Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поленов филтър брава 1.4/12v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поленов филтър брава 1.4/12v

    интересува ме за този фиат има ли поленов филтър защото когато купих колата и след седмица реших да пусна парното в купето влезе много прах съответно отворих пл. капак за филтъра не видях, нито филтър, нито някакви крепежи за него просто една дупка пълна с листя и прах, колата е без климатик :javascript:emoticon(’’)( 10 Благодаря предварително
    Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

    #2
    Моята Брава е същата модификация и също няма поленов филтър както и крепежите?!?! Просто и аз така я взех.Не знам крадат ли ги или така си пристигат от запад.

    Коментар


      #3
      И аз съм със същата и аз нямам филтър+стойка, просто заводски предполагам е така. Не знам за вас но аз нямам климатик и може би това е причината - тези с клима да имат, а др. не . Решението за мен е да намеря някоя блъсната и да взема стойката, пък филтъра лесен
      Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
      Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

      Коментар


        #4
        Тези които са без климатик нямат поленив филтър независимо от модификацията,през годините във форума това се е писало много пъти.
        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

        Коментар


          #5
          Абе то по принцип "стойката" за поленовия филтър не е много стойка, но не виждам проблем да си изхарчите едни 15лв и да си го сложите - поне прахоляка и листата няма да ги дишате. Аз лично търсих много време вариант как да сложа филтър на Форд Ескорт - накрая ръгнах един хартиен филтър за аспиратор и беше ок. Лошото е, че беше голяма гимнастика с монтажа и впоследствие с подмяната - много тъпо е измислено на Ескорта проветрението... Сега съм решил да търся начин да си филтрирам и вътрешния въздух на мареата...
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            Има поленов филтър. Отвори предният капак, под лявата чистачка(като застанеш срещу колата)развиваш пласмасата, ще видиш видите. Е там е поленовият филтър. Става въпрос за кола с климатик, за другите не знам.
            Фиат Брава 1.4 12V 1998г

            Коментар


              #7
              bicho1976 написа:
              Има поленов филтър. Отвори предният капак, под лявата чистачка(като застанеш срещу колата)развиваш пласмасата, ще видиш видите. Е там е поленовият филтър. Става въпрос за кола с климатик, за другите не знам.
              Що мислиш, че на тия без климатик дупката я няма? Има я, просто като пуснеш ТИ климатика въздуха се изстудява... или мислиш, че Фиат правят купето по-различно за тия без климатик???
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                Би трябвало да има поленов филтър. На моята го сменам всеки път с въздушния.
                BRAVA 1,4 12V
                Nissan Navara

                Коментар


                  #9
                  поленов филтър

                  На тези без климатик няма поленов филтър на другите има като например ELX сменя се на 3 години най малко . Филтъра е под чистачките .
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    jenshen73 написа:
                    bicho1976 написа:
                    Има поленов филтър. Отвори предният капак, под лявата чистачка(като застанеш срещу колата)развиваш пласмасата, ще видиш видите. Е там е поленовият филтър. Става въпрос за кола с климатик, за другите не знам.
                    Що мислиш, че на тия без климатик дупката я няма? Има я, просто като пуснеш ТИ климатика въздуха се изстудява... или мислиш, че Фиат правят купето по-различно за тия без климатик???
                    Не съм казал че няма, а че не знам!!
                    Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                    Коментар

                    Working...
                    X