Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв маслен филтър ползвате? А проблеми с някоя марка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв маслен филтър ползвате? А проблеми с някоя марка?

    Някои се оплакват че лампата на маслото гасне след 2-3 секунди при някои филтри.От кои сте доволни ?С кои сте имали проблеми ?

    #2
    Карам в момента с Бош и съм доволен. Остават 4 000 км. до смяната на маслото и всичко с филтъра е ок. Лампата на маслото ми угасва почти веднага като запаля.
    Fiat Bravo 11'97
    1.4 12V A/C

    Коментар


      #3
      И аз карам с Бош,вече втора смяна и нямам проблеми.
      ex. punto elx 1.2i
      Lancia Libra 1.6

      Коментар


        #4
        Въздушен - MANN, Маслен - MANN, Поленов - MANN...Нямам забележки за сега. Поленовия много кефи
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          Огромна издънка имах с ФИАММ на 1,1 мотор.Лампата за налягането светна по време на движение и последва отваряне на картера, проверка на маслената помпа и смяна на лагерите.Тъкмо бяха тръгнали.Явно байпасният клапан във филтъра се е прецакал и се е отворил, а и колата няма манометър за да се следи дали мазането е нормално.От тогава съм на БОШ.
          sigpic
          Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
          475HP 11,5/1,9/191
          YouTube

          Коментар


            #6
            ....ако си намериш МАН хубуу, аз на ланчата слагам Clean filter не го знам на къв хал е ама от години ползвам тая марка и не съм забелязал нещо нередно. Филтрон не знам бива ли не бивали, въздушни купувам но маслен не съм взимал.
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

            Коментар


              #7
              Shampion маслен и въздушен, поленовия е някакъе евтиняк от 7 лв.Маслото гасне още на стартер- няма проблеми засега и даже мисля на 8000 да сменя само маслото, без филтъра. :D
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                ici написа:
                Огромна издънка имах с ФИАММ на 1,1 мотор.Лампата за налягането светна по време на движение и последва отваряне на картера, проверка на маслената помпа и смяна на лагерите.Тъкмо бяха тръгнали.Явно байпасният клапан във филтъра се е прецакал и се е отворил, а и колата няма манометър за да се следи дали мазането е нормално.От тогава съм на БОШ.
                Като се отвори байпасния мазането на мотора остава но не се филтрира - според мен се е случило друго!
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Danchojn написа:
                  ici написа:
                  Огромна издънка имах с ФИАММ на 1,1 мотор.Лампата за налягането светна по време на движение и последва отваряне на картера, проверка на маслената помпа и смяна на лагерите.Тъкмо бяха тръгнали.Явно байпасният клапан във филтъра се е прецакал и се е отворил, а и колата няма манометър за да се следи дали мазането е нормално.От тогава съм на БОШ.
                  Като се отвори байпасния мазането на мотора остава но не се филтрира - според мен се е случило друго!
                  Предполагам клапан който ограничава налягането се е отворил, но не съм проучвал как е реално вътрешното устройство.Нещо се е случило вътре във филтъра, но го хвърлих а можеше да го разрежа и да видя какво е станало.След това като обсъждахме случая, се оказа че тези проблеми с ниско налягане заради филтър се случват понякога.
                  sigpic
                  Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                  475HP 11,5/1,9/191
                  YouTube

                  Коментар


                    #10
                    ici написа:
                    Danchojn написа:
                    ici написа:
                    Огромна издънка имах с ФИАММ на 1,1 мотор.Лампата за налягането светна по време на движение и последва отваряне на картера, проверка на маслената помпа и смяна на лагерите.Тъкмо бяха тръгнали.Явно байпасният клапан във филтъра се е прецакал и се е отворил, а и колата няма манометър за да се следи дали мазането е нормално.От тогава съм на БОШ.
                    Като се отвори байпасния мазането на мотора остава но не се филтрира - според мен се е случило друго!
                    Предполагам клапан който ограничава налягането се е отворил, но не съм проучвал как е реално вътрешното устройство.Нещо се е случило вътре във филтъра, но го хвърлих а можеше да го разрежа и да видя какво е станало.След това като обсъждахме случая, се оказа че тези проблеми с ниско налягане заради филтър се случват понякога.
                    По скоро филтъра е бил с лоша пропускливост а байпасния филтър не се отворил(ако изобщо го е имало)!За съжаление ментета много - за сега аз залагам на MANN.
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      TEchneco, Ac Delco,
                      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                      Втората......пак същата!
                      (_-_)______////_______(_-_)
                      Punto75-Вече на жената!
                      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                      Коментар


                        #12
                        Горивен, маслен и въздушен филтри - FILTRON! Никакви проблеми!

                        Коментар


                          #13
                          от 2 г.- съм с Clean filter - въздушен и маслен - от Евро 07 - никви проблеми...[/quote]
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар


                            #14
                            Малко офтопик,ама бихте ли споделили и цената на филтъра + магазин евентуално :D
                            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                            Коментар


                              #15
                              dudulia написа:
                              Малко офтопик,ама бихте ли споделили и цената на филтъра + магазин евентуално :D
                              В Elit Auto може да намериш продуктите на MANN FILTER. Аз скоро купувах от там маслен филтър, но не мога да си спомня точната цена, но мисля че беше нещо около 10-12 лв. Ето това са адресите на два магазина в Хасково.гр. Хасковобул. Съединение №20Тел: +359 38 62 44 99 GSM: +359 888 26 91 98 E-mail:haskovo@autoplus.bg Управител: Рафаел Рафаилов гр. Хасковобул. България №90Тел: +359 38 62 43 49 Факс: +359 38 62 43 49GSM: +359 888 28 56 58 E-mail:haskovo_royal@autoplus.bg Управител: Ангел Йорданов
                              SEAT Leon Cupra 300
                              Triumph Street Triple 765 R

                              Коментар

                              Working...
                              X