Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.8 GT 16V трака двигателя.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 1.8 GT 16V трака двигателя.

    Може ли някои да ми каже защо двигатела ми трака

    #2
    колега добре дошъл във Форума . Моля дай повече информация за колата тракането, кога се чува , кога не и изтрий втората тема със същото заглавие
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    Коментар


      #3
      Когато е студена Чука а като загрее намалява Чукането но си остава.като сменях маслото ми казаха Че било клапан и нему преЧало и така да я карам,но мен ме изнервя това.каже те ми как мога да я оправя или да и сложа някаква добавкаказаха ми че имало някакжо масло Селина и спирало чукането, вътре имало някаква добавка която другите масла я нямали,то било оригиналното за Фиат

      Коментар


        #4
        akselcho написа:
        Когато е студена Чука а като загрее намалява Чукането но си остава.като сменях маслото ми казаха Че било клапан и нему преЧало и така да я карам,но мен ме изнервя това.каже те ми как мога да я оправя или да и сложа някаква добавка
        опс, моя грешка,та - това е повдигач.ако не се опртавя като загреее - ще ти разбие леглото на главата.- или пробвай добавката на ЛИКИ Моли за хидравлични повдигачи- или направо отваряй главата и го/ги сменяй - около 20 лв. на парче саедит - сега видях - ама ти с какво масло си сега ???

        Коментар


          #5
          1.8 GT 16V 1995. ТАКА ЛИ СЕ КАЗВА ДОБАВКАТА ЛИКИ МОЛИ.НЕ ГО ПОМНЯ КАК СЕ КАЗВА И НЕ СЕщТАМ КАКВИ МУ БЯХА ХАРАКТЕРИСТИКИТЕ

          Коментар


            #6
            akselcho написа:
            1.8 GT 16V 1995. ТАКА ЛИ СЕ КАЗВА ДОБАВКАТА ЛИКИ МОЛИ
            въх , уби ма ето тука съм писал за нея http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...460&highlight=с какво масло си сега ???

            Коментар


              #7
              u_bo написа:
              akselcho написа:
              Когато е студена Чука а като загрее намалява Чукането но си остава.като сменях маслото ми казаха Че било клапан и нему преЧало и така да я карам,но мен ме изнервя това.каже те ми как мога да я оправя или да и сложа някаква добавка
              опс, моя грешка,та - това е повдигач.ако не се опртавя като загреее - ще ти разбие леглото на главата.- или пробвай добавката на ЛИКИ Моли за хидравлични повдигачи- или направо отваряй главата и го/ги сменяй - около 20 лв. на парче саедит - сега видях - ама ти с какво масло си сега ???
              коляги карайте с хубави масла не асакатявайте зорлен двигателя валволини и др от сорта просто забравете ползваите селения или мобил полу синтетика караите ги с полисинтетика и временна смяна и двигателя ще мърка аз карам с мобил полусинтетика и на 9000 го сменям
              Фиат Пунто Мк1 99г малкото ми градско бижу 55 кончета
              Нисан Терано 2 с фейс лифт 2.7 ТДИ 123 кончета R20
              това няма умора за балканче

              Коментар


                #8
                Аз пък си мисля че тракането може да идва от вариатора! Там се получава пак по същия начин както сте описали при стартиране на двигателя трака и след като се напълни с масло утихва. Има вероятност и от него да е , така че провери и този вариант.
                Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                Porsche 944 S2
                http://www.valmcrae.snimka.bg/
                http://vbox7.com/user:val_mcrae
                http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

                Коментар


                  #9
                  val_mcrae написа:
                  Аз пък си мисля че тракането може да идва от вариатора! Там се получава пак по същия начин както сте описали при стартиране на двигателя трака и след като се напълни с масло утихва. Има вероятност и от него да е , така че провери и този вариант.
                  КАТО НЕЗНАМ КАКВО Е ТОВА МНОГО СЪМ БОС НА ТЕМА КОЛИ

