Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нормално ли е да "духа" от отвора (за наливане на.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нормално ли е да "духа" от отвора (за наливане на.

    Нормално ли е като сваля капачката на маслото (за наливане на масло) докато работи дригателя, да "духа" от отвора (за наливане на маслото).Чувал съм, че това било признак на заминали сегменти.Извинявам се ако се повтаря темата но търсих и не намерихКоригирано заглавие което подсказва поне малко за какво става на въпрос в темата.Модераторки екип на fiat-bg.org
    Когато кръвта заври, нищо неможе да я охлади
    Fiat Bravo_GT 1.8 16v

    #2
    най-добре е ако я запушиш с длан , да чувстваш как ’пулсира’ дъхане/всмукване/духане/........ако постоянно само духа ... увеличено картерно налягане - по-добре измери компресията на цилиндрите и ще разбереш

    Коментар


      #3
      Еми само духа, значи овеличено картерно налягане.И какво значи това, какво не е наред в случая. редактирано: Това , че е повишено налягането значи ,че има голямо износване на сегменти и другиредактирано2: явно ще послушам колегата и да пробвам да меря компресия, или най-добре някой които има с какво да ми я премери
      Когато кръвта заври, нищо неможе да я охлади
      Fiat Bravo_GT 1.8 16v

      Коментар


        #4
        Наистина, по-добре е да ти я премери някой, който има с какво. Ако няма с какво, трудно ще ти я премери, а и на око едва ли ще стане
        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

        Коментар


          #5
          Много благодаря колеги за бързите и компетентни отговори.Като премеря компресията или ако разбера нещо повече ще пиша.Двигателя ми е 1.8 16Valve Bravo_GT.
          Когато кръвта заври, нищо неможе да я охлади
          Fiat Bravo_GT 1.8 16v

          Коментар


            #6
            Колега не се вкараваи в филми. Колата си е ОК . Да духа е нормално , но не трябва да пуши . Няма начин да не духа нали има картено налягане.Същото важи и за щеката на маслото.
            Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
            IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
            1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
            2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

            Коментар


              #7
              колега щом нсо казва, послушай го!ако не пуши - свиркай и си карай

              Коментар


                #8
                А мислих поне 5 минути над заглавието на темата, така че да се намира лесно:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=26463Явно не съм го измислил
                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                Коментар


                  #9
                  Вярно нещо съм се филмирал ама така е като си харесваш колицата.Духа ама не пуши.Извинявам се за повторния пост, явно не съм търсил упорито.Модератора на форума ако сметне за нужно нека го премахне.Благодаря още веднъж за помоща съфорумници немога да ви нарека колеги понеже нямам голям опит с FIAT като цяло.
                  Когато кръвта заври, нищо неможе да я охлади
                  Fiat Bravo_GT 1.8 16v

                  Коментар


                    #10
                    То НЕ е нормално да пуши от капачката, но проблема може д а е съвсем прост - отдушника на картера или маркуча му да са запушени.
                    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                    FIAT UNO 1.5

                    Коментар


                      #11
                      Да колега, ама ми се стори понеже отвора за отдушника и капачката за доливане на масло са на едно ниво (Капака за клапаните) и ми се стори, че неможе да е от него.Ох имам и друг голям проблем Искам да си сменя консумативите, ама незнам при кого да отида нямам познати който се занимават с ФИАТ и да знам, че като ги сменя няма да го псувам после този "майстор".Чух, че HCO се занимавал с такива неща, но може грешно да съм чувал
                      Когато кръвта заври, нищо неможе да я охлади
                      Fiat Bravo_GT 1.8 16v

                      Коментар


                        #12
                        Не не си чул грешно .... занимавам се. Тоест вече не се занимавам от днес , смених местоработата и вече няма да мога да обслужвам Фиат , Ланчия и Алфа Ромео. Но разбира се ще помагам с каквото мога.Та на въпроса с "духането" Картерната вентилация е направена с цел да запази качеството на маслото и да предотврати изхвърчането на гумичките на клапаните...За маслото : Винаги попада гориво в маслото било то дизел или бензин особенно при студен старт (сутрин рано и през зимния период) Много хора се чудат защо маслото мирише на бенизн и защо на капачката на маслото има вещество подобно на цвик, ми просто е покраи сегментите попада гориво и се смесва с маслото като разваля качествата му ... няма да изпадам в подробности точно кои качества но ще спомена най-главното качество на мазане . Образува се така наречената серниста киселина , за да се предотврати образуването и се налага конструктивно при почти всички двг да се прави картерна вентиалция . Компонентите са , филтър тръбопроводи , пламегасител . И понеже има бензинови пари в маслото , вентилацията се включва в всмукателния колектор за доизгаряне на парите и екология (не като 99% от Жигулите виси маркуч от пералня "перла 05" и да чорляви на земята" )Някой ще пита е как ще изхвърчът гумичките на клапаните ми лесно.Запушва се карерната вентилация . Вследствие на което горенето на ГВС (гориво въздушна смес) от частми минава покраи водачите на клапаните и хоп гумичката изплюта и се почна с горенето на масло....Това е накратко .
                        Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
                        IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
                        1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
                        2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

                        Коментар


                          #13
                          Имам усещането, че НСО е написал нещо много интересно и полезно, но не мога да си го преведа...моля за помощ!

                          Коментар


                            #14
                            И какво не разбрахте колега.Ако може аз да помагам
                            Когато кръвта заври, нищо неможе да я охлади
                            Fiat Bravo_GT 1.8 16v

                            Коментар


                              #15
                              Няма много за разбиране.Ако нещо работи - не го пипаш , не работи ли - значи си го пипал.Общо казано щом върви да духа от където си иска , 100 грама на 2800 км значи че за 8000 км са 300.Някои хора даже и не сменят масло......

                              Коментар

                              Working...
                              X