Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Авто-поход из Родопите - план за след седмица

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Авто-поход из Родопите - план за след седмица

    Колеги, тази година и ние се решихме да почиваме на планина. Стига с това море, още повече като видяхме разликата между нашето и гръцкото крайбрежие. Сега на хладина в планината, а в началото на септември - по хладината - на море в Гърция.Та набелязаният ни маршрут е следния:Ден 1 (13.07): Тръгване от Ямбол Първа спирка - Бачковски манастир. Там сме ходили многократно, но нищо не пречи да повторим, нали. Втора спирка - Чудните мостове. Е там не сме ходили до сега, но пък сме виждали снимките на колегата Авео в ей тази тема. Тя ни и вдъхнови за това пътуване. Крайна спирка - Смолян, кв.Райково (едно любимо мое хотелче, в което отсядам всеки път като ходя там по работа. Е, този път няма да е по работа)Ден 2 (14.07): Безцелно обикаляне из града и търкаляне в хотела. Ден за аклиматизация и наспиване. Вечерта - в Смолян по това време има етно-джаз фест. Не че съм фен на джаза, но пък може да погледаме Ден 3 (15.07): Астрономически ден - преди обяд - посещение на Националната астрономическа обсерватория на Рожен. (Там съм бил няколко пъти като един виден (!) любител-астроном, но жена ми не е била никога. След обяд - посещение на Планетариума в Смолян. Ден 4 (16.07): Пампорово. Изкачване на вр.Снежанка. Пиене на кафе на сладкарницата в кулата на върха. Дано да работи. След обяд - Чепеларе. Там има едни механички...Ден 5 (17.07): Триград. Триградско ждрело. Пещерите Дяволската дупка и Ягодинска.Ден 6 (18.07): Отпътуване от Смолян в посока Девин, Гоце Делчев, Банско, Разлог, Симитли, Благоевград , х.Яна до Бобошево. Ще се опитаме да спрем във всеки град, щото с изключение на Благоевград, не съм бил в никой от останалите. Вечерта - изкопаване на трап за яре заедно с колегите и изпробването му.Ден 7 (19.07): х. Яна. ми там ще сме. Може да прескочим до Рилски манастир през деня, в зависимост от това колко финикийски знаци са останали. Иначе там сме ходили и преди. Вечерта - голямото напиване Ей тоз път съм решил да се понаквася, както се полага.... Yellow_Flash_Colorz_PDT_30 Ден 8 (20.07): Отпътуване по посока Ихтиман - Пазарджик (малка спирка по работа, и без това ми е на път) - А1 - Ямбол.Разбира се, всяка вечер се предвижда весело мероприятие.Ако има колеги от изброените градове - нека си признаят. Ще ми е приятно да се запознаем.А снимките - като се върнем, живи и здрави!

    #2
    Доста добре замислено....Ще чакам снимки и коментари
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
    Fiat Punto 1.2 16v LPG

    Коментар


      #3
      Върнахме се, снимки и подробен разказ - след ден два.Беше страхотно!

