Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новите цени на газта и бензина???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Новите цени на газта и бензина???

    Вчера сутринта гледам цените на горивата на бензиностанция "Лукойл" - Ловеч. Газта е станала 1,09 лв /поскъпнала/, а бензин А95 - 1,69 /по-евтин/... Или разликата между двете цени вече е само 55%.Какво ще се прави, колеги? На бензин ли да минаваме?
    FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
    FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

    #2
    Това е от няколко дни .... поне в Русе .... КАКВО ДА ПРАВИМ .... ЩЕ СИ МЪЛЧИМ И ТОЗИ ПЪТ КАКТО ВИНАГИ .... ЩОТО СМЕ ТЪПИ БЪЛГАРИТЕ Я вижте кво стана във Франция .......... п.п. Някой Админ - да я измести в общи приказки !!!!
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      Re: Новите цени на газта и бензина???

      stivst написа:
      Вчера сутринта гледам цените на горивата на бензиностанция "Лукойл" - Ловеч. Газта е станала 1,09 лв /поскъпнала/, а бензин А95 - 1,69 /по-евтин/... Или разликата между двете цени вече е само 55%.Какво ще се прави, колеги? На бензин ли да минаваме?
      Ами колега виж първо тук http://www.komentari.com/web/modules...rticle&sid=254, какви ги вършат нашите управници. Пък моето предложение е да се събем от форумите на различните марки и да стачкуваме. Колегите на запад за няколко стотинки увеличение правят чудеса и то с техните доходи, пък ние. Основен принцип на американските управляващи е "да е евтин бензина, за да си кара американеца колата", иначе лошо.
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        Тук единствено може да се надяваме че след 01.07.2006 ще се появят газостанции като оная бензиностанция под моста след Герена...P.S. След 01.07 пада акциза в/у LPG за когато не е за автомобилно гориво, а може и да си припомним детството, когато чичковци по улиците киснеха бутилки пропан-бутан в топла вода и преточваха в бутилките на Московците....
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          zgabrovski написа:
          може и да си припомним детството, когато чичковци по улиците киснеха бутилки пропан-бутан в топла вода и преточваха в бутилките на Московците....
          Да ама това е "връло опасно", скоро (в рамките на година) имаше смъртен случай на баща и син провели тази процедура, само, че те "умниците" бяха грели бутилката с котлон . и станало БУУУМ.
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            Във вторник: Добрич-Варна-Добрич = 100км. = 6.5 литра = 11лв. Тук се замислих за "предимството на газта" - 100км. = 10литра = 10лв....
            1997 Brava 1.6, 16V

            Коментар


              #7
              Това което казваш колега важи за малък град и малко километри.Аз правя по 100 км дневно, от тях 70 градско, а и лятото цената на газта слиза с 30% надолуа бензина отива винаги с 30 % нагоре.Това лято напримери бензина стигна 2,08, а тогава точно газта беше 72 ст.
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар


                #8
                Да използваме...

                Ами може би е време да покараме малко на бензин, щом разликата е малка. И без това зимата разхода на газ се качва по чуствително. Хем да не отвикват съвсем колиците от истинското гориво...

                Коментар


                  #9
                  аз си карам на бенз от 2,3 месеца,тея гадни газови почнаха да ме дразнят от всякъде,слагам нов изпарител карам 1 месец с разход 10-11/100 и изведнъж муаааааа 15-дo 20 ебати гадната работа

                  Коментар


                    #10
                    zgabrovski написа:
                    Тук единствено може да се надяваме че след 01.07.2006 ще се появят газостанции като оная бензиностанция под моста след Герена...P.S. След 01.07 пада акциза в/у LPG за когато не е за автомобилно гориво, а може и да си припомним детството, когато чичковци по улиците киснеха бутилки пропан-бутан в топла вода и преточваха в бутилките на Московците....
                    Има по-добра система от киснене в топла вода Трябва ти 1 помпа и си готов :DА другото, което ме интересува е как ще разделят ГАЗ-та за бита от тази за колите и дали няма да има ГАЗ станции, които ще купуват битова ГАЗ и ще я продават за Авто
                    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                    FIAT Punto 99' 1.7 TD

                    Коментар


                      #11
                      Е колега като дойде безакцизното време след 01.07 е споделяш опит...
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                      http://forum.fiat-bg.org

                      Коментар


                        #12
                        Както каза един колега по-горе като не се бунтуваме така ще е, Тони блеар ше ни реже парите ние ше си затваряме реакторите политиците ще реализират бюджетен излишак а учителите ще мизерестват обрулени от упреавлението на някви псевдо политици пък ние ще си караме колите с по 2-3 лева гориво щото не се фанеме 1-2 милиона човека да отидеме и да им изгриземе сънните артерии на тея копелета мрашливи.Всички караме коли от всички прослойки от до от най бедния човечец с шкодичка до най-луксозното ламборджини на никой не му е приятно всяка седмица да дава с по 5-10 лв. повче за гориво или някав вид там транспорт!!!
                        Croma CHT
                        Croma 1.9 multijet

