Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с температурата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с температурата

    От есента в града температурата ми стои 3 деления преди червеното.Като напъна със 160-180 сега в жегата пак там.Като оправих сега и климатика с него до 160 е 3 деления преди червеното, с 180-190 отива към червеното и влиза в него,после пак се връща като отпусна до 160. Аз си мислих че нещо по таблото се ебава,ама може и да не е така,че като се връщах днес от морето и нещо тая кола таван 160км/ч при положение че вдигше 230. Само ръмжи яко и 160. На магистралата по едно време светна лампата с дюзата след като карах 5 минути с температура в червеното.Като отхлабих до 130 лампата изгасна. Ама колата нещо не ми харесва.Работи си добре само дето като и давам газ до долу се дави една такава,а преди дърпаше яко.
    Bravo 2.0 20V
    Tipo 2.0 16V SediciValvole

    #2
    Re: ПРОБЛЕМ С ТЕМПЕРАТУРАТА

    BULLDOG написа:
    От есента в града температурата ми стои 3 деления преди червеното.Като напъна със 160-180 сега в жегата пак там.Като оправих сега и климатика с него до 160 е 3 деления преди червеното,с 180-190 отива към червеното и влиза в него,после пак се връща като отпусна до 160.Аз си мислих че нещо по таблото се ебава,ама може и да не е така,че като се връщах днес от морето и нещо тая кола таван 160км/ч при положение че вдигше 230.Само ръмжи яко и 160.На магистралата по едно време светна лампата с дюзата след като карах 5 минути с температура в червеното.Като отхлабих до 130 лампата изгасна.Ама колата нещо не ми харесва.Работи си добре само дето като и давам газ до долу се дави една такава,а преди дърпаше яко.
    според мен колата наистина си загрява, а не нещо по таблото да прави проблем /като влезе в червеното отбий и развий съвсем леко капачката на казанчето колкото да изпусне налягането ако чуеш ,че водата почва да ври значи колата си загрява / според мен проблема ти е в ,или не напълно отварящ термостат или частично запушен радиатор
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Претоварваш колата с тия 190 км/ч. Все пак тя не е предвидена да се движи постоянно с такива обороти, а и жегата отвън е голяма, та няма голяма възможност за охлаждане. Допълнително климатикът товари двигателя, което пак се отразява в неговото допълнително загряване.
      Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

      Коментар


        #4
        Нямаше никакво надуване в казанчето.Оказа се че радиатора е поизгнил и вероятно запушен.Как е издържал двигателя незнам.Нищо му няма провериха го днес.Сега търся радиатор воден и този на климатика.
        Bravo 2.0 20V
        Tipo 2.0 16V SediciValvole

        Коментар

        Working...
        X