Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Реновиране ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Реновиране ...

    Поради засилващия се интерес към ретро автомобилите, предлагам да създадем тази тема с цел пълно и детайлно обсъждане на това - къде.. какво .. как и най-вече колко !!! би струвало реновирането на един ретро автомобил
    lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
    ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
    Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

    #2
    Собственик съм на Бертоне от доста време, та не знам дали информацията ми ще е актуална. Като го взех, Бертонето беше пълна скръб - екстериорно, интериорно, а за двигателя да не говорим - от петстепенна скоростна кутия ми дадоха петата скорост в багажника, а втора изобщо нямаше. Както и да е. Намерих страхотен тапицер, който облече салона в черна кожа и обканти с бял конец седалките. Вима много евтино. Намерих и добър тенекиджия - разколачи я цялата и я боядиса отвсякъде - червен перлен металик. Вземи около 600 лв с боята, ама нея май я взимаше отнякъде без пари, та като на познат не ми я таксува. Само че сега не му се занимавало вече, та не знам дали ще се навие отново на подобно начинание. Мисълта ми е, че ако се разтърси човек, може да реновира старата кола доста евтино. Всички ми се чудеха защо хвърлям толкова пари за тази таратайка, ама сега като я видят в новия й вид, направо онемяват. Много си я обичам тази кола, макар че доста рядко я карам, но съм се зарекла от догодина само с нея да се придвижвам. Все ме е стрях нещо да не й се случи, я да я надерат, я да я откраднат, да не дава Господ!
    bertone mania
    http://www.bgphoto.net/photos/6204/o...4130468750.gif
    http://www.bgphoto.net/photos/6204/o...3438906250.jpg
    www.ednorog.com

    Коментар


      #3
      Julka написа:
      Собственик съм на Бертоне от доста време, та не знам дали информацията ми ще е актуална. Като го взех, Бертонето беше пълна скръб - екстериорно, интериорно, а за двигателя да не говорим - от петстепенна скоростна кутия ми дадоха петата скорост в багажника, а втора изобщо нямаше. Както и да е. Намерих страхотен тапицер, който облече салона в черна кожа и обканти с бял конец седалките. Вима много евтино. Намерих и добър тенекиджия - разколачи я цялата и я боядиса отвсякъде - червен перлен металик. Вземи около 600 лв с боята, ама нея май я взимаше отнякъде без пари, та като на познат не ми я таксува. Само че сега не му се занимавало вече, та не знам дали ще се навие отново на подобно начинание. Мисълта ми е, че ако се разтърси човек, може да реновира старата кола доста евтино. Всички ми се чудеха защо хвърлям толкова пари за тази таратайка, ама сега като я видят в новия й вид, направо онемяват. Много си я обичам тази кола, макар че доста рядко я карам, но съм се зарекла от догодина само с нея да се придвижвам. Все ме е стрях нещо да не й се случи, я да я надерат, я да я откраднат, да не дава Господ!
      Дай снимки да я видим, моля те! П.П.-Добре дошла във форума!Много безавариини километри и всичко най! :D :P
      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

      Коментар


        #4
        Julka написа:
        Дай снимки да я видим, моля те! П.П.-Добре дошла във форума!Много безавариини километри и всичко най! :D :P
        Благодаря! Нямам снимки, защото, когато я купих - може би има 8 години - още нямаше (поне ние нямахме) цифрови фотоапарати. Но сега имаме, та ще я снимам. А и не ми се е налагало - нямам намерение да я продавам. :D Но след като съм вече във форума, ще се отчета.
        bertone mania
        http://www.bgphoto.net/photos/6204/o...4130468750.gif
        http://www.bgphoto.net/photos/6204/o...3438906250.jpg
        www.ednorog.com

        Коментар


          #5
          pls, дай някакви координати на тези майстори.... захванал съм се с моето Fiat 850 coupe (sport) и въобще нямам идея кой би могъл да оправи тапицерията и тенекиите... те с Opel-ът ми не могат да се оправят...пиши, ако имаш информация: donchev_g@yahoo.com