                        Коментар


                          #13
                          Направо ме пипнахте по болната тема изкам да констатирам още нещо КАК Е ВАЗМОЖНО ТЕЯ ПРОСТАЦИ ПО БЕНЗИНОСТАНЦИИТЕ ДА НИ ПРАВЯТ НА АБСПЛЮТНИ КРЕТЕНИ ИЛИ ПО ТОЧНО ТЕЯ ОТ ЛУК ОЙЛ!!!! когато беше кризата на петролния пазар барел петрол стигна до 77$ това беше оправдание и всички бензиностанции дигнаха горивото в рамките на седмица при заредени горива на по-ниски цени .Сега петрола падна до 55-59$ незнам точно а кво горивата са макар с малко по-евтини пак по-скъпи! КАКВО ЗНАЧИ ТОВА ЧЕ НИЕ В ТАЯ ДАРЖАВА СМЕ НАЙ-ГОЛЕМИТЕ БАЛЪЦИ ЛИ?
                          Croma CHT
                          Croma 1.9 multijet

                          Коментар


                            #14
                            мале може да се сърдите ма ще напиша още нещо !!!!ТАЯ ТАПОТИЯ С ТРАДИЦИОННО ЕВТИНИТЕ ГАЗ И ДИЗЕЛ ДА СА ПО-НЕРЕНТАБИЛНИ ОТ БЕНЗИНА Е НАПРАВО ГАВРА С ИНЖИНЕРЪТ ИЗМИСЛИЛ ДИЗЕЛОВИЯ МОТОР И МАЙКАТА ПРИРОДА(ОТНОСНО ГАЗТА) ,но най-вече гавра с нас самите които копуваме по-скъпи коли които уш трябва да ни возят по-евтино а то кво по скъпо от колкото да караш жигулка с 92 на цена от 500 лв.
                            Croma CHT
                            Croma 1.9 multijet

                            Коментар


                              #15
                              Ами добре де аз сега слушах като беше спора между русия и украйна говореха за цени от порядъка на 120 (194 лева) долара за 1000 литра газ.Е сметнете си тогава колко би струвал един литър - 0.20 лева.Е сега извинявайте ама да ни говорят че акцизът се покачвал и т.н. и да правят газта левче малко няма смисъл.Този акциз ако ще да е 2 пъти собствената стойност (200%) пак няма да стигне лев.Незнам какви са цените без акциз на газта за България обаче ми се вижда абсурдно просто крайната цена да е лев.Отделно че даже старата цена за украйна е била 55 долара....което значи оше по-малко.....Нямам думи просто но аз съм си направил сметката и за лев отгоре или по-малко на 100км не си мъча колата с газта...и без друго като прегледи на газовата,мембрани и тем подобни се изравнява цялата икономия.Ето и моят примерКолата е Типо 1108см3 карбуратор.Ка бензин градско разхода трябва да е 8 (по принцип е ама в момвнта ми е висок заради някои проблеми - термостат,лоша центровка и т.н.) и на газ дава 12.5 въпреки гласене на газов анализатор и тем подобни.Извънградско колата харчи 5 бензин а за газ незнам (не доживя да я засека).Слес проста сметка получаваме 8*1.77 (цената на 95 в момента) = 14.16 и го сравняваме с 12.5*1.01 (цената на газта в момента) = 12.70 следователно за 100км аз спестявам 1.5 лева.Следователно за 24000 км на година (по 2000 на месец ако карам т.е. 66км на ден) излиза че аз за година спестявам 360 лева ако карам всеки ден.Да обаче като погледнем за тези 24000 два пъти се сменят мембрани (на 10 000км) за по 45 лева (уж оригинални на Ловато) т.е. 90 лев назад и още 2*10 лева за центровка след смяната.Годишния преглед е 30 лева.Ако (подчертавам ако) няма никакви други проблеми с газовата спестявам 360-(90+20+30)=220 лева.Тук е моментът да се отбележи че през това време се прецаква карбураторът или инжекторите зависи с какво е колата.Тези 220 лева ако ги разпределя по месеци са по под 20 лева на месец.Е за тези 20 лева месечно няма смисъл да си мъча колата на газ че и без друго няма душа да върви камоли и на газ.Разбира се тази сметка е много приблизителна защото е ако карам свеки ден по 66км (поне аз много рядко защото някои дни не я карма други по 100 и повече).И много зависи от конкретната кола и т.н. ама като слушам за 1415 на 100 газ значи при 8 на 100 се изравняват цените.Аз незнам просто защо не се поразвикаме малко за цените на бензина вместо да се мъчим да смъквмае цените на газта и да си слагаме и поддържаме газовите уредби и да вървим срещу собствените си коли (все пак не са за газ).А и дори да успеем с протести и т.н. да свалим цената на газта ще се измисли как да ни се вземат парите (примерно носеше се слухът че ще стане задължителен ламбда контролът на газта) я с някой преглед безсмислен я с някой данък "Газова уредба" или незнам с какво.Къде е смисълът питам аз?
                              Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                              Коментар

                              Working...
                              X