написа:
                          Братовчед ми беше така и това било, защото от климатика се развивали някакви бактерии.
                          Аз спазвам следното правило, което уж предотвратява появата на бактерии и плесени: ако е работил климатика, по възможност поне 2-3 минути преди спиране на двигателя изключвам климатика, но оставям вентилатора да духа, като дори го усилвам, а превключвателят е на положение "външен въздух".
                          Ми нъл същото писах по-горе бе Идеята е да се стопли питата за да не кондензира и да не завъжда мицели ...
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            jenshen73 написа:
                            Ми нъл същото писах по-горе бе Идеята е да се стопли питата за да не кондензира и да не завъжда мицели ...
                            Поради характера на работата ми - а именно цял ден преглеждам разни документи, голяма част от които изобщо не прочитам и завършват земния си път в кошчето, съм свикнал да чета по диагонал и просто твоя пост е попаднал под или над диагонала :D .Сериозно, наистина съм пропуснал това, което си писал и на практика съм те повторил. Но мисля, че лошо няма, повторението е майка на знанието .
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #15
                              snake написа:
                              jenshen73 написа:
                              Ми нъл същото писах по-горе бе Идеята е да се стопли питата за да не кондензира и да не завъжда мицели ...
                              Поради характера на работата ми - а именно цял ден преглеждам разни документи, голяма част от които изобщо не прочитам и завършват земния си път в кошчето, съм свикнал да чета по диагонал и просто твоя пост е попаднал под или над диагонала :D .Сериозно, наистина съм пропуснал това, което си писал и на практика съм те повторил. Но мисля, че лошо няма, повторението е майка на знанието .
                              Абе ти да не си данъчен???
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X