          Коментар


            #6
            Колеги ) понеже се оформят две теми за реновиране / реставриране, МОЛЯ ! нека да постваме само в едната. Така ретро форума ще си остане чист и спретнат и няма да се разводнява.Предварително Благодаря !
            lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
            ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
            Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

            Коментар


              #7
              Julka написа:
              Собственик съм на Бертоне от доста време, та не знам дали информацията ми ще е актуална. Като го взех, Бертонето беше пълна скръб - екстериорно, интериорно, а за двигателя да не говорим - от петстепенна скоростна кутия ми дадоха петата скорост в багажника, а втора изобщо нямаше. Както и да е. Намерих страхотен тапицер, който облече салона в черна кожа и обканти с бял конец седалките. Вима много евтино. Намерих и добър тенекиджия - разколачи я цялата и я боядиса отвсякъде - червен перлен металик. Вземи около 600 лв с боята, ама нея май я взимаше отнякъде без пари, та като на познат не ми я таксува. Само че сега не му се занимавало вече, та не знам дали ще се навие отново на подобно начинание. Мисълта ми е, че ако се разтърси човек, може да реновира старата кола доста евтино. Всички ми се чудеха защо хвърлям толкова пари за тази таратайка, ама сега като я видят в новия й вид, направо онемяват. Много си я обичам тази кола, макар че доста рядко я карам, но съм се зарекла от догодина само с нея да се придвижвам. Все ме е стрях нещо да не й се случи, я да я надерат, я да я откраднат, да не дава Господ!
              Аз не намерих такива майстори... Това е и причината да я продам. Две години се мъчих да и стегна тенекетата без особен успех. Иначе тапичер имам и то добър. За 800 кинта ми правеше салона като оригиналния. Моето Бертоне беше в перфектно състояние от към ходова част , двигател и т.н. Единствения проблем му бяха ръждите.Бройкам едно-две сега.... Едното е в Германия, а другото в Холандия...И двете са много запазени и е въпрос на време да напазарувам едното. Надявам се сега да ми е по-лесно да го потдържам. Ще направя нова тема в която да обсъждаме варианти за ремонтиране, майстори и т.н. Надявам се да ни е полезно !
              lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
              ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
              Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

              Коментар


                #8
                ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ!ЗА ПЪРВИ ПЪТ ВЛИЗАМ ВЪВ ФОРУМА НА ФИАТ. ЗАИНТЕРЕСУВАХ СЕ ОТ ТЕМАТА ЗА РЕНОВИРАНЕ НА АВТОМОБИЛ. ИМАМЕ СЕМЕЕН ФИАТ РЕГАТА 75 S - 85 ГОДИНА. ДОСТА СМЕ ПРИВЪРЗАНИ КЪМ ТАЗИ КОЛА НО ТЯ ИМА НУЖДА ОТ ДОБРО ОТНОШЕНИЕ И ПОВЕЧЕ ВНИМАНИЕ ОТ ТОВА КОЕТО И ДАВАМ. ТЪРСЯ ДА СЕ СВЪРЖА С НЯКОЙ КОЙТО ИМА ВРЕМЕ И ЖЕЛАНИЕ СРЕЩУ ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ ДА СЕ ПОЗАНИМАВА С НЕЯ ЗА ДА ДОБИЕ ПРИЛИЧЕН ВИД.Добре дошъл във форума, прочети правилата за да си наясно с "традициите" тук. Редактирай си мнението. Модераторски екип: fiat-bg.orgИз правилата на форума...1.6. Потребителите е желателно да постват във вид на "чист текст". Не трябва да се използват голям брой emoticons, главни букви (постването с главни букви се приема като ВИКАНЕ - ПОВИШЕН ТОН)

                Коментар


                  #9
                  Здравейте на всички!За първи път влизам във форума на Фиат. Заинтересувах се от темата за реновиране на автомобил. Имаме семеен ФИАТ РЕГАТА 75 S - 85 Година. Доста сче привързани към тази кола, но тя има нужда от добро отношение и повече внимание от това което и давам. Търся да се свържа с някой който има време и желание срещу възнаграждение да се позанимае с нея за да добие приличен вид.

                  Коментар

                  Working...
                  X