Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искате ли да поприказваме за метана (като гориво)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Искате ли да поприказваме за метана (като гориво)

    Аз поне само добри приказки сум чувал.Но не знам за 3-5 години как ще се променят нещата тук.

    #2
    кофти , че оше няма изградена мрежа от метан станций,има и други неудобства,чудя се дали не е по изгодно да се карадизел с краденанафта... :D
    типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
    хюндай акцент 1.5 CNG
    киа каренс +метан

    Коментар


      #3
      От дизела по икономична кола няма дори и да си купуваш нафта на редовна цена.Карах Фиат уно 1.3 дизел форд фиеста 1.8 дизел сега имаме Сеат толедо дизел и Мерцедес 2.5 дизел нямат грешка само Пунтото ми е бензин и .....да не говорим за него защото си лапа.
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #4
        имам приятел с Типо 1.4 на метан минава около 650 км за 16лв извънградско.Незнам с кое друго гориво може да се минат повече километри със 16 лв Yellow_Flash_Colorz_PDT_08

        Коментар


          #5
          Кажете нещо за метан станциите. Къде са. Има ли сервизи за метанови уредби BRC.

          Коментар


            #6
            Чувал съм някъде в района на Военна рампа имало метан-станцияНай-добре разпитай някой таксиметров шофьор-те половината вече са метан
            Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г

            Коментар


              #7
              А как се отразява метанът на динамиката? Чувал съм, че доста зле.
              Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
              Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
              Volvo S60 Sport 2.4D

              Коментар


                #8
                има в дружба 2 до гаража на рейсовете

                Коментар


                  #9
                  Какво да ви кажа - имам приятел с фиеста с метан - да де 1200 лв. за уредба .... и казва - като трябва да хвана светофара на зелено - превключвам на бензин .... А да не говорим за последствията на един двигател не оборудван стандартно да работи с такива горива - метан, пропан и тн ...Аз лично няма да си сложа газ ... но мненето си е мое ....
                  Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                  Коментар


                    #10
                    Мислиш ли, че такситата така карат (превключват на бензин).Виждат ми се доста бързи и опасни.

                    Коментар


                      #11
                      Метан (Metan), BRC, Sicom.

                      Заповядайте, тук има цени и техническа документация за метанови уредби - BRC, Sicom, Tartarini, Метан-дизел и други.http://remixbg.com/

                      Коментар


                        #12
                        dan4o написа:
                        кофти , че оше няма изградена мрежа от метан станций,има и други неудобства,чудя се дали не е по изгодно да се карадизел с краденанафта... :D
                        http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=5095Тук е мястото да си направим карта на метан станциите.Мой приятел си сложи метан на мерцедес 190 - бутилката му е от някаква въглеродна сплав и никак не е тежка. Динамиката е почти същата като на бензин - освен ако не правиш драг-старт, разбира се.Аз съм намислил да слагам метан, тъй като всеки ден минавам по около 80-100 км, и сега ми е доста солено на пропан-бутан.

                        Коментар


                          #13
                          Тя леката сплав е.. карбон. До колкото си спомням цената на такава бутилка е 800-1000лв...
                          FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                          Коментар


                            #14
                            За метана...

                            За сега не знам, но преди 2-3 год. един приятел си купи някакъв голям WV с монтирана Метан система в чужбина, кара я така 5-6 мес. и реши, че като не може да я използва по-добре да я махне, че да не му тежи...
                            Човек и добре да живее... нали

                            Коментар


                              #15
                              perlsite написа:
                              Тя леката сплав е.. карбон. До колкото си спомням цената на такава бутилка е 800-1000лв...
                              така де, само че предпочетох да го напиша на български: carbon = въглерод

                              Коментар

                              Working...
                              X