Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акумулатор - Откъде да купя и какъв?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Акумулатор - Откъде да купя и какъв?

    Тези дни ще купувам нов акумулатор та колегите които са купували скоро да ми кажат къде е най добре като актуални цени.Колата е браво 1.6 16v Насочил съм се към-ACDELCO- от един магазин на симеон 50 аН 480 А стартов ток необслужваем с око за 150 лв.-Шнайдер- 53 аН 450 A стартов ток необслужваем пак с око 135 лв уж произведен по Сребърно калциева технология, макар че ми се вижда доста евтин за тези пари - сайт на производителя http://zap.pl/-GIGAWAT 56 aH за 125 лв.Тези шнайдер доста ми харесват и един колега ми ги препоръча. Някой друг ползва ли такъв и евентуално да ми кажете откъде да си купя такъв по евтино в София.Отворен съм за всякакви съвети и предложения на магазини и цени
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Re: Акумулатор- Откъде да купя и какъв

    infineon написа:
    Тези дни ще купувам нов акумулатор та колегите които са купували скоро да ми кажат къде е най добре като актуални цени.Колата е браво 2.6 16v
    От къде пък Браво 2,6?
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Другата седмица МЕТРО е в промция на някой марки 62 AH около 105-110 лв,гаранция 2 год.От бензиностация и Симеон в никакав случай.Общо взето всички са на едно ниво. Ти решаваш.

      Коментар


        #4
        виж и по-старите теми, препоръки всякакви, от 10 човека ще чуеш поне 11 мнения. Така че... аз взех ексайд ексел 62/540 с око, в този ценови диапазон. Доволен съм.

        Коментар


          #5
          mb написа:
          Другата седмица МЕТРО е в промция на някой марки 62 AH около 105-110 лв,гаранция 2 год.От бензиностация и Симеон в никакав случай.Общо взето всички са на едно ниво. Ти решаваш.
          Знаеш ли кои марки са на промоция? А това на Симеон е фирмения магазин на вносителя на ACDELCO@Tornado имах предвид 1.6 Иска ми се да е 2.6 ама няма. :D Четох доста стари теми ама се надявах на по пресен съвет че акумулаторите поскъпват якоКакво мислите за това- http://zap.pl/?a=802&s=1&d=35&dp=25&lang=enСамо цената ме притеснява дали може акумулатор със сребро в него да е толкова евтин. Да не се извъди менте тази марка Намерих и това за технологията на тези акумулатори"Акумулаторите в зависимост от подръжката, качеството на материалите и технологията биват два вида: - Обслужваеми: положителните и отрицателните плочи са направени от олово. Два до три пъти в годината се развиват капачките на акумулатора и се проверява нивото на електролита, който трябва да бъде 10-15 мм над плочите. При необходимост се долива дестилирана вода.При ниски температури силата и капацитета им спада значително. - Хибридни: с калциеви сплави към отрицателните плочи. Само веднъж през летния период в годината се проверява нивото на електролита. - Необслужваеми: с калциеви сплави към отрицателните и положителните плочи, те са капсуловани с око показващо състоянието на акумулатора, през целия период на експлоатация не се долива дестилирана вода. Имат нисък саморазряд при ниска температура, силата и капацитета е по- голяма в сравнение с акумулаторите направени само от оловни плочи. - Необслужваеми: сребърно- калциева технология. Сребърни сплави към отрицателните плочи и калциеви към положителните. "EXPANDED METAL’’ технология. Решетката на положителните и отрицателните плочи е ромбоидна. Активната маса на пастираните плочи е по- стабилна. През времето на експлоатация активната маса не опада от плочите на акумулатора. По този начин се предпазва от късо съединение на клетките. Батерията е капсулована с око показващо нейното състояние. Има най- нисък саморазряд и най- голяма сила при ниски температури в сравнение с всички предшественици. "
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #6
            Колега купи си най-обикновен акумулатор за да не сажаляваш,това е съвета ми.

