Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ, климатика ми спира автоматично, като загрее колата...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ, климатика ми спира автоматично, като загрее колата...

    Като ми загрее колата и климатика ми спира автоматично Пунто 1.9 jtd.Някакви идей?

    #2
    Не се охлажда достатъчно,и изключва по-високо налягане.Провери да ли се въртят вентилаторите когато е включен климатика.

    Коментар


      #3
      колега иди на ул.Знаме за една диагностика,НО преди това наистина си виж вентилаторите !

      Коментар


        #4
        Вях на три сервиэа.Bosch,din ekspres(dilar na fiat) i na kvartalnia maistoran,всеки дига реце от пунтажа ми.Уж всичко било наред.От Пловдив сам

        Коментар


          #5
          Освен да почистя радиаторите от боклуци па да видим кво ще иэлеэе

          Коментар


            #6
            я мини пак през кварталния, и му говори за пресостат или тристепенен датчик за налягане, да видим какво ще каже... А това с чистенето на радиатора - трябва да са опаковани с вата, за да е от тях.

            Коментар


              #7
              vardata написа:
              Вях на три сервиэа.Bosch,din ekspres(dilar na fiat) i na kvartalnia maistoran,всеки дига реце от пунтажа ми.Уж всичко било наред.От Пловдив сам
              видях че си от Пд затова ти писах за улЗнаме и трите сервиза дето ми ги написа ги заобикалям от 1 км минимум особено 2 и 3 а 1 - те пък кво разбират от клими п.с. моля те пиши на кирилица ако очакваш отговорииди на ул.Знаме

              Коментар


                #8
                добре де каэват ми че всички датчици са ок.Налягането на фреона е супер.Пратихаме в бош эащото имали лиценэиран совтуер

                Коментар


                  #9
                  Какво е пресостат,

                  Коментар


                    #10
                    Вчера бях на ул Энаме и ми каэаха да иэчистя радиаторите и ако нестане да я эакарам при тях

                    Коментар


                      #11
                      Как точно ги премериха датчиците, ако не е тайна, и казаха че са ОК?? Без лицензиран соВтуер?! Пресостат е машина която следи налягането в системата, и когато е прекалено ниско, или високо - компресора бива спрян. Ако този датчик е развален, може да даде сигнал за високо налягане, преди реално да е достигнато. Демек аз ако тръгна за Пловдив, да ти се обадя от Вакарел и да ти кажа че вече съм в Стара Загора. Или климатика - тръгва да прави 15 бара, обаче още на 10 бара пресостата погрешно отчита 18, и спира компресора. Е==си обясненито му праснах... ред.: колега, използвай бутона "редактирай", моля

                      Коментар


                        #12
                        това с радиаторите свучи логично,ако няма топлоотделяне - системата не може да работи

                        Коментар


                          #13
                          незнам как са ги проверили то4но ама в лизензирансервиз на фиат да немойе да опражqт фиат това е напражо смешно

                          Коментар


                            #14
                            абе Щте си изчистя радиаторите и ако нищо нестане ще отида при онези на ул.Знаме,да проверят този пресостат и т.н.невиждам кавко ощте мога да направя освен товаКолега, заместването на букви с цифри при писане е едно от нещата, които не са позволени във форума.Модераторски екип на fiat-bg.org

                            Коментар


                              #15
                              проблема е решен оказасе че е трqбжало да се реголира саединител на компресора,с загрqжането на колата разтоqнието мейду се ожиличажа разтоqнието му до шаибата,мерси за сажети те.

                              Коментар

                              Working...
                              X