      Коментар


        #4
        Май е време вече да се отчета...Лошото е, че снимките още не са качени никъде, но като стане това, ще добавя линк тук. А още по-лошото е, че снимките от 2 дни ги затрих без да искам безвъвратно Значи тръгнахме в събота преди обяд към Пловдив, с идеята да се видим там с приятели, да преспим и на сутринта да потеглим към Смолян. Пътят естествено е перфектен, (от Стара Загора - магистрала), но беше доста натоварен. Всички се бяха юрнали към морето... пък ние - наобратно В Пловдив се разходихме с наши приятели из стария град, поседяхме на Рахат тепе на сянка под едни хубави дървета... биричка, рибичка, туй-онуй...Вечерта с други наши приятели пък бяхме в някакво заведение в Тракия, където пак апване - пийване... спане. Сутринта в неделя се отправихме към Бачковския манастир. Там естествено беше задимено от скари, алъш-вериша яко върви там. Обърнали са храма на пазар... Иначе в самия манастир успяхме да видим и да се докоснем до една от чудодейните икони, които са на обиколка из България в момента. За съжаление не разрешаваха да се снима.На Бачковския манастир седнахме да обядваме в едно заведение с езерце и водопад, където рибата я хващат пред теб на момента... порциите са големи, а цените - ниски (учудващо но факт!) - сравнени с тези в Ямбол...От там се отправихме за "Чудните мостове". Невероятно място. Слуховете, че са въвели вход 5 лв на човек се оказаха неверни. Поне на нас никой не ни поиска никакви пари.До вечерта пристигнахме в Смолян, в хотел "Кипарис" в Райково. От многобройните ми командировки персоналът ме познава и вниманието към нас беше невероятно. Дадоха ни най-голямата стая със спалня... телевизор с кабелна, минибар, диванчета (2 бр) с холова масичка. Липсваше единствено климатик (такива само в апартаментите имаше), но стаята беше северна и нямаше нужда. А и в планината вечерите са доста хладни.През следващите няколко дни пообиколихме града и района - пещерата Ухловица, с.Смилян (Смилянскят боб и пъстървата на сач са невероятно големи и евтини там). Боб-чорба от смилянски боб - левче ... Хайдушките поляни, хижа Преспа, връх Преспа, Пампорово, с.Момчиловци...В Смолян посетихме новата църква Св.Висарион Смоленски, Планетариума - сеансът беше "Пътуване в космоса" - супер интересен...За съжаление разбрахме, че до септември обсерваторията на Рожен не приема посетители поради ремонт и затова не отидохме до там...В Смолян по това време се провеждаше международен етно-джаз фест. Две вечери гледахме концертите на Милчо Левиев и Вики Алмазиду и на турската група от Анкара - Качкар Илюжън... невероятно беше.Да вметна, че в Смолян почти всички кафенета имат WI-FI интернет... В едно такова отворих хакнатият сайт на Алфа Ромео... срам, голям срам!!! Едва смогнах да затворя компютъра В петък сутринта тръгнахме рано на преход - през с.Широка Лъка, Девин, Триградското ждрело, Дяволската пещера (там не успяхме да влезем, защото пускат само на кръгъл час, а пристигнахме в 10:10. Трябваше да чакаме почти час и после още толкова вътре. Отказахме се). Не остана време и за Ягодинската пещера, но тъкмо ще имаме повод пак да идем.Стигнахме в Доспат, където малко починахме на брега на язовира... невероятен е. С малки островчета тук и там из него, с хотелчетата по брега... почти като на Охридското езеро От там - Гоце Делчев, където основната ни цел беше да се запознаем с колегата ilko_gd. Открихме го на работното му място, но бързо го завлякохме в едно кафене (или по-скоро - той нас). Прекарахме един много приятен час заедно в сладки приказки...Банско - строителна площадка... Разлог - там имах двама приятели от казармата, с които не се бяхме виждали от уволнението ми (1994) год. Изгубени телефони, адреси, нищо. След кратка разходка из центъра (невероятно красив, чист и подреден), засякохме единя от тях на едно кафене. Той се обади и на другия ми приятел...Прегръдки, целувки... спомени от казармата...От там се отправихме към крайната ни цел - х.Яна, като по пътя спряхме в Благоевград за провизии. За х.Яна си има отделна тема във форума, няма да се повтарям.Прибрахме се благополучно в Ямбол вечерта в неделя.Навъртяхме 1250 км, като около 700 от тях са планински преходи. С включен климатик навсякъде Дедрата даде среден разход за цялото пътуване 8.3/100. Засичане от пълно до пълно на магистралата на отиване - 6/100 с климатик и скорост 90-110. В планината Пловдив - Смолян пак от пълно до пълно - 10/100. Доволен съм от колата, никъде не ни предаде. Имах малка въпросителна със светването на лампата на инжекциона при спускане на моторна спирачка, но по равното проблема изчезна... Ще го установяваме тия дни...Лошото в цялото пътуване беше, че отпуската свърши много бързо, а се беше натрупала работа... Родопите като цяло са много красива планина, човек може страхотно да си почине там и да се зареди с положителна енергия за дълго.Пожелавам на всеки да изкара поне една седмица там, без телефони и компютри...Снимки - като ги кача. Скоро.

