Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто-на колко градуса включва перката?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто-на колко градуса включва перката?

    Скоро монтирах ладов уред с датчик на блока,като този за лампата го махнах.Прави ми впечатление,че се включва след като подмине 90-95градуса.Иначе като поработи си се изключва и температурата си стои така.Това нормално ли е?Въпроса с монтаж на такива приспособления сме го коментирали във форума за което Ви благодаря и питам защото доста хора имат подобни уреди и наблюдения.

    #2
    Може ли да разкажеш как си го направил, и аз смятам от известно време да сложа но още не съм. Ако имаш и снимки ще е супер. За Пунто 1.1 с табло без оборотомер сигурно говориш?
    Пунто 1.1 1994 г.

    Коментар


      #3
      Зависи на колко градуса ти отваря термостата.Или 92 или 94 зависи от модела.
      ex. punto elx 1.2i
      Lancia Libra 1.6

      Коментар


        #4
        Скоро монтирах ладов уред с датчик на блока,като този за лампата го махнах.Прави ми впечатление,че се включва след като подмине 90-95градуса.Иначе като поработи си се изключва и температурата си стои така.Това нормално ли е?Въпроса с монтаж на такива приспособления сме го коментирали във форума за което Ви благодаря и питам защото доста хора имат подобни уреди и наблюдения.
        аз съм с такъв уред и такъв датчик... термостата ми отваря на 92 градуса. перката включва някъде след 90 градуса. на градско около 92 градуса - като отвори термостата, на извънградско - по-късно. всичко ти е 6 - не се притеснявай. тъй съм вече 1 година.
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #5
          Снимки нямам,но то няма и какво толкова да се снима.Купих стрелкови уред за температура на водата от Лада-те са едни кръгли и датчика който се завива на блока-става едно към едно.Втора употреба едното беше 4лв. другото 1лв.Намираш подходящо място и пускаш кабеляците.Струва ми се че е много по удобно от това с фабричната лампа-когато светне знай че си заминал вече.Пък ако някой е правил нещо по удачно може да сподели.И мерси за отговорите.

          Коментар


            #6
            leone написа:
            Снимки нямам,но то няма и какво толкова да се снима.Купих стрелкови уред за температура на водата от Лада-те са едни кръгли и датчика който се завива на блока-става едно към едно.Втора употреба едното беше 4лв. другото 1лв.Намираш подходящо място и пускаш кабеляците.Струва ми се че е много по удобно от това с фабричната лампа-когато светне знай че си заминал вече.Пък ако някой е правил нещо по удачно може да сподели.И мерси за отговорите.
            Точно за кабеляците ми е неясно как се включват....
            Пунто 1.1 1994 г.

            Коментар


              #7
              Ако става въпрос за същия ладов датчик,то има на гърба един кабел за маса-този към корпуса на уреда,един за +12V когато си на контакт-(търсиш бушон на който има 12V когато си на контакт и да изчезва като загасиш),един извод отива към датчика на блока който се сменя задължително,и един кабел от лампичката -свързва се към + от габаритите за да може като светнеш фарове да свети и скалата.Може да пробваш дали работи на сухо като допреш кабела който е за датчика на блока към маса-тогава стрелката трябва да иде най вдясно.Може да се добави и един светодиод,който да мига като се включи перката,за да ти привлече внимание да наблюдаваш уреда.За целта неговия + през един резистор 510 ома го свързваш към същия +който се използва за стрелковия уред.От диода се тегли проводник до датчика на перката-той ще замаси когато затвори да я включи.

              Коментар


                #8
                табло

                Я да кажа и от мен едно мараба тфа с ладови датчик е и при мене :D моитаи ми са т десния краи в крата ма ко да го правиш и в 2та вариянта мисля че се сменя сондата за температурата на двигателя нач става си с ладов датчик даже сам си извел и клуче за принудително охлаждане ако нещо неработи за секи слуачаи ама сега си мисля да си сменя таблото ,начи четох в форума тука някаф пич го е направил вече сложил си е табло от ELX или SX и е писал ,че сичко си тръгва само за темепературната стрелка се правелно някакво мостче, ма оборотомера не трагвал ... от линка които разгледах за смяната на таблата е по казано ,че оборотомера взема директен сигнал от ЕЦуТО компурта от пин 23 и отива в таблото на снимките е показано точно на кое краче за оборотомера ... и си мисля ,че при S модела просто това кабелче от 23 пин на буксата до таблото липсва,щото на SX e съвсем сащия бордовия компютър ама си има оборотмер ето и линка ... http://translate.google.com/translat...F8&sl=it&tl=bg
                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                Коментар

                Working...
                X