Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Никога повече SELENIA !!!! (споко не ми се е чупил мотора :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Никога повече SELENIA !!!! (споко не ми се е чупил мотора :)

    Фиата го взех преди 1 год беше с някъв Арал вътре току що сменен ама 15-40 и аз съответно реших да си го сменя с 10-40 и не знам кои дявол ме накара да му купя селения 20К като ланчата от 5 години я карам само с Кастрол Магнатек и при нея за пръв път се убедих в факта че може да се усети разлика от смяна на масло, колата стана тиха та мърка, пешеходците по улицата не чуват че зад тях работи кола Та днес приятели доиде време за смяна на маслото въпреки че някои казват че 20К било за 20х.к. и може да се кара поне 15 аз реших както си знам на 10х.к. да си го сменя, но този път не изневерих на марката и си купих Кастролче. Не казвам че със Селенията съм имал някъв проблем но казвам че днес като смених селенията с кастрол и все едно си смених двигателя, тва не е моя мотор!- никога не съм предполагал че може да се усети такава огромна разлика от смяна на масло още повече че и двете масла са 10-40. Мотора замърка като коте така не съм го чувал никога чак поглеждам оборотомера да не е изгаснала, не усещам никви вибрации в волана или купето, като го изпъвам ръмжи съвсем тихо и мазно, като преди имаше един металически звук , сега направо не е същия. Не правя реклама на кастрол но като четете тези редове сигурно усещате въодушевлението ми от тва масло. Почвам да си мисля че ако бедата в италянските мотори и пословичната им неиздръжливост е не толкова до конструкцията им а до маслото с което се карат. Не знам за вас колеги някои са големи фенове на селения но аз тържествено обещавам че повече НИКОГА няма да посегна към такава тубичка масло. Ако на някои му се прежалват 70 лева за туба Магнатек и до сега е карал с Селения нека пробва разликата
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    #2
    нещо верно си се превъзбудил май...
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    Коментар


      #3
      А прави ли промивки заради различното масло?
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #4
        Старото ми масло беше Кастрол Магнатек GTX, сегашното Selenia 20K Alfa-Romeo - ама никаква разлика в звука
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          Първите 200 км е така. После всичко си идва на мястото. Аз нали съм с "проблемния" 1,4 12v и си сменям маслото на около 6-7-8К км. Както дойде и когато реша. Т.е. за 26К км съм го сменял 4 пъти. Веднага след смяната не разбирам дали работи или не, но след 200-300 км си се връща на старото положение. Не че е шумен двигателя, напротив, аз съм маниак и шум не търпя, но определено има разлика.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #6
            И защо наливате 20К като по добре е GOLD?
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Карал съм с Castrol GTD Magnatec темпрата веднъж.Далеч не мога да споделя твоя ентусиазъм.Наистина веднага след смяната се усети малко-по тиха и мека работа на мотора.Това обаче далеч не продължи през цялото време.Освен това все пак смених старо масло с ново - до голяма степен подобрението е дошло от това а не защото дадох 2 пъти повече пари от нормалното Щом си убеден, че това масло е толкова по-добро за колата ти от друго - кои сме ние че да те разубеждаваме
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Tornado написа:
                И защо наливате 20К като по добре е GOLD?
                защо мислиш така?

                Коментар


                  #9
                  И на мен ми е интересно кое аджеба е по-доброто от Голд и 20к и защо 20к е доста по-скъпо ако не е по-доброто?Спецификациите ги има на http://www.flitalia.it/en/fl/compone...od/Itemid,254/ Имат някакви минимални разлики, дори 20К и 20К for Alfa Romeo имат разлики, а не както много хора мислят са абсолютно еднакви 1:1
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    u_bo написа:
                    Tornado написа:
                    И защо наливате 20К като по добре е GOLD?
                    защо мислиш така?
                    Така ме насочи преди време Христо от Ямбол.Тази 20К почти никой не я налива.За повече инфо питай него.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Бе па може и така да е, може както казвате след 200 -300км да си доиде старото положение, знам също така че може и да си внушавам щот внушението е велика сила ( казвам го съвсем сериозно) може след някои ден вече да не намирам такава разлика и тва пак да си е старта кола ама па Магнатека да е по лош от 20К ша ма извинявате. Е може и да е по лош не съм експерт само знам че ланчата зимата на -20 градуса върти като топла. Бравока и тои не се опъваше ама за 10х.к. да не ми изгори грам масло нещо ме съмнява тая работа. Както и да е, спора за маслата е от тук до луната така че всеки сам преценя колко му се плаща и какво масло ще кара, аз за сега съм доволен от кастрола и не мисля да го сменям за в бъдеще. А защо сложих 20К ли , ми защото е уж наи хубавата селения, па и италянецо така ми е заръчал в книжката да сипвам 20К
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                      Коментар


                        #12
                        Аз също карам с кастрол! И в двигателя и скоростната кутия!

                        Коментар


                          #13
                          Slavi_Lancia написа:
                          А защо сложих 20К ли , ми защото е уж наи хубавата селения, па и италянецо така ми е заръчал в книжката да сипвам 20К
                          Колега,само ще те коригирам че най-добрата Селения е Селения Рейсинг 10w60
                          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                          Коментар


                            #14
                            Колега, От чисто психологическа гледна точка, моля те, смени заглавието на темата, че така като я видях и веднага възникнаха предположения, че едва ли не поради употребата на Selenia ти се е счупил двигателя.Иначе и аз съм чувал легендите за маслата Кастрол и по-специално за Магнатек (нямало аналог, едиственото масло, предназначено за градско каране и т.н.)
                            Brava 1.6 EL, '98
                            182A4

                            Коментар


                              #15
                              Сменям веднага заглавието че наистина може да стресне някои ivanko_rs е да прав си аз имах предвид по масовите масла като се изразих така, а тва сигурно е за бегачки с турбо и големи натоварвания!
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                              Коментар

                              Working...
                              X