Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Допълнително монтиране на климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Допълнително монтиране на климатик

    Привет на всички, според това което изчетох в нашия форум няма никой който да е осъществил това начинание, карам си една темпричка от която съм много доволен и сериозно съм се заел със задачката - допълнителен монтаж на клима/троник/. В момента колата е с термотроник и до няколко дни би трябвало да притежавам пълния комплект климатроник. На пръв поглед идеята изглежда едва ли не безумна но всъшност изопщо не е толкова плашещо и страшно. Поради липса на гореспоменатите ентусиасти се наложи да ги търся из други автофоруми - оказа се че има такива реализирани идеи от частни лица при което процедурата изопщо не достига споменаващите се цифри от 1500лв. на които се натъкнах в форума, а всичко се свежда с това - колко ще е пазарлЪкЪ с продавача. ТУК е една от най-добрите теми които намерих по въпроса. Та сега направо на въпроса - никъде не намерих схеми на ТЕРМОТРОНИК, а мисля че доста от нещата ще съвпаднат като инсталация и може би ще се наложи да се добавят 10 кабела към настоящата ел инсталация на автомобила вместо да се подменя, ако някой разполага с подобно нещо ще му бъда много благодарен ако ми го прати
    Peugeot 406, 2000 HDi 90
    ex. Peugeot 106 1,5 D
    ex. Ritmo 70 138B2.000
    ex. Tempra 2.0 159A6.046
    Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockаvitsa. Бест регардс!

    #2
    Ами прегледай документацията на Дедра.Както ти казах на лични, можеш да я откриеш във форума на ланчистите.Реализацията на системата за климатроника е същата, каквато е при темпра.Предполагам и термотроника е реализиран по същия начин.И понеже ми стана интересно, свърших тази работа вместо теб Значи погледни направо ТОЗИ фаил.Страница 41 от PDF-а показва реализацията на климатроника.Доколкото виждам, има разлика в разположението на някои детайли при 1,6; 1,8/2,0 и дизел агрегатите.Тоест има 3 вариации.От страница 54 започва схемата на термотроника.Там реализацията за всички модели е еднаква.Всичко е на немски и ако имаш проблем с него, можеш да се допиташ до Google Translator.За схеми и изобщо сервизна документация на климатроника конкретно при темпра, виж ТУК.Надявам се да свършиш работа и най-важното да напишеш как си я свършил.За предпочитане с картинки
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      заемам се с немския
      Peugeot 406, 2000 HDi 90
      ex. Peugeot 106 1,5 D
      ex. Ritmo 70 138B2.000
      ex. Tempra 2.0 159A6.046
      Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockаvitsa. Бест регардс!

      Коментар

      Working...
      X