Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с тока на Fiat Bravo 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с тока на Fiat Bravo 1.6 16V

    Колеги имам следния проблем и незнам за другите фиати като моя ама мисля че не е нормално.1. Проблем: като натисна педала за спирачка ми светва лампичката на бутона за стоп за магла.2. Проблем: като подам на контакт се чуват странни шумове се едно върти помпата и от време на време щрака но се чува от зад жабката.3. Проблем: като вдигам двете стъкла едновременно дясното ми става много мудно а пусна ли лявото дясното се забързва. Моля ако някой има идея от какво може да е или да му се е случвало нека сподели
    АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
    Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

    Fiat 1100L 42г.

    #2
    1. почисти си клемите отзад на стоповете където влиза 2. това е клапата за въздуха- освен да я спреш друго решение няма.3 не че е нормално, но след толкова години си има пад в напрежението. не си заслужава да си играеш да слагаш релета и т.н.- аз скоро смазвах всичко вътре по системата на джама- не е кой знае какъв труд, а ефекта е сериозен. това по-добре направи
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      pakumba написа:
      1. почисти си клемите отзад на стоповете където влиза 2. това е клапата за въздуха- освен да я спреш друго решение няма.
      т.е. счупено ти е моторчето. спира се като се измъкне буксата му. намира се зад жабката.
      pakumba написа:
      3 не че е нормално, но след толкова години си има пад в напрежението. не си заслужава да си играеш да слагаш релета и т.н.- аз скоро смазвах всичко вътре по системата на джама- не е кой знае какъв труд, а ефекта е сериозен. това по-добре направи
      я поясни къде по-точно смазва?иначе добър ефект има и почистването с контактен спрей на всички букси- на бутоните и на буксите в гумвени маншони на вратата.контактен спрей - това НЕ е ВД40

      Коментар


        #4
        Ми аз вече го смазах тоя джам и мислех че е от това но явно не е защото ту се вдига нормално ту много мудно а за кое моторче ми е изгоряло и каква му е ролята? Ако го исключа няма ли да стане нещо. А за клемите не се бях сетил много мерси даже имам спомен че са леко окислени
        АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
        Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

        Fiat 1100L 42г.

        Коментар


          #5
          И на мен преди ми светваше лампата на фара за мъгла при натисната спирачка, след време само изчезна. Контактите на крушките на стопа не бяха окислени. Струва ми се че се получаваше при каране с разреден акумулатор.А какво е това моторче на клапите за въздуха?? При мене е с жила
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #6
            u_bo написа:
            pakumba написа:
            1. почисти си клемите отзад на стоповете където влиза 2. това е клапата за въздуха- освен да я спреш друго решение няма.
            т.е. счупено ти е моторчето. спира се като се измъкне буксата му. намира се зад жабката.
            pakumba написа:
            3 не че е нормално, но след толкова години си има пад в напрежението. не си заслужава да си играеш да слагаш релета и т.н.- аз скоро смазвах всичко вътре по системата на джама- не е кой знае какъв труд, а ефекта е сериозен. това по-добре направи
            я поясни къде по-точно смазва?иначе добър ефект има и почистването с контактен спрей на всички букси- на бутоните и на буксите в гумвени маншони на вратата.контактен спрей - това НЕ е ВД40
            не съм видял поста ти. ами сваля се кората, а тя излиза заедно с вътрешната лайсна на прозореца. там под тази лайсна горе е едното колело на механизма, другото е долу на вратата. аз пръсках по горното колело. наскоро пак го отварях де, като този път махнах и найлона под кората и въобще навсякъде пръсках яко с вд. понеже то е пълен ташак след това омазах яко с грес- слага се на жилото и на колелото то после си го разнася. ефект има. но наистина и при мен като вдигам заедно прозорците десния изостава много
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              при мен ефективното решение беше:контактен спрей на коресилинова основа върху-буксите на копчетата на двете врати-вътре в самите копчета(и поялник трябва)-на конекторите при пантите и на 2 те врати+ силиконов спрей по гумените улеи на дясната врата.преди това на моменти десния спираше дорисега разликата в скороста е недоловима

              Коментар


                #8
                и аз десия си джам го трая, прави както твоя. Голяма ми е мъка сглабянето на вратата, веднъж го смазах не като хората и имаше малък ефект, повече не се занимавам !
                Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                Коментар

                Working...
                X