                  Коментар


                    #10
                    val_mcrae написа:
                    Аз пък си мисля че тракането може да идва от вариатора! Там се получава пак по същия начин както сте описали при стартиране на двигателя трака и след като се напълни с масло утихва. Има вероятност и от него да е , така че провери и този вариант.
                    този двг НЯМА вариатор
                    blagi4 написа:
                    коляги карайте с хубави масла не асакатявайте зорлен двигателя валволини и др от сорта просто забравете ползваите селения или мобил полу синтетика караите ги с полисинтетика и временна смяна и двигателя ще мърка аз карам с мобил полусинтетика и на 9000 го сменям
                    и с това как помогна на колегата ???

                    Коментар


                      #11
                      u_bo написа:
                      val_mcrae написа:
                      Аз пък си мисля че тракането може да идва от вариатора! Там се получава пак по същия начин както сте описали при стартиране на двигателя трака и след като се напълни с масло утихва. Има вероятност и от него да е , така че провери и този вариант.
                      този двг НЯМА вариатор
                      blagi4 написа:
                      коляги карайте с хубави масла не асакатявайте зорлен двигателя валволини и др от сорта просто забравете ползваите селения или мобил полу синтетика караите ги с полисинтетика и временна смяна и двигателя ще мърка аз карам с мобил полусинтетика и на 9000 го сменям
                      и с това как помогна на колегата ???
                      ПОСЛЕДНО НА КОЕ ДА ВЯРВАМ

                      Коментар


                        #12
                        akselcho написа:
                        u_bo написа:
                        val_mcrae написа:
                        Аз пък си мисля че тракането може да идва от вариатора! Там се получава пак по същия начин както сте описали при стартиране на двигателя трака и след като се напълни с масло утихва. Има вероятност и от него да е , така че провери и този вариант.
                        този двг НЯМА вариатор
                        blagi4 написа:
                        коляги карайте с хубави масла не асакатявайте зорлен двигателя валволини и др от сорта просто забравете ползваите селения или мобил полу синтетика караите ги с полисинтетика и временна смяна и двигателя ще мърка аз карам с мобил полусинтетика и на 9000 го сменям
                        и с това как помогна на колегата ???
                        ПОСЛЕДНО НА КОЕ ДА ВЯРВАМ
                        А ДАЛИ ЩЕ СПРЕ ДА ТРАКА С ТАЯ ДОБАВКА КОЛЕГА?ако тази добавка не е затози проблем или не са повдигачи какво ще стане като я сложа вътре щте има ли проблеми след това?

                        Коментар


                          #13
                          Няма вариатор наистина този двигател. И аз първо това си помислих, като прочетох темата, но после видях че е 1995 година колата. С вариатор са тези двигатели след 1997 (или 98 ) - като на Делтата.Бе кво му се чудиш, закарай я при Миро (сервиза на Самуиловско шосе, почти в края на града вдясно), ще я види и ще я оправи. Едва ли е кой знае какво - клапан, повдигач...

                          Коментар


                            #14
                            Наистина много трудно може да се даде конкретен отговор на проблема,въпреки че много ми прилича на повдигач не се наемам да го твърдя а само изказвам предположение.Кофтито е че са 16 на брой и не се знае кой е точно и тогава се сменят всичките за да има гаранция а това си е сума.За съжаление и Фиатите се повреждат по някога.

                            Коментар


                              #15
                              u_bo написа:
                              val_mcrae написа:
                              Аз пък си мисля че тракането може да идва от вариатора! Там се получава пак по същия начин както сте описали при стартиране на двигателя трака и след като се напълни с масло утихва. Има вероятност и от него да е , така че провери и този вариант.
                              този двг НЯМА вариатор
                              Този мотор не е ли като на Баркета? Аз за това си мисля че има вариатор.
                              Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                              Porsche 944 S2
                              http://www.valmcrae.snimka.bg/
                              http://vbox7.com/user:val_mcrae
                              http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

                              Коментар

                              Working...
                              X