Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво масло за скоростната кутия?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво масло за скоростната кутия?

    Моля някой да каже какво масло трябва да сложа на скоростната кутия,защото искам да го проверя и ако се наложи с какво да го сменям?
    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
    Ex.Opel Astra

    #2
    Re: какво масло за ск.кутия?

    z_sutrov написа:
    Моля някой да каже какво масло трябва да сложа на скоростната кутия,защото искам да го проверя и ако се наложи с какво да го сменям?
    Ако е на Камаз смело слагай Българско.Ако е нещо по така се ориентирай към Тутела.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      аз днес сменях лагер на полуоска с маншон и масло сложих 75В 80 на тутела каквото е по каталог и малко по-мазно влизат скоростите, но сиг е нормално при условие че преди това имах към 800 грама масло 16.50лв литъра пълна синтетика. Шел масло пълна синтетика е 24.50лв/л
      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

      Коментар


        #4
        Re: какво масло за ск.кутия?

        z_sutrov написа:
        Моля някой да каже какво масло трябва да сложа на скоростната кутия,защото искам да го проверя и ако се наложи с какво да го сменям?
        Аз смених моето с Valvoline 75W90 и си е ОК. Търси този вискозитет. Не вземай минерално, че кофти замръзва на -10 зимата. Не си струва да доливаш ако не знаеш какво е в момента. 2л не е чак толкова скъпо - сменяй го.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #5
          Re: какво масло за ск.кутия?

          Tornado написа:
          z_sutrov написа:
          Моля някой да каже какво масло трябва да сложа на скоростната кутия,защото искам да го проверя и ако се наложи с какво да го сменям?
          Ако е на Камаз смело слагай Българско.Ако е нещо по така се ориентирай към Тутела.
          Става въпрос за Мареа,защото Камаза много гори и неможем го изхрани.
          Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
          Ex.Opel Astra

          Коментар


            #6
            Щом е за Марея ей това ти е маслото: TUTELA CAR ZC 75 SYNTH (SAE 75W-80, API GL 5, MIL-L-2105 D). Валволина дето го предлага колегата е доста по-скъпо!
            Space Star 1.9 DID

            Коментар


              #7
              Re: какво масло за ск.кутия?

              z_sutrov написа:
              Tornado написа:
              z_sutrov написа:
              Моля някой да каже какво масло трябва да сложа на скоростната кутия,защото искам да го проверя и ако се наложи с какво да го сменям?
              Ако е на Камаз смело слагай Българско.Ако е нещо по така се ориентирай към Тутела.
              Става въпрос за Мареа,защото Камаза много гори и неможем го изхрани.
              Колега, за да ни улесниш, просто напиши в подписа си модела на колата и ходовия обем на двигателя! Ние не можем да знаем на 9000 човека кой какъв фиат кара! Всъщност колегата Tornado те попита за това в негов си стил!

              Коментар


                #8
                Roko написа:
                Щом е за Марея ей това ти е маслото: TUTELA CAR ZC 75 SYNTH (SAE 75W-80, API GL 5, MIL-L-2105 D). Валволина дето го предлага колегата е доста по-скъпо!
                22 лв. литъра, като от 2 л. ми останаха към 300 мл. Най-много да спести 5-6 лв. с по-евтино.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  B1keP_B0y написа:
                  аз днес сменях лагер на полуоска с маншон и масло сложих 75В 80 на тутела каквото е по каталог и малко по-мазно влизат скоростите, но сиг е нормално при условие че преди това имах към 800 грама масло 16.50лв литъра пълна синтетика. Шел масло пълна синтетика е 24.50лв/л
                  Според мен нещо си се объркал. Няма как пълната синтетика да е толкова евтина
                  SEAT Leon Cupra 300
                  Triumph Street Triple 765 R

                  Коментар


                    #10
                    wwalker написа:
                    22лв. литъра, като от 2л ми останаха към 300мл. Най-много да спести 5-6лв. с по-евтино.
                    Ехеее, те цените са скочили яко! Миналото лято Тутелата я взех за по 16 лв/литъра. А Валволина сега мисля че е някъде към 33 лв/л.
                    Space Star 1.9 DID

                    Коментар


                      #11
                      Roko написа:
                      Ехеее, те цените са скочили яко! Миналото лято Тутелата я взех за по 16 лв/литъра. А Валволина сега мисля че е някъде към 33 лв/л.
                      33 лв. е пълната синтетика Valvoline 75W90 SynPower, a 23-24 лв. e Valvoline 75W90 DuraBlend което е полу-синтетика.
                      SEAT Leon Cupra 300
                      Triumph Street Triple 765 R

                      Коментар


                        #12
                        VooDoo написа:
                        B1keP_B0y написа:
                        аз днес сменях лагер на полуоска с маншон и масло сложих 75В 80 на тутела каквото е по каталог и малко по-мазно влизат скоростите, но сиг е нормално при условие че преди това имах към 800 грама масло 16.50лв литъра пълна синтетика. Шел масло пълна синтетика е 24.50лв/л
                        Според мен нещо си се объркал. Няма как пълната синтетика да е толкова евтина
                        така пише на тубите , питай колегата ///// , той го сменя Даже той ме кара до склада да го взимам двете туби бяха 33 лв.
                        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                        Коментар

                        Working...
                        X