Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На температура се включва перката на радиятора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На температура се включва перката на радиятора

    Съжалявам за не на място зададения въпрос но нямам към кого да се обърна.На моята приятелка колата(Опел Корса 1.4 бензин 1992г.) Дига температурата до 94-95 градуса и не се вклучва перката на радятора,карах я при 1 майстор и почна да ми развива теории че е изгоряла гарнитурата на главата и ми изкара ремонти за сума ти пари някой зна е ли на колко се вклучва по принцип на тези кочини пераюката м,мерси предварително
    Fiat Punto ELX 1.7TD 1996g.

    #2
    Re: На температура се включва перката на радиятора

    tosho_mt написа:
    Съжалявам за не на място зададения въпрос но нямам към кого да се обърна.На моята приятелка колата(Опел Корса 1.4 бензин 1992г.) Дига температурата до 94-95 градуса и не се вклучва перката на радятора,карах я при 1 майстор и почна да ми развива теории че е изгоряла гарнитурата на главата и ми изкара ремонти за сума ти пари някой зна е ли на колко се вклучва по принцип на тези кочини пераюката м,мерси предварително
    Приятел, виж датчика на радиатора дали не е заминал!Свали го и го пробвай в съд с вода на котлона примерно!Ако заври водата и не е сработил/не е дал контакт/, значи причината е в него!Иначе би трябвало при такива градуси да се включи перката!На повечето от Италианските коли, перката се включва на 92 - 94 градуса!Виж в тази тема - http://www.opelclub-bg.com/forum/ind...27Колега от Опел форума пише, че при него на датчика пишело - първа степен - 105 градуса, втора степен - 120 градуса!!! Друг пък пише, че перката се включва на третата черта след 90 градуса!!!Това вече ми се струва нормално!УспехП.п.А какво общо има включването на перката с главата?Май тоя майстор те врътка нещо!Дори да ти е изгоряла гарнитурата, включването на перката не зависи от това!
    Fiat Grande Punto

    Коментар


      #3
      Зависи също и как им е изградена схемата - дали пак е с такъв резистор като нашите? (Като вашите, нашите имат още 1 перка ) но над 95 трябва вече да работи поне на 1-ва

      Коментар


        #4
        казал ти е гарнитура - защото ако тя е отишла - надува въздух в антифриза -> нямаш циркулация в радиатора-> не загрява радиатора а само мотора -> не отчита датчика за перката -> не върти вент-апробвай дали ти надува :при студена кола - отвиваш капачката на антифриза - за излезе ако има неш - завиваш я пак- палиш - форсираш 5 - 10 пъти- гасиш- отвиваш капачката пак -> ако издуха налягане - >гарнитура или галаваако не издуха налягане - може да има нужда от обезвъздушаване.може и да идеш на свестен механик - има тестове за газове с антифриза - ако ти вземе между 10 и 20 лева - цената е наред - просто лакмуса им е скъпичък.

        Коментар


          #5
          u_bo написа:
          казал ти е гарнитура - защото ако тя е отишла - надува въздух в антифриза -> нямаш циркулация в радиатора-> не загрява радиатора а само мотора -> не отчита датчика за перката -> не върти вент-апробвай дали ти надува :при студена кола - отвиваш капачката на антифриза - за излезе ако има неш - завиваш я пак- палиш - форсираш 5 - 10 пъти- гасиш- отвиваш капачката пак -> ако издуха налягане - >гарнитура или галаваако не издуха налягане - може да има нужда от обезвъздушаване.може и да идеш на свестен механик - има тестове за газове с антифриза - ако ти вземе между 10 и 20 лева - цената е наред - просто лакмуса им е скъпичък.
          абе това че отвиваш капачката и ако излиза налягане имаш издухана глава или гарнетура са ама пални глупости нали системата е под налягане

          Коментар

          Working...
          X