Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за оборотите на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за оборотите на Браво

    Здравейте,забелязах, че при загрял двигател, мисля че само на бензин като подам рязко газ и и пусна падат оборотите на 1100 после на 700 и се качват после на нормалните 800, като това става като стрелката се задържа за половин секунда на посочените обороти. Искам да отбележа, че дюзите ми са зацапани. И друго което ми направи впечатление, че на бензин след превключване на скорост, при отпускане с нормална скорост на съединителя ми забива за малко нос на втора без газ. Не знам дали е само на втора, защото на другите скорости по-трудно се усеща, пък и става рядко. От друга страна аз и рядко си карам на бензин Та дали всичките тея неща са от проклетите дюзи ??
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    #2
    Re: въпрос за оборотите на браво

    По мое скромно мнение забиването на нос на втора предавка със сигурност е от тях, сигурно и на първа ти го прави, но по-рядко, а при студен двигател би трябвало да е още по-изразено. За оборотите .... хммм, едва ли.
    Bravo 1.6/16V ... и на газ

    Коментар


      #3
      Re: въпрос за оборотите на браво

      Скоро да си сменял ангренаж при "непрофесионалисти"?
      Brava 1.6 16V ELX

      Коментар


        #4
        Re: въпрос за оборотите на браво

        ххах, ами всъщност сменях ангренаж, но при колегата Живко ( ///// ), който само с това се занимамва Пък и гледах докато зацепваше белезите.. всичко си беше О.К.
        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #5
          Re: въпрос за оборотите на браво

          Ами тогава пробвай с добавка за почистване на дюзи и ако има ефект ще знаеш какво да правиш
          Brava 1.6 16V ELX

          Коментар


            #6
            пробвах, за дюзите съм сигурен. Просто наскоро ми направи впечатление за това с оборотите.. при загрял двигател и то не винаги. Та реших че може да е начао на някакъв гаден проблем и че пишейки го хващам в началото
            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

            Коментар

            Working...
            X