Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спирачни дискове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спирачни дискове

    Колеги,Като смених носачите, майстора каза, че спирачните дискове са ми за смяна. Наистина има малко неравности по повърхността на дисковете, но това основание за смяна ли е? Все си мисля, че дори нова накладка бързо ще улегне по профила. А колко е граничната дебелина на диска, отвъд която се счита за тънък и за смяна?Типо 1.4 от новите, накладките са ми като на 1.6, не знам има ли разлика в дисковете...
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    #2
    Ами на мойто типо дисковете са за смяна.Разбрах го когато карах с 100км и натиснах спирачките,в този момент волана започна целия да играе и да се тресе.Това е признак ,че дисковете са за смяна.Но при спирачната система няма компромис,СМЕНЯ СЕ С НОВО
    FIAT TIPO 1,6

    Коментар


      #3
      мнението е променено от потребителя,поради несъгласие с политиката на форума

      Коментар


        #4
        а така

        приятел дисковете са ти по25лв. на Оборище95 - 9434874 ,не си заслужава да ги изправяш защото ще ти излезе по-скъпо
        -------------------------------
        0898506763

        Коментар


          #5
          Благодаря,Не, не говоря нито за втора употреба, нито за изправяне, нито за каквато и да било идиотщина свързана с личната и на семейството ми безопасност. По-скоро работата е, че ми се виждаха по-дебелички дисковете, но ще взема шублера, той ще си каже най-точно.hf hpe, какво да разбирам под "комплект" - двата броя или има разни джаджи, лагери и пр. които барабар с единия диск струват 70 лв?
          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

          Коментар


            #6
            а така

            комплекта нови дискове за типо 1,6 е 50лв аз си ги взех за 45лв с отстъпката, а си сложих нови накладки с дисковете на фирма Permafusse и съм много доволен от спирането .;
            -------------------------------
            0898506763

            Коментар


              #7
              Re: а така

              мнението е променено от потребителя,поради несъгласие с политиката на форума

              Коментар


                #8
                aaaa......

                eeeeee?
                -------------------------------
                0898506763

                Коментар


                  #9
                  Полезно инфо, че и аз скоро ще сменям....
                  Alfa 156 2.0 TS
                  Alfa 156 20VTurbo
                  Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                  Locost TF1 3.0V6

                  Коментар


                    #10
                    Колеги искам да задам и аз един вапрос. Това инфо отнася ли се и за Браво/Брава. Аз съм с Брава 1.4 12В и ми предстои да сменям накладки, обаче като сменях гуми ми се стори, дисквете са изядени доста, съдейки по периферния кант, който е останал. При каква дебелина се сменят дисковете на Брава, наистина ли са съвместими дисковете на Типо.
                    "What shall it profit a man, if he should gain the whole world and lose his own soul"
                    Кара любимата червена Brava 1,4 12V

                    Коментар


                      #11
                      Колеги, спирачните дискове/не вентилирани/ за Типо 1.4 : 1.6: Браво/Брава 1.4 и 1.6 са еднакви с дебелина 12мм/ нови/ и износени до 10мм , подлежат на смяна!!! Цената им за комплект, е 60-64лв, като задьлжително се сменят и накладките!!!

                      Коментар


                        #12
                        Не бързайте сега всички да сменяте дисковете изчакайте да си отидат и накладките, защото ако сте дали да речем 65 лева за накладки никак не си заслужава да ги оставите на 13 от живота им. ако не се налага на момента съберете парите и ги сложете между книгите на рафта с тази цел..

                        Коментар

                        Working...
                        X