Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

СиДи за Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    СиДи за Типо

    Хи, говорих с едно приятелче от сервиз за авто аудио та той ми каза че Типото смазвало СиДи плеърите защото мястото за плеъра в барчето бил под наклон и много скоро се късал някакъв тампон на оптиката и ми предлага да го монтира някъде водоравно !!!!!! Някой има ли идея дали това не е поредната глупост дето се разпространява за фиатките
    The world belongs to those who dare to be first

    #2
    Е па моито сиди го взех старо - на незнайно колко време и часа и вече над 2 години ми е на колата - нямам никакви проблеми освен при монтажа като се чудех как да скрия кабелите защото моето барче отзад е отворено.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Здравей !Преди повече от година (07.2004) си взех Нео - CD-MP3.Монтирах го на мястото на старото радио-касетофонче и всичко е ОК, до момента -никакви проблеми Само един щрих - на задния панел има изведена шпилка, а в комплекта на CD-то има планка с няколко прореза, която служи за стабилизиране на плеърчето. Мисля, че е добра идея. Така че, ако купуваш нещо втора ръка -огледай "гърба" на устройстово за подобна стабилизираща конструкция.Поздрави, Б. Борисов
      Fiat Tipo 1.6 AGT

      Коментар


        #4
        BBorisoff написа:
        Поздрави, Б. Борисов
        Не си онзи от София нали? :D
        Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

        Коментар


          #5
          BBorisoff написа:
          Здравей !Преди повече от година (07.2004) си взех Нео - CD-MP3.Монтирах го на мястото на старото радио-касетофонче и всичко е ОК, до момента -никакви проблеми Само един щрих - на задния панел има изведена шпилка, а в комплекта на CD-то има планка с няколко прореза, която служи за стабилизиране на плеърчето. Мисля, че е добра идея. Така че, ако купуваш нещо втора ръка -огледай "гърба" на устройстово за подобна стабилизираща конструкция.Поздрави, Б. Борисов
          Малко Оф темата... Доволен ли си от СД то че и аз мисля да си взимам такова ?
          The sands of time for me are running low....

          Skype Nick: SwordLord

          Коментар


            #6
            ivo написа:
            BBorisoff написа:
            Поздрави, Б. Борисов
            Не си онзи от София нали? :D
            Не, от Свищов съм Поздрави !П.П. В ICQ-то ще ми споделиш к’во имаш против "онзи" другия :РРР
            Fiat Tipo 1.6 AGT

            Коментар


              #7
              Kai_Ren написа:
              Малко Оф темата... Доволен ли си от СД то че и аз мисля да си взимам такова ?
              Здравей(те) ! За НЕО-то: купих го, работи 2-3 часа и започна да създава проблеми в режим тунер.Натискаш бутона за сканиране, а вместо това - започва да мига, че запаметява на позиция 6 (примерно). Мина през сервиз и от тогава - няма проблем. Буфера е добър -при възпроизвеждане на МР3 не ми е прескачал, а при плейване на аудио диск -прескача само по много (ама много) разбит път. За НЕО-то платих 169 лв. Ако парите нете затрудняват - вземи си LG или JVC. Не са много по-скъпи, четат всики формати(CD, CD-R, CD-RW, MP3, CD Audio) като нео-то, но определено са класи над него ...Поздрави, Б. Борисов (не онзи от София :РРР)
              Fiat Tipo 1.6 AGT

              Коментар


                #8
                Yavor написа:
                .. чудех как да скрия кабелите защото моето барче отзад е отворено.
                малко ,но и при мене е същия проблем,та сам ги въртял едни схеми..да не режа кабелите
                Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17 & Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
                ex Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-Tronic '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp ELX '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 16v '97, ex Fiat Punto 1.1 S '95

                Коментар


                  #9
                  Re: СиДи за Типо

                  2fast написа:
                  Хи, говорих с едно приятелче от сервиз за авто аудио та той ми каза че Типото смазвало СиДи плеърите защото мястото за плеъра в барчето бил под наклон и много скоро се късал някакъв тампон на оптиката и ми предлага да го монтира някъде водоравно !!!!!! Някой има ли идея дали това не е поредната глупост дето се разпространява за фиатките
                  Дрън, дрън ярина ..... Yellow_Flash_Colorz_PDT_21 Що за глупост е това? Или това приятелче е попаднало на фалшиво или ефтино CD!!! В моето Типо вече пета година се разхожда CD Panasonic и никакъв проблем ..... да чукна на дърво. Не карам оффроад, но и в града неравностите не са малко.
                  FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                  ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                  Коментар


                    #10
                    Колега няма такова нещо,аз търкалях 3 год.CD-PHILIPS без грам проблем
                    forza forever

                    Коментар


                      #11
                      Не вярвам на СД за кола. Вие хора виждали ли сте механика на СД? Това нещо си е за в къщи, колкото и да се подобри оптиката, принципа и се запазва. Няма СД, което да издържи 1 година четене на дискове, по 5 часа на ден каране на павирана улица. То даже е и нелогично! Положението на СД-то няма значение.Колега ако ше е СД и си заклет фен на тия работи, поне да е MP3 шото антишока е по-голям ( не че е гаранция някаква, по малко ще се ядосваш )Ако питаш мене, най добре с чеинджър шото кат се скапе, ше смениш само чейнджъра.
                      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        geshabeli написа:
                        ....Няма СД, което да издържи 1 година четене на дискове, по 5 часа на ден каране на павирана улица....
                        И кой е тоя дето ще кара пет часа на ден по павирана улица и непрекъснато ще слуша CD Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 Yellow_Flash_Colorz_PDT_38 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
                        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                        Коментар


                          #13
                          brat_John написа:
                          geshabeli написа:
                          ....Няма СД, което да издържи 1 година четене на дискове, по 5 часа на ден каране на павирана улица....
                          И кой е тоя дето ще кара пет часа на ден по павирана улица и непрекъснато ще слуша CD Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 Yellow_Flash_Colorz_PDT_38 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
                          Само някой бакшиш е способен на такива рекорди :D Ако включи брояча на 80 стинки на километър не пет, а десет часа ще кара по паветата
                          Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                          Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                          ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                          Коментар


                            #14
                            brat_John написа:
                            geshabeli написа:
                            ....Няма СД, което да издържи 1 година четене на дискове, по 5 часа на ден каране на павирана улица....
                            И кой е тоя дето ще кара пет часа на ден по павирана улица и непрекъснато ще слуша CD Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 Yellow_Flash_Colorz_PDT_38 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
                            А съгласен ли си смен че ако е с касетка или с твърда памет ще издържи и на тоя рекорд?Те тия сд-та са просто не са направени да ги друсат много, а точно това се случва при нас. И то най-много в София щото в другите градове толкова кофти улици няма :D
                            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                            Коментар


                              #15
                              CD-то може да се монтира под наклон от 30 градуса. Това е заложено при производството му. има ISO стандарт, който регламентира тези и други работи. Когато един автомобил се проектира производителите вземат под внимание всички тези работи. Барчето на FIAT TIPO може да е под наклон но той е достатъчен да може да работи CD-то. както е писал ниакой във форума, на много CD-та има възможност за монтиране на шини в задния край. Като го захванеш с такава шина за пода, ниама мърдане , а трудно ще е на ниакой ако иска да ти го сваля. А относно стандарта, всеки кабел от тонколоните е с различен цвят и всеки отговаря на това дали е предна или задна. Аз сам с Panasonic CD от 1 година и нямам никакви проблеми. Монтирай няма страшно.

                              Коментар

                              Working...
                              X