        Коментар


          #5
          Единственото което мога да кажа е, че ви завиждам-благородно.Поздрави!!!

          Коментар


            #6
            Хайде чакаме снимките :D
            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

            Коментар


              #7
              Дидо, ако бях на твое място и затрия снимки от 2 дни, не знам кво щеше да ми се случи. Аз изтрих само от Батак 10-тина снимки и бяхме пред развод. Сега почвам да чета къде сте ходили, предполагам , че към края ще ми се реве.
              Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
              Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
              Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
              BMW X3 3.0D Aut

              Коментар


                #8
                Специално за Илко:http://jordache.hit.bg/FIAT/pics/IMG...аналите ще почакат докато си пусна нета, че сега ползвам на аванта wireless от някой комшия, но е доста бавен, а и bgphoto.net нещо се е сбъгнало...

                Коментар


                  #9
                  iee написа:
                  Дидо, ако бях на твое място и затрия снимки от 2 дни, не знам кво щеше да ми се случи. Аз изтрих само от Батак 10-тина снимки и бяхме пред развод. Сега почвам да чета къде сте ходили, предполагам , че към края ще ми се реве.
                  Всъщност затрих снимките от Хайдушките поляни и хижа Преспа, но тям бяхме с приятели от Варна (представи си!) и те ще ни изпратят от техния апарат.Затрих и снимките от вечерта с Милчо Левиев и разходката из центъра на Смолян и кв.Устово. От Смолян имам и други снимки, а от джаз феста компенсирах на следващата вечер с турската група... Не е кой знае каква загуба, въпреки че в момента, в който компа ми каза, че директорията на картата е повредена и не щя да я отвори ми се искаше да хвърля и карта, и компютър през джама... Но ми мина. Питай жената как се бях ядосал...

                  Коментар


                    #10
                    Прочетох. Клавиатурата се запази суха Давай снимките сега. П.П. Илко, ко прайш бе приятел, опъни един ред да кайш как си.
                    Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                    Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                    Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                    BMW X3 3.0D Aut

                    Коментар


                      #11
                      iee написа:
                      Прочетох. Клавиатурата се запази суха Давай снимките сега. П.П. Илко, ко прайш бе приятел, опъни един ред да кайш как си.
                      А добре съм :D Вече си имам и стикер от тези на Емо, като измия Бравата ще щтракна и снимки. Утре почивам и мисля да се кача малко на Пирин. На 18км от Гоце делчев е месността Папазчаир (Попови ливади). От там можеш да минеш и се слиза от другата страна на планината в Сандански. Другата седмица на 1 август там има голям събор за Илинден по стар стил мисля че се пада. Дано да почивам да отида, събират се страшно много хора.
                      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                      Коментар


                        #12
                        Ето ги и снимките:http://www.immortalbg.snimka.bg/albu...lbum_id=267198

                        Коментар


                          #13
                          Колега ти това твоето момиче храниш ли го Пари за грим даваш ли му :D Нищо лично, но мисля че трябва да се храни повече
                          Immortal написа:
                          Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

                          Коментар


                            #14
                            msi написа:
                            Колега ти това твоето момиче храниш ли го Пари за грим даваш ли му :D Нищо лично, но мисля че трябва да се храни повече
                            Immortal написа:
                            Колега,тука темата е за автотуризъм,а не за недохранени и не нагримирани жени .....Мисля,че е неуместна забележката ти
                            Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                            Fiat Punto 1.2 16v LPG

                            Коментар


                              #15
                              msi написа:
                              Колега ти това твоето момиче храниш ли го Пари за грим даваш ли му :D Нищо лично, но мисля че трябва да се храни повече
                              Immortal написа:
                              Абе аз и тебе кат те гледам не си много охранен.За грима ти да не говорим Пък и кви са тея гримове из балкана, тя да не е на модно ревю. АААА има и друго, тя на повечето снимки е до Дидо, за това ти изглежда много слаба
                              Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                              Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                              Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                              Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                              BMW X3 3.0D Aut

                              Коментар

                              Working...
                              X