Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Откъде да спра парното на Браво?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Откъде да спра парното на Браво?

    Браво 1.2 с климатроник,99год.!Когато е изключен климатроника и градусите са намалени на минимум,продължава да духа леко топло!Къде се намира кранчето(ако е механично) за спиране?Знам как ставаше на Жигулата,ама тя е вече минало....! И вероятно това топло духане си го има и когато работи климатроника,което вероятно намалява действието му?!?Благодаря!
    THE DRUMMER!!!

    #2
    Няма кранче колега, през парното винаги си върви топлата вода но има една клапа която казва от къде ще духа въздуха дали през климата ( студени) или през радиатора на парното (топло) тая клапа при мен не затварше до краи и леко ми лъхаше топло, което също оказва и кофти влияние при работа на климатик. Та трябва да се понавреш малко под таблото където е парното и леко да регулираш хода на клапата за да може като е врътнат ключа към студено тя да затваря добре. Намира се от към шофиорската страна!
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #3
      Ето по този начин си уплътних времето за утре!Ще се вра под таблото!Дано да успея!Благодаря за съвета!
      THE DRUMMER!!!

      Коментар


        #4
        Е не можах да набарам въпросната клапа....!
        THE DRUMMER!!!

        Коментар


          #5
          Там е бре, ти самата клапа не можеш да видиш но се вижда рамото дето я отваря и затваря, самото жило е законтрено там с една пластина и трябва малко да го издърпаш за да се увеличи хода в режим на затваряне на топлото. Моята е 1.6 невярвам при теб да е различно и да имаш кранче за парното, ако беше така някои колега щеше да обади до сега че бъркам.
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

          Коментар


            #6
            Ами аз още одеве щях да се обадя , ама викам айде понеже ти си го отварял и си го виждал, да не спамя излишно. Но изхождайки от начина на управление на клапите в полу- и автоматичния климатик, смятам че просто няма смисъл колегата да си губи времето. Няма жило. Има електромотор, който движи клапата. Има и един потенциометър който я засича кога и къде точно се намира. При LO електромотора я върти докато усети съпротивление, т.е. докато я затвори напълно. От друга страна - това което написах може изобщо да не е вярно, т.е. елкектромотора действително да движи някое жило, в смисъл че ако клапата е сложена така че на определена позиция да дава определено съпротивление в потенциометъра, което да отговаря на "напълно затворена" , и клапата се е разместила.... демек има нужда от калибриране. Понеже не съм сигурен в това което пиша, затова и одеве не написах нищо.

            Коментар


              #7
              Да и аз си видях грешката пише климатроник а не климатик, от тук идва объркването значи всичко е така както каза колегата в предния пост, жило нямаш щот при тебе е автоматика.
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

              Коментар


                #8
                И какъв е моят вариант сега?А между другото(може и да съм се заблудил),но ми се струва че не винаги продължава да духа топло.Възможно ли е просто по някой път(вероятно от старост) да го прави?Не съм сигурен,но може и да съм бил завъртял регулатора на топло за момент и след това да е продължило да духа (просто да е заседнала за момента,а не докато издуха топлото от питата)!
                THE DRUMMER!!!

                Коментар


                  #9
                  най-вероятно няма проблемпросто когато таблото е напечено от слънцето, въздуха като мине през него се загрява още повечесъщо засмукването на външен въздух е близо до загретия до 80-90 оС двигателен отсек
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    подкрепям горното мнение на 100% , просто има нужда от време докато изстинат въздуховодите

                    Коментар


                      #11
                      Ха верно си е деба , вчера я бях оставил на слънце и кат тръгнах преди да пусна климата пуснах само вентилатора ми то си духа все едно от парното, оставих я така и след 4-5 мин въздуха се изравни като тем. с външния.
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                      Коментар


                        #12
                        Съфорумци откриха ... топлия въздух Хехе, тая тема утепа рибата - особено с кранчето за топлата вода
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          jenshen73 написа:
                          Съфорумци откриха ... топлия въздух Хехе, тая тема утепа рибата - особено с кранчето за топлата вода
                          Хм...!
                          THE DRUMMER!!!

                          Коментар


                            #14
                            Хм!?
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                            Коментар


                              #15
                              Re: Откъде да спра парното на Браво?

                              Ами не виждам какво толкова смешно или подигравателно има в това да питаш нещо,което не знаеш!Особено ако наистина то съществува,а не е открито от "съфорумци"
                              dimodd написа:
                              Къде се намира кранчето(ако е механично) за спиране?
                              Това е!
                              THE DRUMMER!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X