            Коментар


              #7
              А бе вземай Шнайдера. Няма да съжаляваш - но трябва да се експлоатира както си пише в книжката. Така е и при всеки един акумулатор.
              Fiat Palio Weekend TD70
              ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

              Коментар


                #8
                lz2rmi написа:
                А бе вземай Шнайдера. Няма да съжаляваш - но трябва да се експлоатира както си пише в книжката. Така е и при всеки един акумулатор.
                Ами него ще вземам утре намерих го при един вносител се нави да ми го даде 55 аН Силвър за 131 лв.искаше ми се да чуя мнения за тези акумулатори че не са много популярни.По точно тези дето намерих си е ZAP а с млки буквички пише шнайдер. - http://starttrading.net/index.php?Pa...rticleID=350А какво пише в книжката за експолатацията че май нямат книжки тези.И да те питам има ли някъде на акумулатора написана датата на производство?
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #9
                  Колега, не знам какво точно си решил да взимаш,но от тук http://axm-auto.com/ можеш да си поръчаш акумулатор EXIDE.Мнението за тази марка е,че са едни от най-добрите акумулатори.Аз лично съм с такъв от 1,5 години и никакви ядове,а акумулатора е доста натоварен в моят случай.Обявената цена е 135лв,а като член на форума имаш отстъпка,която ще ти покрие разходите по изпращането.Не знам как стои въпроса с гаранцията,ако не е сложен в техен сервиз,но за това има телефон и най-добре е да се обадиш и питаш.
                  Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                  Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                  Коментар


                    #10
                    аз днеска си взех такъв гигават 56 амперов за 101.56 сти за сега няма грешкапредишния ми беше оригиналния 50 амперовпак я гледахме в каталогаго даватминимално 45 амперов максималко 54 амперовмислих да сложа един 74 амперов много изгодно... ама няма да ми го зарежда на макси от тоя гигавата смятам че ще е перфектен и приятел има такав 60 амперов за 108лв. и няма грешка
                    Fiat Brava 1.6 16V 2001

                    Не на войната по пътищата !
                    http://media.causes.com/ribbon/478500

                    Коментар


                      #11
                      А бе какво значи засега. Ти и монбат да вземеш и ти засега няма да имаш грижи. Понеже съм военен, тъпата ни армия, явно някой върти яка далавера, вземат само такива акумулатори. Ами едни изкарват 4-5, ама други няма и толкова при нашите екстремни условия. Спи навън, някой луд го върти до дупка и т.н. Ама при тях е всичко на късмет. Ако си късметлия си вземи.На въпроса на инфиниън - да има книжка и при мен е на марката TOPLA но мисля че е една фирма или нещо подобно. Трябва малко да поразуча тоя въпрос. Вътре си пише всичко, как да го мериш кога и т.н. И най-важното, преди да го сложиш на колата фирмата която ти го продава е длъжна и е безплатно да ти замери генератора на колата. Ако караш градско от време на време, акумулатора е хубаво да се зарежда един в месеца или на месец и нещо - до два месеца. Заряда е хубаво да е с малък ток - 3-4 Ампера.Но заряда да не трае повече от 20-24 часа. Едно денонощие е максимума. След заряд минимум 2 часа не бива да се експлоатира. Напрежението на заряд не бива да надхвърля 15 волта. Някъде имате тема за експлоатацията на акумулатора - и там май че пие всичко това. Аз това го казвам от практика и от книжки дето съм чел. Има и още неща ама сега пиша набързо и сигурно няма да се сетя за тях.
                      Fiat Palio Weekend TD70
                      ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

                      Коментар


                        #12
                        Купих си днес ZAP шнайдер Ag-Ca 55 Ач 460 А с индикатор за 131 лв. от вносителя с 5% отстъпка за фиатажии от нашия форум.Хареса ми начина по който акумулатора запали кола непалена от месец още на 1 я оборот.и стартера върти като опарен, преди беше малко ленив.
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #13
                          Именно - затова говорих.Да ти е честит и да изкара дълги години. Имаш ли книжка към него?
                          Fiat Palio Weekend TD70
                          ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

                          Коментар


                            #14
                            lz2rmi написа:
                            Именно - затова говорих.Да ти е честит и да изкара дълги години. Имаш ли книжка към него?
                            Ами нямам книжка. Ти откъде имаш?Попитах продавача но той каза че друго освен гаранционна карта дето бе6е залепена в един джоб на акумулатора няма.Има ли начин да ми я снимаш с телефон и да ми я пратиш?Или поне да кажеш какво пише вътре за експлоатацията му.
                            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                            FIAT БРАВО 1.2 16v
                            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                            Коментар

                            Working...
                            X