Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

След премахване на катализатора забива нос - Решено

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    След премахване на катализатора забива нос - Решено

    Колеги, днес си махнах катализатора и на негово място ми сложиха гърне, също ми направиха и ново средно гърне, че старото беше заминало. Карах колата около 2км направо тишина голям кеф. Но късмета не трая за дълго. Колта започна за забива предница, да придърпва и гуми мощност. Направо неможе да се кара едвам се прибрах. Забелязах, че като я изгася и изчакам около 20тина секунди и после запаля проблема го няма. Но след 200-300 мера пак се почва. Моля, помагайте на какво се дължи това, че никъде немога да мръдна с колата.
    Fiat Marea SX 1.6. 16V '98
    Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V '99

    #2
    Майстора откачи ли ти акомулатора преди да започне да заварява?

    Коментар


      #3
      Мини на диагностика.Махането на катализатора не би довело до поведението на колата което описваш.По-скоро е чисто съвпадение с появата на някакъв друг проблем.Успех и сподели какво се е оказало.

      Коментар


        #4
        ///// написа:
        Майстора откачи ли ти акомулатора преди да започне да заварява?
        и ако не го е откачил какво?на мене не ми го откачихамахнаха катализатора сложиха гърненце палнах и заминахняма проблеми за сега... перфектна си е
        Fiat Brava 1.6 16V 2001

        Не на войната по пътищата !
        http://media.causes.com/ribbon/478500

        Коментар


          #5
          Тук става на въпрос когато се заваря направо на колата,че е задължително условие за се откачи минуса на акумулатора .Повърхностите са замърсени и не може да се гарантира на 100%от къде точно ще се затвори веригата при електро дъговото заваряване.

          Коментар


            #6
            Трябва ти диагностика, няма общо с махането на катализатора
            Brava 98' 1.6 16V - Червенокосата италианка

            Коментар


              #7
              А може докато са махали катализатора да са засегнали ламбда сондата и от там да идва проблема!
              Alfa Romeo 166 2,4 JTD
              Porsche 944 S2
              http://www.valmcrae.snimka.bg/
              http://vbox7.com/user:val_mcrae
              http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

              Коментар


                #8
                Нека да обясня. Катализатора ми го махаха с оксижен така, че няма нищо общо с акумулатора и ток. Иначе не го сваляхме акумулатаора. И след 2 дни перипети (НЕСЪМ ХОДИЛ ОЩЕ НА ДИАГНОСТИКА, ЧЕ НЯМА ВРЕМЕ) забелязах, че проблема се проявява при загял автомобил. Другото което забелязах е един шум като от чайник който се чува от към гърнетата. Иначе и аз си мисля като колега та val_mcrae, че може нещо да е засегнал ламбдата когато е обгарял тръбите от вътре с оксижена. Утре ще отида на една компютърна диагностика и дано всичко да си покаже.
                Fiat Marea SX 1.6. 16V '98
                Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V '99

                Коментар


                  #9
                  Другото което си мисля е да не би новото средно гърне и това на мястото на катализатора да не немогат да отведат газовете хубаво и колата да се задръства. Средното гърне е производство на майстора и като го гледах тръбите си бяха същите като оригиналните само, че от по-дебела ламарина
                  Fiat Marea SX 1.6. 16V '98
                  Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V '99

                  Коментар


                    #10
                    Защо не отиде в Корунда да ти махнат катализатора хората са професионалисти в тази дейност. На сина на купето го махнаха там и колата си е ок.
                    Обичам си работата.

                    Коментар


                      #11
                      zihe написа:
                      Нека да обясня. Катализатора ми го махаха с оксижен така, че няма нищо общо с акумулатора и ток. Иначе не го сваляхме акумулатаора. И след 2 дни перипети (НЕСЪМ ХОДИЛ ОЩЕ НА ДИАГНОСТИКА, ЧЕ НЯМА ВРЕМЕ) забелязах, че проблема се проявява при загял автомобил. Другото което забелязах е един шум като от чайник който се чува от към гърнетата. Иначе и аз си мисля като колега та val_mcrae, че може нещо да е засегнал ламбдата когато е обгарял тръбите от вътре с оксижена. Утре ще отида на една компютърна диагностика и дано всичко да си покаже.
                      При мен проблема е същия.И аз си сложих нещо ("заместител на катализатор") на мястото на катализатора,и от тогава колата нещо се спъва когато е загряла.А при теб как е с разхода - на мен ми се струва че ми се вдигна разхода след тази интервенция,но не съм сигурен дали след или преди да сменя гърнетата ми се е вдигнал.Преди това на мястото на катализатора имаше права тръба и майстора я махна за може да е по тиха колата (това исках и аз),ама ако от него се спъва колата най-скоро време ще го махна това малкото "гърненце".Ще следя за да разбера какъв е проблема и успех в разрешаването му :D

                      Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

                      Коментар


                        #12
                        Немога да разбера как е разхода. Колата неможе да се кара нормално повече от 20км докато загреее.
                        Fiat Marea SX 1.6. 16V '98
                        Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V '99

                        Коментар


                          #13
                          И според мен не е проблема в махането на катализатора. Моят го изтърбуших и вътре в него заварих права тръба с малко по-малък диаметър от тази на самият катализатор. Така газовете минават и през самата тръба и около нея. Промяна в разхода не съм забелязал (около 2000км съм минал вече без катализатор) като една година карах колата с катализатора и съм засичал много пъти разхода и знам колко гори.Липсата на катализатора се усеща след 3000 оборота, колата доста по-добре дърпа.
                          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                          Коментар


                            #14
                            Днес ходих на "диагностика". Проблема бил първо във вакума който прави резервоара и ми пробиха капачката. След това откриха едно вакумче на бензиновия регулатор, че било спукано и го смениха. Пуснаха ме да си ходя и 500м след сервиза проблема пак се появи. Отивам пак при тях и диагностицираха бензиновата помпа е проблемна. Ей така само по звук решиха, че е тя. Малко ме съмнява тая работа. Утре отивам при други да видим пък те какво ще кажат. Ех, че не беше компютър или копирна машина сам да си ги оправя. Кат са казали хората "Като се гледаме кви сме инжинери ни е страх да идем на лекар".
                            Fiat Marea SX 1.6. 16V '98
                            Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V '99

                            Коментар


                              #15
                              Лекарите не ги закачай че тяхната е още по трудна. Помоли вежливо тези колеги да ти измерят налягането на помпата .Има си как да се разбере дали е от помпата или регулатора прави беля. и още нещо пробвай на място колата след продължително поддържане на определени обороти ще забие ли пак.Малко се съмнявам щото не е под товар.В крайна сметка има хора дето имат лаптопи и диагностична апаратура нека и направят тест по време на движение,сигурен съм че ще се намери проблема. Успех!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X